Höstsniffen TSM 2020-10-10 Sollefteå

Arrangör: Sollefteå Brukshundklubb
Anordnare: Sollefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Marie Krigh Domare 2: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Sarah Marklund & Njusta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,13
    Startnr: 22
    Förare: Sarah Marklund
    Hund: Vattenbrynets Lilla My
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,16
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,75
  • Placering: 2
    Marita Speijer & Tikka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:43,23
    Startnr: 26
    Förare: Marita Speijer
    Hund: Fonroja´s Katinka
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,32
  • Placering: 3
    Kristina Aronsson & Everics Ronni
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:35,71
    Startnr: 6
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Carina Bergh & Akjas Xcharma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:16,44
    Startnr: 37
    Förare: Carina Bergh
    Hund: Akjas Xcharma
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,19
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,56
  • Placering: 5
    Christina Ohlsson & Wilma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:51,06
    Startnr: 34
    Förare: Christina Ohlsson
    Hund: Seamountains valuble Vera
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,00
  • Placering: 6
    Ulrika Falk Wallberg & Meia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:04,53
    Startnr: 21
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Sheridog Praia Do Meio
    Ras: Terrier brasileiro
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,37
  • Placering: 7
    Marie Adelgren Thorén & Trixa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:45,98
    Startnr: 5
    Förare: Marie Adelgren Thorén
    Hund: Ah-Tib's Special Edition
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,02
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Stefan Eriksson & Mittilandets Ritza
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,04
    Startnr: 33
    Förare: Stefan Eriksson
    Hund: Mittilandets Ritza
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,69
  • Placering: 9
    Elisabeth Löf & Smulan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:41,37
    Startnr: 25
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Keramet´s My Flying Butterfly
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,50
  • Placering: 10
    Daniella Ern & Luzie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:58,09
    Startnr: 30
    Förare: Daniella Ern
    Hund: Luzie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,32
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:18,71
  • Placering: 11
    Linda Öberg & Ruth
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:38,62
    Startnr: 18
    Förare: Linda Öberg
    Hund: Matheriz kind karma
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,62
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Ralf Reinlund & Bajacuda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:05,07
    Startnr: 20
    Förare: Ralf Reinlund
    Hund: E'bajadera sugar overdose de trappi
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,60
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Kerstin Rahkola & Simba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:10,06
    Startnr: 31
    Förare: Kerstin Rahkola
    Hund: Mixavikens Elmer
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Åsa Zetterlund & Skare
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:00,79
    Startnr: 7
    Förare: Åsa Zetterlund
    Hund: Fjällperros Skare
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,16
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Raija Hietaniemi & Harry
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:05,74
    Startnr: 9
    Förare: Raija Hietaniemi
    Hund: Chadyline Gentleman Bliss
    Ras: Cavalier king charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,12
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Margareta Larsson & Viätts Any
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:13,75
    Startnr: 16
    Förare: Margareta Larsson
    Hund: Viätts Any
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,50
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Katarina Sjöström & Livia
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:15,25
    Startnr: 36
    Förare: Katarina Sjöström
    Hund: Duckstream Saga's Ålivia
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,63
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Lina Östman & Eyeś
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:59,88
    Startnr: 12
    Förare: Lina Östman
    Hund: Kerametś Eyes on Me
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,94
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Paula Israelsson & Mira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:35,41
    Startnr: 24
    Förare: Paula Israelsson
    Hund: Lapplandias Iittala Vitriini
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,25
  • Placering: 20
    Vera von Ahn & Bibbi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:15,47
    Startnr: 15
    Förare: Vera von Ahn
    Hund: Matematikens Spektra
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,97
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,50
  • Placering: 21
    susanne arnfridsson & Muslis Bacill
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:14,15
    Startnr: 3
    Förare: susanne arnfridsson
    Hund: Muslis Bacill
    Ras: Chinese crested dog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Jessica Jonsson & Ubbe
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 09:07,75
    Startnr: 38
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: Ahtfans&Inugamis X’Ing Ubbe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Camilla Fundin & Zack
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:29,34
    Startnr: 4
    Förare: Camilla Fundin
    Hund: Esslex Walk Right In
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Christina Näslund & Junior
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:10,12
    Startnr: 28
    Förare: Christina Näslund
    Hund: Working Mates Another Dewil
    Ras: Australien Cattle Dog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,12
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Sara Mårtensson & Millie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:16,63
    Startnr: 23
    Förare: Sara Mårtensson
    Hund: Meet MyOwn Terrific Birdie
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Wilma Jonsson & Timmy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:56,12
    Startnr: 29
    Förare: Wilma Jonsson
    Hund: Pennygirls summer game
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,12
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Lotta Johansson & Ina
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 09:24,38
    Startnr: 17
    Förare: Lotta Johansson
    Hund: Ah-tib's Wichuriana
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,38
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Anki Sundmark & Lewis
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:03,25
    Startnr: 10
    Förare: Anki Sundmark
    Hund: Levi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,25
  • Placering: 29
    Pernilla Karström & Saga
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:04,25
    Startnr: 14
    Förare: Pernilla Karström
    Hund: Matheriz Golden Girl
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Elisabeth Fherm & NEO
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:20,87
    Startnr: 13
    Förare: Elisabeth Fherm
    Hund: ROWNTREE DIRETTORE
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 31
    Eva-Lotta Strahl & Syoori’s Cesar
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 08:18,56
    Startnr: 19
    Förare: Eva-Lotta Strahl
    Hund: Syoori’s Cesar
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,56
  • Placering: 32
    Peter Carlson & Olle
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 09:29,06
    Startnr: 32
    Förare: Peter Carlson
    Hund: Whoopi's waterqask
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Lena Forsberg & Texas
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 0 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 8
    Förare: Lena Forsberg
    Hund: Different Size's Ice Cool Daddy
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Mathilda Girhagen & Night
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Mathilda Girhagen
    Hund: O’Shamrock Breed Northern Night af
    Ras: Irländsk terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Ann Vestman & Dino
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 1
    Förare: Ann Vestman
    Hund: Beachcrest Going Funny Hunter
    Ras: Chinese crested dog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Rigmor Rehnström & Helge
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 5 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 2
    Förare: Rigmor Rehnström
    Hund: Sagoland´s Happy Hour
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 37
    Kristina Stenvall Blomqvist & Lillith
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 27
    Förare: Kristina Stenvall Blomqvist
    Hund: Lillith
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 38
    Christina Westman & Loke
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 35
    Förare: Christina Westman
    Hund: Kristaras Lucky Loke
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00