Biosöket TSM 2019-08-11 Mörrum, Blekinge

Arrangör: Olofströms Brukshundklubb
Anordnare: Olofström brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Sara Lahti Domare 2: Karin Hällkvist

  • Placering: 1
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:50,08
    Startnr: 26
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,56
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,52
  • Placering: 2
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:45,71
    Startnr: 11
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,88
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,58
    SSE
  • Placering: 3
    Ea Bagge & Luna
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 08:33,94
    Startnr: 19
    Förare: Ea Bagge
    Hund: Luna
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,32
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:56,63
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Helen Persson & Nisse
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 10:05,06
    Startnr: 1
    Förare: Helen Persson
    Hund: Straight Flush Super Trouper
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:02,25
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,34
  • Placering: 5
    Marta Roslaniec & Sherry
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 1 Totaltid: 09:50,88
    Startnr: 25
    Förare: Marta Roslaniec
    Hund: Sherry
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:13,69
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,13
    SSE
  • Placering: 6
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 05:22,36
    Startnr: 13
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,47
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:15,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:54,39
  • Placering: 7
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:04,29
    Startnr: 14
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,31
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,97
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,01
  • Placering: 8
    Amalie Kristiansen & Yatzy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:14,20
    Startnr: 28
    Förare: Amalie Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Astorid Belt
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,64
  • Placering: 9
    Bodil Larsson & Asta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:34,16
    Startnr: 29
    Förare: Bodil Larsson
    Hund: Asta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,59
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,05
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,52
    SSE
  • Placering: 10
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:36,69
    Startnr: 16
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,37
  • Placering: 11
    Marie Billqvist & Thea
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 0 Totaltid: 10:13,09
    Startnr: 4
    Förare: Marie Billqvist
    Hund: La Dolce Luna's Legacystoryforme
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,12
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 73.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:38,32
    Startnr: 34
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:40,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,54
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,78
  • Placering: 13
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 3 Totaltid: 09:29,29
    Startnr: 27
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,59
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,70
    SSE
  • Placering: 14
    Marianne Andersson & Rasken
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 3 Totaltid: 12:46,53
    Startnr: 10
    Förare: Marianne Andersson
    Hund: Sniffers X-Rask
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 1
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:31,53
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Lasse Tvilling Jensen & Milo
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 0 Totaltid: 10:03,07
    Startnr: 33
    Förare: Lasse Tvilling Jensen
    Hund: Deenovo Nothing compares 2 U
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,03
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,04
  • Placering: 16
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 3 Totaltid: 10:27,88
    Startnr: 7
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Åsa Persson & Dixie
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 0 Totaltid: 10:43,12
    Startnr: 35
    Förare: Åsa Persson
    Hund: Dixie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,29
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,83
  • Placering: 18
    Anna Jönsson & Neo
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 6 Totaltid: 12:01,97
    Startnr: 8
    Förare: Anna Jönsson
    Hund: Eldivas One of Us
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,97
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Agneta Kjellsson & Jaxon
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 6 Totaltid: 12:12,75
    Startnr: 5
    Förare: Agneta Kjellsson
    Hund: Lintrollets Jaxon
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,75
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 3
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Susanne Karlsson & Gissa
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 2 Totaltid: 12:35,66
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Karlsson
    Hund: Gissa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,66
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Maria Alzen-Kristiansson & Annie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:35,22
    Startnr: 3
    Förare: Maria Alzen-Kristiansson
    Hund: XHOUSE XTRA
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,22
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    BIRGITTA VIKSTRÖM & Zigge
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 09:03,42
    Startnr: 21
    Förare: BIRGITTA VIKSTRÖM
    Hund: Vildandens Switch af Pixboot
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:14,30
  • Placering: 23
    Heidi Christtreu & Carlsson
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 09:41,66
    Startnr: 18
    Förare: Heidi Christtreu
    Hund: Skansehoej’s Illusion
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 10:22,13
    Startnr: 22
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Åse Rubin & Leia
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:09,91
    Startnr: 12
    Förare: Åse Rubin
    Hund: Leia
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Annette K. Johansson & Fixa
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 6 Totaltid: 12:40,84
    Startnr: 32
    Förare: Annette K. Johansson
    Hund: Tretjak's Fixa
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Kajsa Abrahamsson & Fina
    Totalpoäng: 48.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:02,88
    Startnr: 15
    Förare: Kajsa Abrahamsson
    Hund: Fina
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:17,88
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    David Karlsson & Sally
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 4 Totaltid: 13:00,03
    Startnr: 6
    Förare: David Karlsson
    Hund: Doris
    Ras: Jack Russell
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,03
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Anne Larsen & Risse
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 6 Totaltid: 12:16,88
    Startnr: 31
    Förare: Anne Larsen
    Hund: Curie
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,88
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 4 Totaltid: 09:05,03
    Startnr: 24
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Vanessa
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,69
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 01:42,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Pernilla Svensson & Aslan
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 5 Totaltid: 12:26,78
    Startnr: 9
    Förare: Pernilla Svensson
    Hund: Ambush Hungry Heart
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,78
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Elisabeth Frank & Dixon
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 11:58,00
    Startnr: 23
    Förare: Elisabeth Frank
    Hund: Mariesens Dixon
    Ras: Riesenschnautzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Sara Wiberg & Helge
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 6 Totaltid: 13:02,14
    Startnr: 2
    Förare: Sara Wiberg
    Hund: Magnarpstrands Kasper
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:27,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:49,42
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    Annelie Huleen & Chippo
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 7 Totaltid: 12:25,00
    Startnr: 20
    Förare: Annelie Huleen
    Hund: Ayarips Mooi Chippo Van Ymmi
    Ras: Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00