TSM 2018-03-17 Nynäshamn

Arrangör: Nynäshamns Brukshundklubb
Anordnare: Nynäshamns Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Cecilia Karlström & A-Te-Ell's Monsieur Zion
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:25,07
    Startnr: 18
    Förare: Cecilia Karlström
    Hund: A-Te-Ell's Monsieur Zion
    Ras: Belgisk vallhund/groenendael
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,50
    SSE
  • Placering: 2
    Catharina Hjärtström & Felix
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:10,12
    Startnr: 2
    Förare: Catharina Hjärtström
    Hund: Färingehusets Isidor
    Ras: Pudel, Dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,50
  • Placering: 3
    Linda Ivarsson & Dennis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,96
    Startnr: 19
    Förare: Linda Ivarsson
    Hund: Li Line's Dreams Of Stardom
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,06
  • Placering: 4
    Irene Bellman & Mahogny
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:09,79
    Startnr: 15
    Förare: Irene Bellman
    Hund: Duck Tail's Vindljóni
    Ras: Nova scotia Duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,56
  • Placering: 5
    Mikael Hjort & Emil
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,94
    Startnr: 9
    Förare: Mikael Hjort
    Hund: Wirabruks chunga
    Ras: Malionis
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,66
  • Placering: 6
    Eva-Lotta Ringius & Karat
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,72
    Startnr: 20
    Förare: Eva-Lotta Ringius
    Hund: Eldsjälens Makes People Talk
    Ras: Belgisk Vallhund Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,06
  • Placering: 7
    Anette Hagman & Flinga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:27,71
    Startnr: 10
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Emenems Flinga
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,46
  • Placering: 8
    Elin Christiansson & Ivan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:38,78
    Startnr: 7
    Förare: Elin Christiansson
    Hund: Sagalyckans Final Cut
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,28
  • Placering: 9
    Margareta Fridström & Jack
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,95
    Startnr: 6
    Förare: Margareta Fridström
    Hund: Cometstaff Joker Bug
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,13
  • Placering: 10
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:57,75
    Startnr: 11
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Anna Westerberg & Xryssa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 03:15,95
    Startnr: 1
    Förare: Anna Westerberg
    Hund: Jejmic's Xrysantemum
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:55,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
  • Placering: 12
    Eva Bergenhill & Neil
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:18,80
    Startnr: 16
    Förare: Eva Bergenhill
    Hund: Geltman's The Eagle Has Landed
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:04,96
    Startnr: 17
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Susanna parviainen & Essie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:15,88
    Startnr: 8
    Förare: Susanna Parviainen
    Hund: Swefarms festliga-Essie
    Ras: Dansk svenskgårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,88
  • Placering: 15
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:03,79
    Startnr: 13
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,38
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Elin Arnersten & Theo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:07,32
    Startnr: 4
    Förare: Elin Arnersten
    Hund: Cirtaps Hertog Theodor v Tira-C
    Ras: Nederlandse Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:33,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Annelie Frejås & Cosmo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:06,75
    Startnr: 5
    Förare: Annelie Frejås
    Hund: Elsamåves Finfina Figge
    Ras: Dansksvensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,79
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Isabelle Martinez & Sheepeyes Spice red savina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:19,29
    Startnr: 14
    Förare: Isabelle Martinez
    Hund: Sheepeyes Spice red savina
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,10
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,34
  • Placering: 19
    Ulla-Britt Gylefors & Queenie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:07,26
    Startnr: 3
    Förare: Ulla-Britt Gylefors
    Hund: Isumi´s Shiro Chikako O´Meeko
    Ras: Japansk spets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,79
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,47
  • Placering: 20
    Gunilla Karlsson & Esther
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:41,43
    Startnr: 12
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Lillvedes Crocetta
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,28
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00