Södrasniffen TSM 2020-07-31 FARSTA

Arrangör: Stockholms Södra Brukshundklub
Anordnare: Stockholms Södra Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lena Östman Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Åsa Lundbergh & Deia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:10,24
    Startnr: 9
    Förare: Åsa Lundbergh
    Hund: Camms Deia
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,96
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,03
  • Placering: 2
    Jannicke Jernström & Spencer
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:34,35
    Startnr: 4
    Förare: Jannicke Jernström
    Hund: Atomos Bruce
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,94
  • Placering: 3
    Kickan Nikolic & Öyvin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,18
    Startnr: 17
    Förare: Kickan Nikolic
    Hund: Hadafang´s Royal Beaufort
    Ras: Welsh corgi pembroke
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,28
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,72
  • Placering: 4
    Cecilia Carlson & Lava
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:36,93
    Startnr: 11
    Förare: Cecilia Carlson
    Hund: Zetastar Mighty Inca
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
  • Placering: 5
    Sandra Persson & Bi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:41,47
    Startnr: 7
    Förare: Sandra Persson
    Hund: Bluestimes Two Cinnamon
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,10
  • Placering: 6
    Alice Kassius Eggers & Ylle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:14,35
    Startnr: 10
    Förare: Alice Kassius Eggers
    Hund: Liljeblomman’s Izza
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,72
  • Placering: 7
    Birgitta Björling & Mira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:49,92
    Startnr: 15
    Förare: Birgitta Björling
    Hund: Mira
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,85
  • Placering: 8
    Johanna Strand & Nora
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:00,07
    Startnr: 18
    Förare: Johanna Strand
    Hund: Hux Flux Olivia Onyx
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Ann Bubere & Cissi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:46,60
    Startnr: 25
    Förare: Ann Bubere
    Hund: Caratoot's Champagne Celebration
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,94
  • Placering: 10
    Eva Lundin & Matz
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:48,21
    Startnr: 24
    Förare: Eva Lundin
    Hund: Matz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,81
  • Placering: 11
    Gunilla Schmidt & Zola
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:51,59
    Startnr: 20
    Förare: Gunilla Schmidt
    Hund: Waterpassion´s High-Spirit Happy
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,69
  • Placering: 12
    Lena Mårtenson Tingstam & Tira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:59,82
    Startnr: 6
    Förare: Lena Mårtenson Tingstam
    Hund: Upper Crust's Dakota Dream Catcher
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,97
  • Placering: 13
    Linda Atmer & Britt
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:10,15
    Startnr: 14
    Förare: Linda Atmer
    Hund: Molecularis First Moment
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,03
  • Placering: 14
    Nina Fors & Bianca
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:26,31
    Startnr: 21
    Förare: Nina Fors
    Hund: Pinnacle Scion
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,31
  • Placering: 15
    Gunilla Falck & Lacka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:38,44
    Startnr: 3
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Luna Lack
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:59,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,25
  • Placering: 16
    Britt Hjortsten & Elsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 05:28,07
    Startnr: 13
    Förare: Britt Hjortsten
    Hund: Easy Eagle Heart
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Jenny Wallin & Jördis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:56,00
    Startnr: 23
    Förare: Jenny Wallin
    Hund: Dom Corgi Cheeky Smile
    Ras: Welsh corgi cardigan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Nisse Bielfeld & Agaton
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:17,90
    Startnr: 5
    Förare: Nisse Bielfeld
    Hund: Conors Quick Ben
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Catrine Lindström & Lo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:31,13
    Startnr: 1
    Förare: Catrine Lindström
    Hund: Csillagosz Lee Loo
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,32
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Barbro Ryden Brunk & La Leia's Illustrious Iza
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:49,09
    Startnr: 26
    Förare: Barbro Ryden Brunk
    Hund: La Leia's Illustrious Iza
    Ras: Dvärgschnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,68
  • Placering: 21
    Lene Florén Pihlsten & Pihlstens karma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:41,93
    Startnr: 12
    Förare: Lene Florén Pihlsten
    Hund: Pihlstens karma
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:41,93
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Pia Cederberg & Anya
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:35,44
    Startnr: 22
    Förare: Pia Cederberg
    Hund: Miltassias Anya av Lyster
    Ras: Nederlandse kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,44
  • Placering: 23
    Jenny Johansson & Ville
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:08,41
    Startnr: 16
    Förare: Jenny Johansson
    Hund: Pop-Up*s Roberto Cavalli
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,41
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Madeléne Beskow & Aston
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 5 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Madeléne Beskow
    Hund: Little Hooligans Almost Innocent
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Domare bryter tävlan
    Emilia Östlund & Uno
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:39,65
    Startnr: 2
    Förare: Emilia Östlund
    Hund: Argenta's Uno Unik
    Ras: Schnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,65
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00