Två dofter Av Oktober TSM 2020-10-03 Matfors

Arrangör: Matfors Brukshundklubb
Anordnare: Matfors BK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Ulf Peterzon

  • Placering: 1
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 05:07,16
    Startnr: 22
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,78
  • Placering: 2
    Maria Eriksson & Ted
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 05:55,03
    Startnr: 24
    Förare: Maria Eriksson
    Hund: Redqliff's It's Me Icon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,72
  • Placering: 3
    Eleanor Dahlberg & R´Igo
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:53,31
    Startnr: 18
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: El-Jo-Mi's R'Igor Warrior Of Peace
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,37
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,66
  • Placering: 4
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 09:20,56
    Startnr: 13
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,09
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:25,47
  • Placering: 5
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 84 Totalfel: 0 Totaltid: 05:28,35
    Startnr: 21
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,41
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,41
  • Placering: 6
    Annica Rickardsson & Lilla Blå
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,94
    Startnr: 28
    Förare: Annica Rickardsson
    Hund: Wunderbaums this is love
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,91
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 01:05,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,75
  • Placering: 7
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 0 Totaltid: 07:58,88
    Startnr: 2
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,07
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:25,81
  • Placering: 8
    Pernilla Näs & Messi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:52,85
    Startnr: 36
    Förare: Pernilla Näs
    Hund: Ruskus Black Army
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Birgitta Sewerin & Bizzy
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 07:36,41
    Startnr: 15
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Blue wingfire`s hypnotiq breeze
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,03
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,38
    SSE
  • Placering: 10
    Yvonne Johansson & Lukas
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 1 Totaltid: 07:05,46
    Startnr: 11
    Förare: Yvonne Johansson
    Hund: Fozaso's Red Bug-MMXV
    Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:31,78
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,68
  • Placering: 11
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 2 Totaltid: 09:10,93
    Startnr: 6
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,84
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Anna Roos & Flash
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 0 Totaltid: 08:17,02
    Startnr: 39
    Förare: Anna Roos
    Hund: Cajiro’s Flashback
    Ras: Aussie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,12
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,90
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Malin Dahlqvist & Lincon
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 0 Totaltid: 08:41,91
    Startnr: 1
    Förare: Malin Dahlqvist
    Hund: Lincon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,29
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,62
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Marie Lindahl & Chivas
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 07:55,53
    Startnr: 14
    Förare: Marie Lindahl
    Hund: Usemade Under My Nose
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,47
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Elin Arvidsson & Märta
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 09:12,47
    Startnr: 20
    Förare: Elin Arvidsson
    Hund: Märta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,69
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,78
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Marie Inglund & Alva
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 3 Totaltid: 08:51,00
    Startnr: 16
    Förare: Marie Inglund
    Hund: Trollglitter Näsvass
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:51,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 05:33,85
    Startnr: 35
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,66
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,19
    SSE
  • Placering: 18
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 3 Totaltid: 07:36,78
    Startnr: 9
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,69
  • Placering: 19
    Sara Knutar & Vittra
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 07:23,09
    Startnr: 12
    Förare: Sara Knutar
    Hund: Höstglädjens Quick-Witted
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,84
  • Placering: 20
    Helen Thalen & Nova
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 4 Totaltid: 06:18,16
    Startnr: 31
    Förare: Helen Thalen
    Hund: Stella-Nova
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,25
    SSE
  • Placering: 21
    Marie Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 0 Totaltid: 08:56,82
    Startnr: 4
    Förare: Marie Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,82
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Anna Pettersson & Jacky
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 0 Totaltid: 09:18,63
    Startnr: 37
    Förare: Anna Pettersson
    Hund: Vitahotellets Patrik Puka
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:58,63
  • Placering: 23
    Anette Dahlgren & Bella
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 5 Totaltid: 08:03,37
    Startnr: 19
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Golden Pearls Black Lambada
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,65
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:56,72
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Andres Wimark & Marabou
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 5 Totaltid: 09:13,79
    Startnr: 5
    Förare: Andres Wimark
    Hund: Cefeus Gremlin II
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 01:29,79
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Maria Jerhamre Engström & Bruno
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:08,65
    Startnr: 34
    Förare: Maria Jerhamre Engström
    Hund: Friends Always Keen Kenzo
    Ras: Dvärgtax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,71
    SSE
  • Placering: 27
    Birgit Lundin & Joya
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 6 Totaltid: 09:35,03
    Startnr: 33
    Förare: Birgit Lundin
    Hund: Calmigos Joya
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:35,03
    SSE
  • Placering: 28
    Kristina Westberg & Quintus
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 0 Totaltid: 09:30,87
    Startnr: 3
    Förare: Kristina Westberg
    Hund: Svassas Easy Peasy
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,87
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Berra & Iger
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 38
    Förare: Bernt Viklund
    Hund: FM Iger
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Jannett Källänge & ZORAYA
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 4 Totaltid: 08:55,28
    Startnr: 23
    Förare: Jannett Källänge
    Hund: TEQUILAVILLE’S ZORAYA
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,28
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 4 Totaltid: 08:56,53
    Startnr: 7
    Förare: Curt Helen
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,53
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Marie Nilsson & Ell
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 5 Totaltid: 09:33,53
    Startnr: 25
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Vindarnas Ellies
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:33,53
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Helena Forsström-Larsson & Brizzie
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 40
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: Meabbies Brizzie
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    Annika Kjellberg & Siri
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:34,44
    Startnr: 32
    Förare: Annika Kjellberg
    Hund: Chottans Xtreme Victoria
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Ann-Christin Olsson & Akira
    Totalpoäng: 19 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Ann-Christin Olsson
    Hund: Gottigottas Goldshine
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Agneta Kojan Wedin & Ixo
    Totalpoäng: 17 Totalfel: 8 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 29
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Enando’s Jolly Jazz
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Alla moment ej genomförda
    Marie Hedberg & Elsa
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 27
    Förare: Marie Hedberg
    Hund: Azzie
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Alla moment ej genomförda
    Emilie Fridlund & Elit
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 30
    Förare: Emilie Fridlund
    Hund: Diamonds of Aros I Want It All Elit
    Ras: Dvärgpinscher
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00