Nytorps Nosen TSM 2019-05-05 Nytorp, Arbrå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Annelis Hundtjänst

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Anneli Johansson Domare 2: åsa-tova Bergh

  • Placering: 1
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:40,13
    Startnr: 9
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,72
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,47
    SSE
  • Placering: 2
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:25,78
    Startnr: 32
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,16
    SSE
  • Placering: 3
    Ann-Christine Jennehag & Ambra
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:26,50
    Startnr: 3
    Förare: Ann-Christine Jennehag
    Hund: Howling Mon's Alhambra
    Ras: dogo canario
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,88
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,12
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,50
    SSE
  • Placering: 4
    Barbro Collin & Cookie
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 08:25,41
    Startnr: 29
    Förare: Barbro Collin
    Hund: Collbros Sugar Pie Honey
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,85
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:22,53
    Startnr: 34
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Kristina Sjödin & Balder
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:26,16
    Startnr: 27
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Nikkitorpets Kansas
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Anna Ekholm & Elis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:37,12
    Startnr: 16
    Förare: Anna Ekholm
    Hund: WildN'Beauty's Pick Me Up
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 06:49,53
    Startnr: 40
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,78
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Emilie Fridlund & Elit
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:05,85
    Startnr: 10
    Förare: Emilie Fridlund
    Hund: Diamonds of Aros I Want It All Elit
    Ras: Dvärgpinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,22
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,63
  • Placering: 10
    Erika Eklund & Ilex
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:25,69
    Startnr: 24
    Förare: Erika Eklund
    Hund: Stjerborgens Ilex
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Anna Roos & Flash
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:47,63
    Startnr: 11
    Förare: Anna Roos
    Hund: Cajiro’s Flashback
    Ras: Aussie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,97
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,66
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:58,44
    Startnr: 22
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,75
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 09:22,29
    Startnr: 44
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,44
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Ove Lind & Lee
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 1 Totaltid: 08:51,47
    Startnr: 5
    Förare: Ove Lind
    Hund: Rockdove´s Sparkling Life
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:58,18
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,29
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:29,84
    Startnr: 8
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,87
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 0 Totaltid: 07:42,25
    Startnr: 21
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,90
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Johanna Jansson & Daisy
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 0 Totaltid: 09:51,60
    Startnr: 45
    Förare: Johanna Jansson
    Hund: Bergliljan The Beauty Monique
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,60
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Marie Inglund & Alva
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 09:07,94
    Startnr: 37
    Förare: Marie Inglund
    Hund: Trollglitter Näsvass
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,94
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 09:10,31
    Startnr: 36
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,31
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Pernilla Näs & Messi
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 09:13,28
    Startnr: 41
    Förare: Pernilla Näs
    Hund: Ruskus Black Army
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,28
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:14,59
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:51,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Maria Hedin & Franz
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 3 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Maria Hedin
    Hund: Franz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Anette Dahlgren & Bonnie
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 4 Totaltid: 09:39,78
    Startnr: 4
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Vidjoels Oksana Baiul
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,78
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Lotta Färlin & Tristan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:53,85
    Startnr: 38
    Förare: Lotta Färlin
    Hund: Rowntree Sergio
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,66
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:21,13
    Startnr: 43
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,07
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Carina Teodorsson & Ace
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:50,84
    Startnr: 23
    Förare: Carina Teodorsson
    Hund: Caradees Ranger
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:59,19
    Startnr: 18
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,85
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Malin Åkerblom & Saxi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 07:49,53
    Startnr: 6
    Förare: Malin Åkerblom
    Hund: Tussbergets Vers
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:01,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Susanne Jälkemo & Myran
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 2 Totaltid: 10:04,22
    Startnr: 42
    Förare: Susanne Jälkemo
    Hund: Flashdance Little Miss Sunshine
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,22
  • Placering: 29
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 2 Totaltid: 09:36,31
    Startnr: 20
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,31
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Anna Pehrs & Alice
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 6 Totaltid: 08:43,84
    Startnr: 1
    Förare: Anna Pehrs
    Hund: Blackbound Willow
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,84
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 31
    Katarina Thor & Alvin
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 0 Totaltid: 09:06,97
    Startnr: 14
    Förare: Katarina Thor
    Hund: Joinmi fit as a fiddle
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 1 Totaltid: 09:39,03
    Startnr: 30
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:09,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 2 Totaltid: 08:47,75
    Startnr: 7
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Elin Arvidsson & Märta
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 2 Totaltid: 09:17,44
    Startnr: 31
    Förare: Elin Arvidsson
    Hund: Märta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,44
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 35
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 6 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 2
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Kerstin Wikström & Telma
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 0 Totaltid: 10:01,00
    Startnr: 17
    Förare: Kerstin Wikström
    Hund: Nillas Farm Telma
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 37
    Marie Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 08:59,41
    Startnr: 26
    Förare: Marie Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,41
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 38
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 2 Totaltid: 09:32,40
    Startnr: 15
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,40
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 39
    Lena Olsson & Märta
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 4 Totaltid: 08:50,22
    Startnr: 35
    Förare: Lena Olsson
    Hund: Cefeus Märta of Gimli
    Ras: Mittelspitz
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 40
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 5 Totaltid: 09:07,81
    Startnr: 25
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,81
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 41
    Lena Ask-Olsson & Thea
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:17,25
    Startnr: 33
    Förare: Lena Ask-Olsson
    Hund: Chagall's Just Loving You
    Ras: Dvärgschnauzer, vit
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 42
    Susanne Forsberg & Lucky
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 09:10,03
    Startnr: 13
    Förare: Susanne Forsberg
    Hund: Fre To's Daras Luka
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 43
    Ulf Peterzon & Greta
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 09:54,00
    Startnr: 39
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Greta Garbo
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 44
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 2 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00