Therese Strand TSM 2018-08-18 Varberg

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hundens Lycka

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Edelton Domare 2: Linda Johansson

  • Placering: 1
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 06:05,65
    Startnr: 23
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,93
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,77
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,94
    SSE
  • Placering: 2
    Angelica Banko & Zlato
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:28,91
    Startnr: 6
    Förare: Angelica Banko
    Hund: Zlato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,13
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 3
    Anders Pettersson & Javy
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:35,20
    Startnr: 13
    Förare: Anders Pettersson
    Hund: Javy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,85
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,66
  • Placering: 4
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:14,99
    Startnr: 20
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,93
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,75
  • Placering: 5
    Lina Krokström & Charlie
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 1 Totaltid: 08:11,81
    Startnr: 3
    Förare: Lina Krokström
    Hund: Galottens Rotatorkuff
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:28,18
    Startnr: 12
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,21
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,65
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,32
  • Placering: 7
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 1 Totaltid: 09:25,88
    Startnr: 8
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots jet streams jonna-jet set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,47
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 1 Totaltid: 08:49,12
    Startnr: 19
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy DJ
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,05
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,07
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
  • Placering: 9
    Gull-Britt Samuelsson & Gerd
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 6 Totaltid: 09:23,36
    Startnr: 22
    Förare: Gull-Britt Samuelsson
    Hund: Candelinz Generösa Gemytliga Gerd
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,52
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Malin Hedeberg & Folke
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 09:36,22
    Startnr: 29
    Förare: Malin Hedeberg
    Hund: Mandylike´s Fancier
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,10
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Isabelle Larsson & Rufus
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:10,28
    Startnr: 10
    Förare: Isabelle Larsson
    Hund: Encos Enzos
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,27
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Annika Sahlin & Bamse
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 11:30,48
    Startnr: 14
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Bamse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,48
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Anne-Marie Tellander & Nelli
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 3 Totaltid: 09:32,86
    Startnr: 24
    Förare: Anne-Marie Tellander
    Hund: Get Busy for your eyes only
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,39
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Marie Nilsson & Ella
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 09:01,93
    Startnr: 7
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Stately star sunny rays
    Ras: Cavalier king Charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,99
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Amelie Celander & Wille
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 09:56,76
    Startnr: 9
    Förare: Amelie Celander
    Hund: Burningstep´s dragonfly
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,76
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Lisbeth Andersson & Dottie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 6 Totaltid: 10:27,54
    Startnr: 4
    Förare: Lisbeth Andersson
    Hund: Workingwess Born to Spring
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,54
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Sonja Wallin & Lura
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:42,77
    Startnr: 2
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Lura
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,99
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:25,78
  • Placering: 18
    Kristina Widén & Härskarringens Gaya
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:27,73
    Startnr: 21
    Förare: Kristina Widén
    Hund: Härskarringens Gaya
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Paula Grevstad & Fender
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 11:45,00
    Startnr: 30
    Förare: Paula Grevstad
    Hund: Türingen´s Fender
    Ras: Working Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Elisabeth Frank & Dixon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 10:12,12
    Startnr: 11
    Förare: Elisabeth Frank
    Hund: Mariesen´s Dixon
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,12
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 11:45,00
    Startnr: 5
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 22
    Elin Arnersten & Theo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 08:49,54
    Startnr: 18
    Förare: Elin Arnersten
    Hund: Cirtap´s Hertog Theodor v Tira-C
    Ras: Nederlandse Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,24
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 23
    Sanne Andersen & Ashley
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 10:44,38
    Startnr: 26
    Förare: Sanne Andersen
    Hund: O´Flanagan Chili Cascabel
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 24
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:41,31
    Startnr: 28
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Stellar Evolution
    Ras: Austalian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,30
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 25
    Ylva Dahlgren Bengtsson & Eddie
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:30,76
    Startnr: 17
    Förare: Ylva Dahlgren Bengtsson
    Hund: Eddie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,76
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 26
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 11:45,00
    Startnr: 25
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister milou´s after dark
    Ras: Nova Scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 27
    Ulla-Britt Kjellman & Soe
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 6 Totaltid: 10:24,86
    Startnr: 1
    Förare: Ulla-Britt Kjellman
    Hund: Vallhundens Soe
    Ras: Boder Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,86
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Marianne Nilsson & Touloz
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 8 Totaltid: 10:24,56
    Startnr: 16
    Förare: Marianne Nilsson
    Hund: Jomgarden´s Indigo
    Ras: Berger des pyrenees a poil long
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,57
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00