Januarinosen TSM 2020-01-18 Munka Ljungby/Skåne

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Camilla Sjöberg

  • Placering: 1
    Meri Snellman & Zero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:40,12
    Startnr: 16
    Förare: Meri Snellman
    Hund: Orkanens Znille Zting
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,84
  • Placering: 2
    Jessica Dahlqvist & Dixie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:28,81
    Startnr: 3
    Förare: Jessica Dahlqvist
    Hund: Fervens Fera Scootaloo
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,40
  • Placering: 3
    BIRGITTA VIKSTRÖM & Zigge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:48,65
    Startnr: 17
    Förare: BIRGITTA VIKSTRÖM
    Hund: Vildandens Switch af Pixboot
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,44
  • Placering: 4
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:41,40
    Startnr: 10
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja's Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:16,18
  • Placering: 5
    Lise Bach & Tilde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,44
    Startnr: 19
    Förare: Lise Bach
    Hund: Tilde
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,75
  • Placering: 6
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:23,78
    Startnr: 15
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,75
  • Placering: 7
    Ritva Lindström & Jösta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 09:02,83
    Startnr: 12
    Förare: Ritva Lindström
    Hund: Honningrosas Jösta Hjerteknuser
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,78
  • Placering: 8
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 08:54,77
    Startnr: 7
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:09,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,21
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 9
    Robert Werner & Minni
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 07:52,01
    Startnr: 13
    Förare: Robert Werner
    Hund: Gundais Minni
    Ras: Working kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,21
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:44,20
  • Placering: 10
    Marianne Andersson & Rasken
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:46,21
    Startnr: 1
    Förare: Marianne Andersson
    Hund: Sniffers X-Rask
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,12
  • Placering: 11
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 07:18,27
    Startnr: 8
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,93
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,03
  • Placering: 12
    Annelie Huleen & Chippo
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 08:50,27
    Startnr: 20
    Förare: Annelie Huleen
    Hund: Ayarips Mooi Chippo Van Ymmi
    Ras: Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,90
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,81
  • Placering: 13
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:01,29
    Startnr: 18
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,07
  • Placering: 14
    Gun-Britt Wennerberg & Zeppo
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 09:18,13
    Startnr: 5
    Förare: Gun-Britt Wennerberg
    Hund: Kurreduttens Krille
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,28
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,85
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 15
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 09:16,37
    Startnr: 11
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Vanessa
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,31
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,06
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 16
    Karina Maria Nielsen & RayRay
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 07:51,53
    Startnr: 9
    Förare: Karina Maria Nielsen
    Hund: Ray
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,50
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 17
    Eva Cajhagen & Dana
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 3 Totaltid: 09:12,54
    Startnr: 6
    Förare: Eva Cajhagen
    Hund: Australian Mates Dana
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:26,41
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 18
    Anne Larsen & Risse
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 07:36,93
    Startnr: 4
    Förare: Anne Larsen
    Hund: Curie
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,56
  • Placering: 19
    Ea Bagge & Luna
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:07,84
    Startnr: 2
    Förare: Ea Bagge
    Hund: Luna
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,75
  • Placering: 20
    Monica Persson & Janis
    Totalpoäng: 50.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:49,57
    Startnr: 14
    Förare: Monica Persson
    Hund: Pannakottens Sköna Janis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:38,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:25,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,44
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00