Nipnosen TSM 2019-06-08 Ramsele

Arrangör: Sollefteå Brukshundklubb
Anordnare: Sollefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Mats Hedlund Domare 2: Sara Lahti

  • Placering: 1
    Veronica Bonell & Texas
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 07:55,09
    Startnr: 20
    Förare: Veronica Bonell
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,81
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 0 Totaltid: 09:59,54
    Startnr: 12
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 3 Totaltid: 08:12,03
    Startnr: 28
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,84
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,19
  • Placering: 4
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 6 Totaltid: 07:52,82
    Startnr: 31
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,69
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,13
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:49,00
    Startnr: 2
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,40
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,28
  • Placering: 6
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 4 Totaltid: 10:09,35
    Startnr: 23
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,35
  • Placering: 7
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 2 Totaltid: 09:53,59
    Startnr: 29
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,59
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Maine Lundberg & Rowntree Simonetta
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 08:57,12
    Startnr: 11
    Förare: Maine Lundberg
    Hund: Rowntree Simonetta
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:24,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,28
  • Placering: 9
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 07:50,73
    Startnr: 19
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,56
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,17
    SSE
  • Placering: 10
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 3 Totaltid: 08:59,42
    Startnr: 33
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,16
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,26
  • Placering: 11
    Anna Pettersson & Jacky
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 0 Totaltid: 09:05,88
    Startnr: 27
    Förare: Anna Pettersson
    Hund: Vitahotellets Patrik Puka
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,28
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:50,43
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:54,35
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:45,82
  • Placering: 12
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 2 Totaltid: 10:40,28
    Startnr: 25
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,28
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Marie Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 0 Totaltid: 10:46,58
    Startnr: 10
    Förare: Marie Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,58
  • Placering: 14
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:13,78
    Startnr: 32
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:19,09
    Startnr: 26
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,25
  • Placering: 16
    Marie Bankhed & Söpnarby Varri
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:40,69
    Startnr: 24
    Förare: Marie Bankhed
    Hund: Söpnarby Varri
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,69
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 4 Totaltid: 09:21,90
    Startnr: 1
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,90
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 6 Totaltid: 09:50,38
    Startnr: 18
    Förare: Curt Helen
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,38
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Kristina Sjödin & Balder
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 10:07,78
    Startnr: 21
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Nikkitorpets Kansas
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 09:32,78
    Startnr: 15
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Pernilla Näs & Messi
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 0 Totaltid: 10:32,31
    Startnr: 9
    Förare: Pernilla Näs
    Hund: Ruskus Black Army
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Jenny Holmgren & Kola
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 10:51,22
    Startnr: 13
    Förare: Jenny Holmgren
    Hund: Ida
    Ras: Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,22
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Rose-Marie Lovemark & Estelle
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 09:34,19
    Startnr: 5
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Estelle
    Ras: Labbe
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,19
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 31 Totalfel: 6 Totaltid: 10:58,00
    Startnr: 22
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita´s Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 02:58,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Aina Danielsson & Ockra
    Totalpoäng: 28 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 14
    Förare: Aina Danielsson
    Hund: Ockra av Midälvaland
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Barbro Collin & Cookie
    Totalpoäng: 28 Totalfel: 3 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 30
    Förare: Barbro Collin
    Hund: Collbros Sugar Pie Honey
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Elisabeth Löf & Gimli
    Totalpoäng: 26 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 16
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Rottfell´s Cung
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Karin Lindberg & Peg
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Karin Lindberg
    Hund: Peg
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 6 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 31
    Britt-Mari Törnquist & Emil
    Totalpoäng: 12 Totalfel: 5 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Britt-Mari Törnquist
    Hund: Anjins Ramon
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Anette Dahlgren & Bonnie
    Totalpoäng: 9 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Vidjoels Oksana Baiul
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Ingrid Ludwig & Holly
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 5 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Ingrid Ludwig
    Hund: JackiedogsHolly
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00