TSM 2019-07-20 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pirkko Andersson Domare 2: Ulf Peterzon

  • Placering: 1
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 09:15,77
    Startnr: 12
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,32
  • Placering: 2
    Ea Bagge & Luna
    Totalpoäng: 93 Totalfel: 2 Totaltid: 08:12,75
    Startnr: 33
    Förare: Ea Bagge
    Hund: Luna
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,28
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,47
    SSE
  • Placering: 3
    Erica Johansson & Noora
    Totalpoäng: 93 Totalfel: 2 Totaltid: 09:42,51
    Startnr: 15
    Förare: Erica Johansson
    Hund: Cockett's Pärla
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,35
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:44,28
    SSE
  • Placering: 4
    Robert Werner & Minni
    Totalpoäng: 93 Totalfel: 2 Totaltid: 10:43,56
    Startnr: 6
    Förare: Robert Werner
    Hund: Gundais Minni
    Ras: Working kelpie
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:29,00
  • Placering: 5
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 08:53,93
    Startnr: 2
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,59
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,59
  • Placering: 6
    Meri Snellman & Zero
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 2 Totaltid: 11:16,47
    Startnr: 14
    Förare: Meri Snellman
    Hund: Orkanens Znille Zting
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,34
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:22,63
    SSE
  • Placering: 7
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 2 Totaltid: 11:34,30
    Startnr: 42
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojedhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,37
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:16,34
  • Placering: 8
    Ylva Dahlgren Bengtsson & Eddie
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 3 Totaltid: 10:12,83
    Startnr: 4
    Förare: Ylva Dahlgren Bengtsson
    Hund: Eddie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,30
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:51,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,19
    SSE
  • Placering: 9
    Kerstin Rörstam & Micke
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 11:44,25
    Startnr: 39
    Förare: Kerstin Rörstam
    Hund: Aagerups Micke Mackmyra
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,62
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 10
    Lise Bach & Tilde
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 2 Totaltid: 09:56,19
    Startnr: 32
    Förare: Lise Bach
    Hund: Tilde
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,41
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 11
    Emma Larsson & Sky
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 12:06,53
    Startnr: 17
    Förare: Emma Larsson
    Hund: Sky
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 12
    Maria Alzen-Kristiansson & Annie
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 3 Totaltid: 10:43,56
    Startnr: 18
    Förare: Maria Alzen-Kristiansson
    Hund: XHOUSE XTRA
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,00
    SSE
  • Placering: 13
    David Karlsson & Sally
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 3 Totaltid: 10:21,62
    Startnr: 13
    Förare: David Karlsson
    Hund: Doris
    Ras: Jack Russell
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,34
  • Placering: 14
    Malin Jönsson & Melvin
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 0 Totaltid: 09:57,12
    Startnr: 7
    Förare: Malin Jönsson
    Hund: Järabackens Lipton
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,31
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 15
    Erika Dahl & Ghost
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 12:07,63
    Startnr: 3
    Förare: Erika Dahl
    Hund: Kozagans Ghost
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,03
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,60
  • Placering: 16
    Erika Ljungberg & Kirah
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 12:22,21
    Startnr: 11
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Ave Caesar Amparo De Fortuna
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:10,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 17
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 0 Totaltid: 13:01,44
    Startnr: 22
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,44
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 18
    Anna Lycknets & Windie
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 2 Totaltid: 10:39,81
    Startnr: 10
    Förare: Anna Lycknets
    Hund: Ärteplättens Magica Tophana
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,31
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,50
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 19
    Eva Cajhagen & Dana
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 2 Totaltid: 11:43,22
    Startnr: 21
    Förare: Eva Cajhagen
    Hund: Australian Mates Dana
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,31
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,91
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 20
    Nina Torvinen & Luna
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 2 Totaltid: 11:04,24
    Startnr: 23
    Förare: Nina Torvinen
    Hund: Denridge Sweetie
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,55
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 21
    Agneta Kjellsson & Jaxon
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 5 Totaltid: 09:22,16
    Startnr: 25
    Förare: Agneta Kjellsson
    Hund: Lintrollets Jaxon
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:14,03
  • Placering: 22
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 0 Totaltid: 12:33,03
    Startnr: 41
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo/Liz ziri
    Ras: Chihuahua
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,03
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 23
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 12:52,84
    Startnr: 9
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,84
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 24
    Åsa Persson & Dixie
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 2 Totaltid: 11:37,38
    Startnr: 19
    Förare: Åsa Persson
    Hund: Dixie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,60
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 25
    Louise Adamsson & Yxie
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 11:27,50
    Startnr: 1
    Förare: Louise Adamsson
    Hund: Gråmanns Yxie
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 03:25,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,75
    SSE
  • Placering: 26
    Carola Carlsson & Lina
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 13:03,66
    Startnr: 28
    Förare: Carola Carlsson
    Hund: Tallhyddans Lina
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,66
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:26,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 27
    Torben Zimmermann & Karla
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 10:14,81
    Startnr: 34
    Förare: Torben Zimmermann
    Hund: Cockerlunden vote for me
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,81
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 28
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 2 Totaltid: 12:39,22
    Startnr: 30
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Vanessa
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:59,41
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:09,81
  • Placering: 29
    Ritva Lindström & Jösta
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 4 Totaltid: 12:24,40
    Startnr: 5
    Förare: Ritva Lindström
    Hund: Honningrosas Jösta Hjerteknuser
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,40
  • Placering: 30
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 13:34,72
    Startnr: 20
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja's Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:04,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 31
    Carina Gustavsson & Mio
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 1 Totaltid: 13:09,63
    Startnr: 16
    Förare: Carina Gustavsson
    Hund: Skallabackens Mio
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,63
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 32
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 8 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 31
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 33
    Jeanette Nilcrantz & Zajja
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 6 Totaltid: 12:11,47
    Startnr: 40
    Förare: Jeanette Nilcrantz
    Hund: Zajja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:11,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 34
    Elona connysson & Tippex
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 4 Totaltid: 11:40,78
    Startnr: 38
    Förare: Elona connysson
    Hund: Spotdog's evening emerald
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 35
    Anne-Marie Linderö & Kero
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 7 Totaltid: 12:41,78
    Startnr: 36
    Förare: Anne-Marie Linderö
    Hund: Lapprott´s Algott
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:11,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 36
    Inger Borg & Nova
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 3 Totaltid: 13:32,44
    Startnr: 24
    Förare: Inger Borg
    Hund: Pelydryns Toblerone
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:02,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 37
    Mari Lindström & Bizkit
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 6 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 27
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Bizkit
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 38
    Alla moment ej genomförda
    Sofia Olsson & Glenn
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 26
    Förare: Sofia Olsson
    Hund: Skovfarmen's Brown Nooroo NoName
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:30,00