TSM 2019-07-14 Öland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lines Hundskola

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Per-arne Bergström Domare 2: Camilla Sjöberg

  • Placering: 1
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:29,72
    Startnr: 4
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,55
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,55
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,94
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,68
    SSE
  • Placering: 2
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:42,99
    Startnr: 9
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,73
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,80
  • Placering: 3
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 06:32,16
    Startnr: 10
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life is good
    Ras: Cocker
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,91
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Nina Torvinen & Luna
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 07:41,45
    Startnr: 11
    Förare: Nina Torvinen
    Hund: Denridge Sweetie
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,64
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:56,09
  • Placering: 5
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:57,07
    Startnr: 17
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,64
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,50
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 06:07,05
    Startnr: 22
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,85
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 06:19,54
    Startnr: 13
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,33
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,27
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Anne Larsen & Risse
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 07:56,47
    Startnr: 23
    Förare: Anne Larsen
    Hund: Curie
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,76
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 4 Totaltid: 08:37,01
    Startnr: 6
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojedhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,83
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,18
  • Placering: 10
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 4 Totaltid: 09:07,10
    Startnr: 8
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,01
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,09
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Ea Bagge & Luna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:39,03
    Startnr: 24
    Förare: Ea Bagge
    Hund: Luna
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,48
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,64
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Jeanette Nilcrantz & Zajja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 10:01,27
    Startnr: 7
    Förare: Jeanette Nilcrantz
    Hund: Zajja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,42
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Clas Gardsby & Elton
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:56,81
    Startnr: 14
    Förare: Clas Gardsby
    Hund: Gödalens Elton
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,14
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,24
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Anna Lycknets & Windie
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 09:33,58
    Startnr: 15
    Förare: Anna Lycknets
    Hund: Ärteplättens Magica Tophana
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,23
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Anne-Marie Linderö & Kero
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 6 Totaltid: 09:25,25
    Startnr: 20
    Förare: Anne-Marie Linderö
    Hund: Lapprott´s Algott
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,51
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,74
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:11,38
    Startnr: 16
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,29
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 10:07,93
    Startnr: 12
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,93
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Lisa Johansson & Affe
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:42,82
    Startnr: 18
    Förare: Lisa Johansson
    Hund: Affe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,80
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,93
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:07,09
  • Placering: 19
    Elona connysson & Tippex
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 4 Totaltid: 10:34,55
    Startnr: 2
    Förare: Elona connysson
    Hund: Spotdog's evening emerald
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,55
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Camilla Nilsson & Mia
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Camilla Nilsson
    Hund: Wesa Borgs Mamma Mia
    Ras: Welsh corgi cardigan
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Susanne Karlsson & Gissa
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 4 Totaltid: 11:05,51
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Karlsson
    Hund: Gissa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,51
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 3 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 21
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Anita Kennerfalk & Leia
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Anita Kennerfalk
    Hund: Semenzinas Very Playing
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Emelie Karlsson & Gizmo
    Totalpoäng: 26 Totalfel: 2 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 5
    Förare: Emelie Karlsson
    Hund: Nicole's Going Great
    Ras: Tysk schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00