Vårsniffen TSM 2018-04-28 Rone

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Näs Hundcenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Carina Gustavsson & Mio
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:44,17
    Startnr: 10
    Förare: Carina Gustavsson
    Hund: Skallabackens Mio
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,29
  • Placering: 2
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:37,99
    Startnr: 8
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,11
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,49
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,96
  • Placering: 3
    Christina Mellberg & Zennovy Iswa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,95
    Startnr: 7
    Förare: Christina Mellberg
    Hund: Zennovy Iswa
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,20
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,72
  • Placering: 4
    Gunilla Karlsson & Esther
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:22,68
    Startnr: 14
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Lillvedes Crocetta
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,28
  • Placering: 5
    Andreas Johansson & Izor
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:29,21
    Startnr: 16
    Förare: Andreas Johansson
    Hund: Brigadens Izor
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,26
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,30
  • Placering: 6
    Marina Eklund & Samba
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:32,72
    Startnr: 3
    Förare: Marina Eklund
    Hund: Folsberga President Elly
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,82
  • Placering: 7
    Katarina Timander & Chili
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:54,89
    Startnr: 23
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Chili
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,16
  • Placering: 8
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:35,41
    Startnr: 22
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV´s Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,38
  • Placering: 9
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:46,40
    Startnr: 9
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Livsungstollarens Skrållan
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,00
  • Placering: 10
    Tina Haraldsson & Dogge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:18,62
    Startnr: 17
    Förare: Tina Haraldsson
    Hund: Avondale Ex Animo
    Ras: Pudel Stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Anne-Marie Siggelin & Livsungstollarens Ida
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:57,56
    Startnr: 13
    Förare: Anne-Marie Siggelin
    Hund: Livsungstollarens Ida
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Pernilla Rudin & Ture
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:04,41
    Startnr: 5
    Förare: Pernilla Rudin
    Hund: Catjings Don´t Drink And Drive
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,82
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,22
  • Placering: 13
    Margret Edlund & Zorba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:20,03
    Startnr: 24
    Förare: Margret Edlund
    Hund: Zorba
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Birgitta Edlund & Luther
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:31,82
    Startnr: 25
    Förare: Birgitta Edlund
    Hund: Iggy
    Ras: Schnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,07
  • Placering: 15
    Mona Klasarve & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:37,23
    Startnr: 4
    Förare: Mona Klasarve
    Hund: Alice-Tonika
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,07
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,22
  • Placering: 16
    Tendai Runesson & Puh
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:39,46
    Startnr: 21
    Förare: Tendai Runesson
    Hund: Engine Simon Says
    Ras: Pudel Mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,42
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,74
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,29
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Carl Stålhandske & Storsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:54,17
    Startnr: 11
    Förare: Carl Stålhandske
    Hund: Lifsungstollarens Bianca
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,94
  • Placering: 18
    Annika Vinblad & Milton
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:59,07
    Startnr: 6
    Förare: Annika Vinblad
    Hund: Hornlakes Venturous Boy
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Karolina Ross & Utsi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:49,09
    Startnr: 19
    Förare: Karolina Ross
    Hund: Cahppes Utsi
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,18
  • Placering: 20
    Sussane Sandberg & Lexi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:04,15
    Startnr: 15
    Förare: Sussane Sandberg
    Hund: Lexi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,46
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Lisa Engsrone & Frasse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:17,67
    Startnr: 1
    Förare: Lisa Engsrone
    Hund: Pos Cali
    Ras: Lagotto Ramagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
  • Placering: 22
    Kerstin Williams & Ramita De Palma Nana
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:30,94
    Startnr: 20
    Förare: Kerstin Williams
    Hund: Ramita De Palma Nana
    Ras: Perro De Agua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,22
  • Placering: 23
    Camilla Norberg & Gypsy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 07:37,75
    Startnr: 18
    Förare: Camilla Norberg
    Hund: Chess Player Gypsy Swing
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:35,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,66
  • Placering: 24
    Katarina Nilsson & Thor
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:27,57
    Startnr: 12
    Förare: Katarina Nilsson
    Hund: Thor
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,57
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00