TSM 2018-06-30 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Karin Blom

  • Placering: 1
    Caroline Edsgren & Samson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:38,20
    Startnr: 6
    Förare: Caroline Edsgren
    Hund: Samson
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,02
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,90
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,47
    SSE
  • Placering: 2
    Meri Snellman & Zero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:28,67
    Startnr: 3
    Förare: Meri Snellman
    Hund: Orkanens Znille Zting
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:01,02
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,70
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,01
    SSE
  • Placering: 3
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:33,66
    Startnr: 22
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,27
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,05
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,62
  • Placering: 4
    Angelica Banko & Zlato
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:17,18
    Startnr: 11
    Förare: Angelica Banko
    Hund: Zlato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,52
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 5
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:01,07
    Startnr: 2
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,08
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,64
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,64
  • Placering: 6
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:40,01
    Startnr: 4
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister Milou's After Dark
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:16,08
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,84
  • Placering: 7
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 04:53,48
    Startnr: 25
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,36
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,90
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,10
    SSE
  • Placering: 8
    Jeanette Hellberg & Dexter
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:48,13
    Startnr: 23
    Förare: Jeanette Hellberg
    Hund: Traumers Fridolf
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,42
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 1 Totaltid: 06:33,66
    Startnr: 24
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,30
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:32,02
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:26,22
  • Placering: 10
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 1 Totaltid: 07:54,29
    Startnr: 14
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoum
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,99
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:07,37
    Startnr: 16
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:13,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,80
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,86
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 03:17,31
  • Placering: 12
    Monica Folkstrand & Wilda
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:17,96
    Startnr: 12
    Förare: Monica folkstrand
    Hund: Chottand Born to be wild
    Ras: dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,05
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,80
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,11
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:58,47
    Startnr: 13
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel's White's Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojed
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,02
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,45
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Annika Sahlin & Bamse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:16,80
    Startnr: 20
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Bamse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,75
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:36,39
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,66
  • Placering: 15
    Eva Cajhagen & Dana
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:45,02
    Startnr: 17
    Förare: Eva Cajhagen
    Hund: Australian Mates Dana
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,96
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Ann Samsioe & Engla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:38,90
    Startnr: 8
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Mörkehäll Engla
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Ylva Dahlgren Bengtsson & Eddie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 08:23,67
    Startnr: 1
    Förare: Ylva Dahlgren Bengtsson
    Hund: Eddie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,58
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,09
  • Placering: 18
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:21,15
    Startnr: 19
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,88
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,27
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 3 Totaltid: 09:31,31
    Startnr: 7
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunners Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:15,20
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,11
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:22,67
    Startnr: 5
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,86
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Amelie Celander & Wille
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:35,46
    Startnr: 15
    Förare: Amelie Celander
    Hund: Burningstep's Dragonfly
    Ras: Sshetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:10,46
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 22
    Jenny Freiberg & Zoya
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 5 Totaltid: 08:49,98
    Startnr: 9
    Förare: Jenny Freiberg
    Hund: Zoya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,05
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,93
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00