TSM 2017-09-23 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: P-A Bergström

  • Placering: 1
    Annika Danielsson Höri & Lycka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:49,73
    Startnr: 12
    Förare: Annika Höri
    Hund: Coworker's You Learn
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,05
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,68
  • Placering: 2
    Catrin Rönnlund & Compis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:00,49
    Startnr: 2
    Förare: Catrin Rönnlund
    Hund: Honeyfarms Compis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,90
  • Placering: 3
    Linnea Thyni & Skymningsskallets L-Gibbson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:11,00
    Startnr: 5
    Förare: Linnea Thyni
    Hund: Skymningsskallets L-Gibbson
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,00
  • Placering: 4
    Charlotta Oskarsson & Jebas Undra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:08,71
    Startnr: 24
    Förare: Charlotta Oskarsson
    Hund: Jebas Undra
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,61
  • Placering: 5
    Marielle Malmström & Karga Landets Kaxa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:26,66
    Startnr: 15
    Förare: Marielle Malmström
    Hund: Karga Landets Kaxa
    Ras: Belgisk Vallhund/ Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,03
  • Placering: 6
    Eva Nilsson Berg & Akjas Otsi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:30,07
    Startnr: 21
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Akjas Otsi
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,69
  • Placering: 7
    Lizette Stålnacke Anveblad & Lexie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:54,95
    Startnr: 7
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Que sera sera Rush
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,56
  • Placering: 8
    Christina Nyberg & Meja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:57,24
    Startnr: 4
    Förare: Christina Nyberg
    Hund: Meja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,55
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,22
  • Placering: 9
    Anja Holmgren & Morf
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,01
    Startnr: 14
    Förare: Anja Holmgren
    Hund: Norrviddens I Am Turbo
    Ras: Tysk Spets/Kleinspitz
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,82
  • Placering: 10
    Linda Larsson & Ludde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:02,85
    Startnr: 13
    Förare: Linda Larsson
    Hund: Ludde
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,90
  • Placering: 11
    Jennika Sturk & Imma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:35,37
    Startnr: 23
    Förare: Jennika Sturk
    Hund: Unity Blue Your Wildest Dream
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,77
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,10
  • Placering: 12
    Anette Olofsson & Nikki
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:46,45
    Startnr: 18
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Gemmabo Nike
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,69
  • Placering: 13
    Malin Landström & Leia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:55,50
    Startnr: 25
    Förare: Malin Landström
    Hund: Toshiko's Bö-Oz Leia
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,66
  • Placering: 14
    Yvonne Sundberg & Almanza Lost N'Found
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:56,72
    Startnr: 16
    Förare: Yvonne Sundberg
    Hund: Almanza Lost N'Found
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,07
  • Placering: 15
    Jenny Kalla & Saija
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:41,76
    Startnr: 6
    Förare: Jenny Kalla
    Hund: Joydog's Sunshine In Ashgrey
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,38
  • Placering: 16
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:43,36
    Startnr: 1
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umaniora's Promise
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,52
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,84
  • Placering: 17
    Britt Lundh & Donna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:57,93
    Startnr: 11
    Förare: Britt Lundh
    Hund: Donna
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:33,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
  • Placering: 18
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:30,71
    Startnr: 8
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,49
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:24,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,04
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,30
  • Placering: 19
    Elin forsberg & Chilla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 05:38,83
    Startnr: 22
    Förare: Elin Forsberg
    Hund: Molars Zticka
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:53,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:27,81
  • Placering: 20
    Inger-Anna Ekepil & Jebas Änzo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:42,57
    Startnr: 17
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Änzo
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,86
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Carmen Kroll & Rakkas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:57,01
    Startnr: 10
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Chaboo's Kansas Kicker
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,91
  • Placering: 22
    Ylva Bengtsson & Bempa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,28
    Startnr: 20
    Förare: Ylva Bengtsson
    Hund: Bempa-Bothnia
    Ras: Perro De Agua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Michaela Sandgren & Pax
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:37,50
    Startnr: 3
    Förare: Michaela Sandgren
    Hund: Herding Instinct's Pax Pakkanen
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Linnéa Alainentalo & Prim
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:23,57
    Startnr: 9
    Förare: Linnea Alainentalo
    Hund: Sugarwind's Cherokee
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Anna Lakso & Minda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:03,16
    Startnr: 19
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Zennovy Minda
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00