TSM 2019-09-07 Åsele

Arrangör: Åsele Brukshundklubb
Anordnare: Åsele BHK

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: åsa-tova Bergh

  • Placering: 1
    Elisabeth Bodin & Bizko
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:05,47
    Startnr: 20
    Förare: Elisabeth Hägglund
    Hund: Bizko
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,50
  • Placering: 2
    Birgitta Sewerin & Bizzy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:38,81
    Startnr: 18
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Blue wingfire`s hypnotiq breeze
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,47
  • Placering: 3
    Pernilla Persson & Hector
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:50,13
    Startnr: 8
    Förare: Pernilla Persson
    Hund: Lidmarken's Oh Heck Yeah
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,69
  • Placering: 4
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:51,31
    Startnr: 5
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,43
  • Placering: 5
    Karin Eriksson & Luna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:13,70
    Startnr: 7
    Förare: Karin Eriksson
    Hund: Laipos Copper Silk
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,44
  • Placering: 6
    Carina Bergh & Akjas Xcharma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:24,79
    Startnr: 3
    Förare: Carina Bergh
    Hund: Akjas Xcharma
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,97
  • Placering: 7
    Hans Dahlberg & Käck
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:31,78
    Startnr: 11
    Förare: Hans Dahlberg
    Hund: Cencerro´s Lakrits Fudge
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,78
  • Placering: 8
    Barbro Axelsson & Ice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:35,75
    Startnr: 19
    Förare: Barbro Axelsson
    Hund: Ice
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,84
  • Placering: 9
    Paula Israelsson & Mira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,27
    Startnr: 17
    Förare: Paula Israelsson
    Hund: Lapplandias Iittala Vitriini
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,47
  • Placering: 10
    Ann-Catrin Grönlund & Rover
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:36,86
    Startnr: 12
    Förare: Ann-Catrin Grönlund
    Hund: Glen Louch The Irish Rover
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,50
  • Placering: 11
    Gun Andersson & Stina
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:41,34
    Startnr: 9
    Förare: Gun Andersson
    Hund: Copperdale Ruby of the storm
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,34
  • Placering: 12
    Elin Sjöqvist & Kiro
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:25,34
    Startnr: 14
    Förare: Elin Sjöqvist
    Hund: Best Of Brawehearts Mojito
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Anna-Stina Hedman & LEJA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:43,51
    Startnr: 2
    Förare: Anna-Stina Hedman
    Hund: LEJA
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,10
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,28
  • Placering: 14
    Annika Oskarsson & Vinna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:35,00
    Startnr: 21
    Förare: Annika Oskarsson
    Hund: Huntermoon Chocolate Crisp
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,49
  • Placering: 15
    Ingela Lindberg & Saga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:09,72
    Startnr: 16
    Förare: Ingela Lindberg
    Hund: Decoys Saga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,06
  • Placering: 16
    Katrin Enquist & Eira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:11,16
    Startnr: 15
    Förare: Katrin Enquist
    Hund: Duckobell's Ella
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,28
  • Placering: 17
    Tomas Jonsson & Svea
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:29,18
    Startnr: 6
    Förare: Tomas Jonsson
    Hund: O'Flanagan Madhatter Hat Trick
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,78
  • Placering: 18
    Ove Sjöberg & Igor
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:02,84
    Startnr: 1
    Förare: Ove Sjöberg
    Hund: Crowfox Clark Kent
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Ing-Marie Kroik & Ted
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:23,85
    Startnr: 13
    Förare: Ing-Marie Kroik
    Hund: Klovstamons I'm your man
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Jan Nyberg & Asti
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:16,80
    Startnr: 4
    Förare: Jan Nyberg
    Hund: Prodigious Trezo Kenzo
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,71
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Patrik Donner & Zero
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:56,53
    Startnr: 10
    Förare: Patrik Donner
    Hund: Prodigious Quarto Hey Brother
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:26,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00