TSM 2019-09-08 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Annika Höri Domare 2: Per-arne Bergström Domare 3: Maria Andersson

  • Placering: 1
    Camilla Fagervall & Lexie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:53,93
    Startnr: 2
    Förare: Camilla Fagervall
    Hund: Windcatcher Cassia
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,12
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,31
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,32
  • Placering: 2
    Inger Keisu & Messi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:58,95
    Startnr: 7
    Förare: Inger Keisu
    Hund: Messi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,22
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,29
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,44
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Carmen Kroll & Chippo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:41,76
    Startnr: 14
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Köldknäppens Fantastiska Fabel
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,66
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,88
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Jeanette Räisänen & Ruff
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:59,51
    Startnr: 12
    Förare: Jeanette Räisänen
    Hund: Everics Ruff
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,35
  • Placering: 5
    Annica Lövgren & Salvi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:27,85
    Startnr: 3
    Förare: Annica Lövgren
    Hund: Härligans Salvi
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,35
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Marianne Selin & Ymir
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:43,62
    Startnr: 13
    Förare: Marianne Selin
    Hund: Classic Dreams Blue Boy Of Oona
    Ras: Slovenský hrubosrsty stavac (ohar)
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:22,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,03
  • Placering: 7
    Nina Eriksson & Sally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:32,72
    Startnr: 10
    Förare: Nina Eriksson
    Hund: Kohagslyckans Xally
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Lotta Romakkaniemi & Cera
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:42,75
    Startnr: 6
    Förare: Lotta Romakkaniemi
    Hund: Jebas Cera
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:27,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
  • Placering: 9
    Gun-Mari Frisk & Zuko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:51,25
    Startnr: 4
    Förare: Gun-Mari Frisk
    Hund: Lappizaros Zuko
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Helena Gustafsson & Puskas
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 09:17,78
    Startnr: 5
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Inizio'z Biscotti
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Malin Lindberg & Aqua
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 08:37,46
    Startnr: 9
    Förare: Malin Lindberg
    Hund: Nordkalottens Aqua
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:37,46
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Jenny Kalla & Yksa
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 1
    Förare: Jenny Kalla
    Hund: Vinskin Yksa
    Ras: Norrbottenspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00