TSM 2017-12-09 Varberg

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hundens Lycka

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Edelton Domare 2: Lotta Castell

  • Placering: 1
    Caroline Nilsson & Fågelsjöns Ordna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:04,30
    Startnr: 38
    Förare: Caroline Nilsson
    Hund: Fågelsjöns Ordna
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,53
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,68
    SSE
  • Placering: 2
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,31
    Startnr: 24
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,35
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,45
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,29
  • Placering: 3
    Anna Landqvist & Mirox Femme Fatale La Belle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:25,85
    Startnr: 47
    Förare: Anna Landqvist
    Hund: Mirox Femme Fatale La Belle
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,58
    SSE
  • Placering: 4
    Liselotte Lundblad kristofersson & Zingo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,50
    Startnr: 43
    Förare: Liselotte Lundblad Kristofersson
    Hund: Airotkivs Dexter
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,73
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,96
  • Placering: 5
    Sandra Johansson & Nicki
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,69
    Startnr: 20
    Förare: Sandra Johansson
    Hund: Nicki
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,80
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,61
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,35
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,93
  • Placering: 6
    Eivor Berglund & Skanshill Chili
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:15,21
    Startnr: 25
    Förare: Eivor Berglund
    Hund: Skanshill Chili
    Ras: Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,70
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,55
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,24
  • Placering: 7
    Benita Laurell & Itzi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:41,89
    Startnr: 1
    Förare: Benita Laurell
    Hund: Winkis Benitzi
    Ras: Border terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,26
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,66
  • Placering: 8
    Anita Kennerfalk & Ella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:17,37
    Startnr: 51
    Förare: Anita Kennerfalk
    Hund: Encos Elvira
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,77
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,78
  • Placering: 9
    Jennifer Lindqvist & Milo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 02:48,45
    Startnr: 34
    Förare: Jennifer Lindqvist
    Hund: Mandylikes Cupido
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:10,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,88
  • Placering: 10
    Carolin Koppel & Sheldon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:02,24
    Startnr: 7
    Förare: Carolin Koppel
    Hund: King of Crystal´s Kingly Nalle
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,29
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,76
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 11
    Ingela Hammar & Sea-Birds Earl of Snowdon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,57
    Startnr: 37
    Förare: Ingela Hammar
    Hund: Sea-Birds Earl of Snowdon
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,89
  • Placering: 12
    Björn Gabrielsson & Månstorps Jasione
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:27,54
    Startnr: 42
    Förare: Björn Gabrielsson
    Hund: Månstorps Jasione
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,48
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,40
  • Placering: 13
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:35,58
    Startnr: 30
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja´s Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,05
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 14
    Agneta Hansen & Ninja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:38,69
    Startnr: 35
    Förare: Agneta Hansen
    Hund: JazzTazz Ninja
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,48
    SSE
  • Placering: 15
    Jeanette Hellberg & Felix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:55,99
    Startnr: 41
    Förare: Jeanette Hellberg
    Hund: Ullbodens Felix
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,74
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,81
  • Placering: 16
    Maria Alzen-Kristiansson & Lilleman
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:02,24
    Startnr: 10
    Förare: Maria Alzen-Kristiansson
    Hund: Xhouse Mirakulix
    Ras: Jack Russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,17
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,32
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 17
    Helen Persson & Vilda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:50,96
    Startnr: 4
    Förare: Helen Persson
    Hund: Vilda
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,36
  • Placering: 18
    Marie Nilsson & Ella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:55,94
    Startnr: 44
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Stately Star Sunny rays
    Ras: Cavalier King Charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,21
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,83
  • Placering: 19
    Freda Thimell & Boba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:20,90
    Startnr: 28
    Förare: Freda Thimell
    Hund: Kadamo Digging For Gold
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,23
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 20
    Anne Larsen & Risse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:37,10
    Startnr: 31
    Förare: Anne Larsen
    Hund: Curie
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,51
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,49
  • Placering: 21
    Agneta Ejdemyr & Ricko
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:50,01
    Startnr: 13
    Förare: Agneta Ejdemyr
    Hund: Mac Link´s Vertigo
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,52
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,17
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,32
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 22
    Bodil Litmark & Kajsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:33,46
    Startnr: 40
    Förare: Bodil Litmark
    Hund: Pobe´s Just for Joy
    Ras: Bichon frisé
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 23
    Heidi Brokholm Christtreu & Dynamic Flyer´s Posh Thomas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:59,77
    Startnr: 26
    Förare: Heidi Brokholm Christtreu
    Hund: Dynamic Flyer´s Posh Thomas
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,99
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 24
    Maria Olofsson & Rizza
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:00,47
    Startnr: 49
    Förare: Maria Olofsson
    Hund: Björkvallens Arizona
    Ras: Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,35
  • Placering: 25
    Maria Olsson & Lucas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:37,90
    Startnr: 27
    Förare: Maria Olsson
    Hund: Fägrings salta Vidar
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,80
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,10
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 26
    Eva-Lena Danvik & Mio
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:55,33
    Startnr: 32
    Förare: Eva-Lena Danvik
    Hund: Sandvretens Tesoro Mio
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,80
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 27
    Lisa Andersson & Max
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:55,88
    Startnr: 17
    Förare: Lisa Andersson
    Hund: Twinbox X´s Micromax
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,38
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 28
    Carola Carlsson & Lina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:02,19
    Startnr: 33
    Förare: Carola Carlsson
    Hund: Tallhyddans Lina
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 29
    Heidi Nord & Lapprikets Unikka
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:30,67
    Startnr: 8
    Förare: Heidi Nord
    Hund: Lapprikets Unikka
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,95
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 30
    Lisbeth Pedersen & Valpgläntas Tilde
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:43,06
    Startnr: 36
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: Valpgläntas Tilde
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 31
    Jessica Axelsson & Jax
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 03:39,23
    Startnr: 19
    Förare: Jessica Axelsson
    Hund: Firewood´s smoke ém
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,79
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 32
    Susanne Andreasson Weiszbach & Lill Strumpa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:46,01
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Andreasson Weiszbach
    Hund: Mac Link´s Kick and Run
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,67
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 33
    Greta Vesterberg & Foxie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:57,32
    Startnr: 46
    Förare: Greta Vesterberg
    Hund: Cog-Wheel´s Crash Boom Bang
    Ras: Norwichterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,68
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,64
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 34
    Eva Franzén & Skattkammarens Hairy Mary
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:19,93
    Startnr: 15
    Förare: Eva Franzén
    Hund: Skattkammarens Hairy Mary
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,51
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,42
    SSE
  • Placering: 35
    Jessica Ekberg & Juno
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:23,48
    Startnr: 11
    Förare: Jessica Ekberg
    Hund: Krokasmedens Goza
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,51
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 36
    Katja Jerichau Hansen & Njarga Caana
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,22
    Startnr: 29
    Förare: Katja Jerichau Hansen
    Hund: Njarga Caana
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,04
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,18
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 37
    Linda Ryen & Trolltorpet´s Tjano Amazing
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:34,03
    Startnr: 12
    Förare: Linda Ryen
    Hund: Trolltorpet´s Tjano Amazing
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,86
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,17
  • Placering: 38
    Carina Ljungberg & Yenna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:36,02
    Startnr: 23
    Förare: Carina Ljungberg
    Hund: Sheepeye´s Pleasant Heat Cayenne
    Ras: Australien Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,61
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 39
    Elisabeth Frank & Dixon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:02,97
    Startnr: 2
    Förare: Elisabeth Frank
    Hund: Mariesens Dixon
    Ras: Riesensnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,79
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,18
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 40
    Therese Johansson & Ikan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:42,92
    Startnr: 18
    Förare: Therese Johansson
    Hund: Försvarsmaktens Ikan
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:50,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,02
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 41
    Ingemar Paulsson & Gårdarikets Gretzky
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 05:53,08
    Startnr: 22
    Förare: Ingemar Paulsson
    Hund: Gårdarikets Gretzky
    Ras: Rysk svart terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,08
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 42
    Catarina Nordlöf & Lindy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:59,19
    Startnr: 39
    Förare: Catarina Nordlöf
    Hund: Ynnizin´s Turids Lindy Hop
    Ras: Polski Owczarek Nizinny
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 43
    Sturla Thordarson & Gunnarsholts Urma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:21,58
    Startnr: 50
    Förare: Sturla Thordarson
    Hund: Gunnarsholts Urma
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,58
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 44
    Eva Arkborn & Astrospring´s Quinn
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 05:52,39
    Startnr: 14
    Förare: Eva Arkborn
    Hund: Astrospring´s Quinn
    Ras: Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:37,39
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 45
    Ewa Woldemar & Titan av Ulfsäter
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:28,52
    Startnr: 5
    Förare: Ewa Woldemar
    Hund: Titan av Ulfsäter
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,52
  • Placering: 46
    Kerstin Lindh & Smilla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:33,10
    Startnr: 3
    Förare: Kerstin Lindh
    Hund: Temper Akacia
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,10
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 47
    Linnea Ljungberg & Excerno Istaqa Does
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 06:43,61
    Startnr: 21
    Förare: Linnea Ljungberg
    Hund: Excerno Istaqa Does
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:28,61
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00