Superima vårnosen TSM 2020-06-07 Ösmo

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Superima

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Lotta Bauer & Harry
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 06:54,83
    Startnr: 21
    Förare: Lotta Bauer
    Hund: Act's For Mission Andy
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,02
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,16
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    Pia Vanhanen & Nelson
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 08:12,08
    Startnr: 31
    Förare: Pia Vanhanen
    Hund: Åtta små tassarnas Exxon
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,09
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,17
  • Placering: 3
    Marita Matt & Puma
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 06:43,52
    Startnr: 30
    Förare: Marita Matt
    Hund: Pilens puma
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,02
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,25
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Susanne Persson & Buz
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 08:54,20
    Startnr: 33
    Förare: Susanne Persson
    Hund: Solhems Bouza Do Rei
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,57
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,63
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Marie Ohlson & Cilla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:19,66
    Startnr: 28
    Förare: Marie Ohlson
    Hund: Dåmigs Idealiska Cilla
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,02
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,14
    SSE
  • Placering: 6
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:59,54
    Startnr: 11
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,35
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,57
  • Placering: 7
    Anette Hagman & Flinga
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 09:08,03
    Startnr: 5
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Emenems Flinga
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,09
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,94
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Marie Södersteen & Qlura
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 07:42,86
    Startnr: 1
    Förare: Marie Södersteen
    Hund: Cajiro’s Indian Paint
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,68
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,18
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 07:57,57
    Startnr: 22
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,19
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:38,38
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:37,88
    Startnr: 19
    Förare: Kristina Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,95
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:55,58
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:50,35
  • Placering: 11
    Yvonne Jagersten & Yes
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 09:28,65
    Startnr: 35
    Förare: Yvonne Jagersten
    Hund: Tussebergets Yes
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,65
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 3 Totaltid: 08:47,46
    Startnr: 6
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,93
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,53
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Maria Jerhamre Engström & Bruno
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 08:03,11
    Startnr: 24
    Förare: Maria Jerhamre Engström
    Hund: Friends Always Keen Kenzo
    Ras: Dvärgtax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,85
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,26
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Agneta Karlsson & Sotte
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 09:13,16
    Startnr: 3
    Förare: Agneta Karlsson
    Hund: Meet Myown Sotte Pappagiannopoulus
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,25
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Sofia Badawi & Gasa
    Totalpoäng: 57.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:40,37
    Startnr: 32
    Förare: Sofia Badawi
    Hund: Lillhedens Gasta
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,37
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Annica Rickardsson & Lilla Blå
    Totalpoäng: 57.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:55,34
    Startnr: 7
    Förare: Annica Rickardsson
    Hund: Wunderbaums this is love
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,34
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Henriette Folke & Lyrica
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:39,94
    Startnr: 15
    Förare: Henriette Folke
    Hund: Liljeborg's Fam Lyrica of Favorito
    Ras: Podengo Português Pequeno Cerdoso
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    marie olsson & lacie
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:43,25
    Startnr: 29
    Förare: marie olsson
    Hund: crestlines lacie
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Christoffer Frances & Wiking Chidob Umbra af Ulva
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Christoffer Frances
    Hund: Wiking Chidob Umbra af Ulva
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 3 Totaltid: 09:50,25
    Startnr: 12
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:50,25
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Marie Eriksson & Trixie
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:51,75
    Startnr: 26
    Förare: Marie Eriksson
    Hund: Skuggi´z Trixie
    Ras: Dvärgschnazuer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Jenny Mild & Diego
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 5 Totaltid: 09:56,40
    Startnr: 16
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Dropkick Diego
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:56,40
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Liselott Gerdlind & Garmin
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 1 Totaltid: 09:40,59
    Startnr: 9
    Förare: Liselott Gerdlind
    Hund: Difloyds Navigator
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,59
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Annette Ståhl & Gucci
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:27,26
    Startnr: 14
    Förare: Annette Ståhl
    Hund: Migitt’s Gucci
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,26
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Maria Olivemark & Etna
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 0 Totaltid: 09:54,47
    Startnr: 25
    Förare: Maria Olivemark
    Hund: Capa Tosta Queen of The Night
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,47
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 8 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 27
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Långhårig collie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Anna Mattsson & Solo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Anna Mattsson
    Hund: Conover's Solo On the top
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Lena Deiber & Arne
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 20
    Förare: Lena Deiber
    Hund: Elliegårdens Humle
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Helena Hildebrand & Mr Yellow
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 13
    Förare: Helena Hildebrand
    Hund: Bedragglers Boy in Yellow
    Ras: flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Kristina Larsson & Farin
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 5 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Kristina Larsson
    Hund: Anios Coffe Brown Anastasia
    Ras: Amerikansk cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Maria Evertsson & Pluto
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 5 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 23
    Förare: Maria Evertsson
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Eva Lundin & Jack
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 5 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Eva Lundin
    Hund: Nikkitorpets Brother Jack
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Johanna Tak & Izzie
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Johanna Tak
    Hund: Conor's Iseult Of Ireland
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00