Doften på Nytorp TSM 2019-09-01 Nytorp

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Annelis Hundtjänst

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Anneli Johansson Domare 2: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 10:56,81
    Startnr: 8
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:48,25
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:55,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 2
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 1 Totaltid: 14:59,37
    Startnr: 3
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:40,56
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 03:43,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:23,41
  • Placering: 3
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 81 Totalfel: 1 Totaltid: 12:41,72
    Startnr: 2
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 01:27,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:09,12
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:56,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:08,38
  • Placering: 4
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 4 Totaltid: 15:58,80
    Startnr: 7
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:50,90
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 4
    Tid: 07:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:45,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,40
  • Placering: 5
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 15:59,79
    Startnr: 4
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:50,01
    Fordon:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:09,78
  • Placering: 6
    Helena Bolin & Isa
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 09:44,65
    Startnr: 9
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Woppers Love Love Love
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:14,96
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 00:19,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,44
  • Placering: 7
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 4 Totaltid: 15:23,87
    Startnr: 1
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:05,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,28
  • Placering: 8
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 0 Totaltid: 12:21,54
    Startnr: 6
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:45,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:23,22
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:42,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 2 Totaltid: 14:38,32
    Startnr: 5
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 01:42,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:29,85
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:55,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00