TSM 2018-09-16 Motala

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hundiagården

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pirkko Andersson

  • Placering: 1
    Mia Avourin Danielson & Atom
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:34,99
    Startnr: 20
    Förare: Mia Avourin Danielson
    Hund: Sockrets Atom
    Ras: Belgisk Vallhund/Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,56
  • Placering: 2
    Monica Johansson & Ella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:55,76
    Startnr: 2
    Förare: Monica Johansson
    Hund: Hidden Farms Cotton-Candy in Red
    Ras: Broder Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,03
  • Placering: 3
    Yvonne Mickelsson Karlsson & Tindra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:57,70
    Startnr: 21
    Förare: Yvonne Mickelsson Karlsson
    Hund: Tindra
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,57
  • Placering: 4
    Jolanta Andersone & Igino
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:57,75
    Startnr: 12
    Förare: Jolanta Andersone
    Hund: Solipse Ideal Igino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
  • Placering: 5
    Ingela Mattsson & Lussan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:07,88
    Startnr: 14
    Förare: Ingela Mattsson
    Hund: Skallabackens Lucille
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,00
  • Placering: 6
    Karin Vind & Tessa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:32,23
    Startnr: 19
    Förare: Karin Vind
    Hund: HöghedensTassel
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,94
  • Placering: 7
    Denise Friskman & Baloo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:49,83
    Startnr: 1
    Förare: Denise Friskman
    Hund: Blue Alert's Goldeneye
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,43
  • Placering: 8
    Annika Andersson & Halli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:37,65
    Startnr: 8
    Förare: Annika Andersson
    Hund: Rognebergtrollet´s Halli
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Gunnel Lundström & Totte
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:15,03
    Startnr: 3
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Tinyqueens Elf
    Ras: Chihuahua Korthår
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,75
  • Placering: 10
    Pia Cevey Tärnholm & Hugo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:39,59
    Startnr: 4
    Förare: Pia Cevey Tärnholm
    Hund: Idunvallens Blue Boss
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:09,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,78
  • Placering: 11
    Margareta Lantz & Sanna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:52,22
    Startnr: 9
    Förare: Margareta Lantz
    Hund: Argenta´s Rhianna
    Ras: Schnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,72
  • Placering: 12
    Susanne Danielsson & Tilde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:05,38
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Danielsson
    Hund: Matilde
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,85
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,10
  • Placering: 13
    Ingrid Andersson & Totte
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:20,49
    Startnr: 16
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Pealcraft´s Black Dream
    Ras: Engelsk Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,87
  • Placering: 14
    Eva Linderoth & Merlin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:42,44
    Startnr: 18
    Förare: Eva Linderoth
    Hund: Waterfreak’s White Wizard
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,41
  • Placering: 15
    Carina Högberg & Zonic
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:51,56
    Startnr: 7
    Förare: Carina Högberg
    Hund: Woolly Bohemia’s code of a killer
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,44
  • Placering: 16
    Susann Medalen & Stisse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:14,97
    Startnr: 6
    Förare: Susann Medalen
    Hund: Nice Of You To Come Bye I Want To B
    Ras: Broder Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,84
  • Placering: 17
    Barbro Fransson & Yara
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:23,01
    Startnr: 17
    Förare: Barbro Fransson
    Hund: Born To Win Warrior Yara
    Ras: Vit Herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,94
  • Placering: 18
    Christine Fast & Queenie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:32,00
    Startnr: 15
    Förare: Christine Fast
    Hund: Fidelhof Queen
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:18,06
  • Placering: 19
    Marie Eriksson & Trixie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 04:27,59
    Startnr: 22
    Förare: Marie Eriksson
    Hund: Skuggi´z Trixie
    Ras: Dvärgschnazuer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:20,28
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,31
  • Placering: 20
    Anna-Lena Hällsten & Stina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:27,00
    Startnr: 5
    Förare: Anna-Lena Hällsten
    Hund: Sjöbolyckans Diamonds are Forever
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,72
  • Placering: 21
    Johanna Melin & Wilma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 06:11,56
    Startnr: 11
    Förare: Johanna Melin
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Ann-Louise Våring & Dixie
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 3 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 13
    Förare: Ann-Louise Våring
    Hund: Corinnas Damina
    Ras: Schipperke
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00