TSM 2019-05-19 Bureå

Arrangör: Åbyn-Byske Brukshundklubb
Anordnare: Åbyn-Byske Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Andersson Domare 2: Annika Höri

  • Placering: 1
    Susanne Lindberg & Skott
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:06,84
    Startnr: 26
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Blåfjellmyra's Ekko Ekko
    Ras: Grosser münsterländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,03
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,37
    SSE
  • Placering: 2
    Lena Carlsson & Idefix
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:28,97
    Startnr: 25
    Förare: Lena Carlsson
    Hund: Guldkvistens Idefix
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,07
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,06
  • Placering: 3
    Barbro Axelsson & Ice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:39,40
    Startnr: 27
    Förare: Barbro Axelsson
    Hund: Ice
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,06
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,24
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,10
  • Placering: 4
    Carola Fagervall & Busa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:47,62
    Startnr: 12
    Förare: Carola Fagervall
    Hund: Stenlyans Moonshine
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,83
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,63
  • Placering: 5
    Maria Adlerborn & Zingla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:16,81
    Startnr: 2
    Förare: Maria Adlerborn
    Hund: Ash Òir Baileys
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,23
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,90
  • Placering: 6
    Åsa Berggren & Malva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:39,53
    Startnr: 17
    Förare: Åsa Berggren
    Hund: Flarics Malva Sylvestris
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,59
  • Placering: 7
    Lena K Larsson & Flisan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:43,80
    Startnr: 3
    Förare: Lena K Larsson
    Hund: Guldkvistens Sailer Moon
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,71
  • Placering: 8
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,89
    Startnr: 23
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,23
  • Placering: 9
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:59,19
    Startnr: 24
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,59
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,20
    SSE
  • Placering: 10
    Ida Lundmark & Amira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:06,31
    Startnr: 10
    Förare: Ida Lundmark
    Hund: Midnight Fantasy Amber Heart
    Ras: Phalene
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,84
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,59
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,01
  • Placering: 11
    Åsa Larefalk & Kita
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:37,88
    Startnr: 1
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Sine Cera Killer Queen
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,06
  • Placering: 12
    Frida Pettersson & Folke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:49,35
    Startnr: 14
    Förare: Frida Pettersson
    Hund: O'Flanagan Vanilla Bourbon
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,36
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,40
  • Placering: 13
    Sara Hedlund & Ceasar
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:52,04
    Startnr: 11
    Förare: Sara Hedlund
    Hund: Huffish american silhuette
    Ras: Pudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,98
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,28
  • Placering: 14
    Ulrica Fessé & Paige
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:04,91
    Startnr: 7
    Förare: Ulrica Fessé
    Hund: MC Keos Amusing Wild Heart Paige
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,60
  • Placering: 15
    Ulrica Ahlsén & Caos
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:11,77
    Startnr: 30
    Förare: Ulrica Ahlsén
    Hund: Tjotte´s Cold Case
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,40
  • Placering: 16
    Helen Persson & Soya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:44,33
    Startnr: 15
    Förare: Helen Persson
    Hund: Quais Soya
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,86
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,84
  • Placering: 17
    Susanne Markström & Rusty
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:56,56
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Markström
    Hund: Guldkvistens Rusty
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,43
  • Placering: 18
    Anna-Maria Henriksson & Timor
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:11,48
    Startnr: 4
    Förare: Anna-Maria Henriksson
    Hund: Timor
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,93
  • Placering: 19
    Patrik Donner & Zero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:16,70
    Startnr: 29
    Förare: Patrik Donner
    Hund: Prodigious Quarto Hey Brother
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,39
  • Placering: 20
    Lena Larsson & Elsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:21,40
    Startnr: 9
    Förare: Lena Larsson
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,28
  • Placering: 21
    Kicki Lundström & Coockie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:12,99
    Startnr: 21
    Förare: Kicki Lundström
    Hund: Calmaritens Koccos
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,37
  • Placering: 22
    Camilla Kangas & Adina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:28,53
    Startnr: 16
    Förare: Camilla Kangas
    Hund: DeGothas Adina
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 23
    Bert Ola Näslund & Helga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,46
    Startnr: 33
    Förare: Bert Ola Näslund
    Hund: Glittras Heavenly Savanah
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 24
    Ewa Hedman Mikkelsen & Mizzy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:13,19
    Startnr: 19
    Förare: Ewa Hedman Mikkelsen
    Hund: Spinnrockens Titania
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,76
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 25
    Helena Gustafsson & Puskas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:41,38
    Startnr: 20
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Inizio'z Biscotti
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 26
    Berit Markstedt & Frost
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:13,28
    Startnr: 8
    Förare: Berit Markstedt
    Hund: Frost
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 27
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,97
    Startnr: 28
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Yvonne Fång & Hexxa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:45,54
    Startnr: 22
    Förare: Yvonne Fång
    Hund: Jomgarden’s Hexxa
    Ras: Berger des pyrénées á poil long
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,98
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 29
    Madelaine Vidmark & Akita
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:12,87
    Startnr: 31
    Förare: Madelaine Vidmark
    Hund: Akita
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,78
  • Placering: 30
    Anette Grehn & Ixo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:58,00
    Startnr: 13
    Förare: Anette Grehn
    Hund: Sable Shade`s Yordan
    Ras: Tyskspets/ Mittelspitz
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Maria Boström & Äzkil
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:33,78
    Startnr: 6
    Förare: Maria Boström
    Hund: Fjällbrantens Äzkil
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00