Fjällnosen TSM 2019-08-04 Vemdalen

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Studiefrämjandet Mitt

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Karin Blom Domare 2: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Ulla Söderbärg & Exi
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 07:32,61
    Startnr: 22
    Förare: Ulla Söderbärg
    Hund: Waterpassion's Eastsea Exi
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,82
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,10
  • Placering: 2
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:03,87
    Startnr: 34
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,28
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Emma Hammar & Rue
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:12,66
    Startnr: 32
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Nikkitorpets Miss Brown
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,03
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Åsa Nord & Kalle
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 2 Totaltid: 09:25,66
    Startnr: 31
    Förare: Åsa Nord
    Hund: Tingvell's Unbreakable
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,53
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Carina Teodorsson & Ace
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:04,49
    Startnr: 4
    Förare: Carina Teodorsson
    Hund: Caradees Ranger
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Karin Köbin & Moltas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:41,57
    Startnr: 33
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Beatles-Sgt Pepper´s
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,35
  • Placering: 7
    Susann Medalen & Stisse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:42,68
    Startnr: 37
    Förare: Susann Medalen
    Hund: Nice Of You To Come Bye I Want To B
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Christina Battison & Jessie
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 0 Totaltid: 09:18,81
    Startnr: 17
    Förare: Christina Battison
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,78
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,03
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Anna Roos & Flash
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 0 Totaltid: 08:17,72
    Startnr: 13
    Förare: Anna Roos
    Hund: Cajiro’s Flashback
    Ras: Aussie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,94
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,78
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 08:44,35
    Startnr: 35
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,10
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 07:54,84
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,65
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,19
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:41,97
    Startnr: 8
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 07:15,69
    Startnr: 29
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Marie Inglund & Alva
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 07:31,06
    Startnr: 23
    Förare: Marie Inglund
    Hund: Trollglitter Näsvass
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,53
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,53
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Agneta Kojan Wedin & Ixo
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:23,10
    Startnr: 21
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Enando’s Jolly Jazz
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,10
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,53
    Startnr: 15
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,53
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Monica Johansson & Ella
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 4 Totaltid: 09:12,69
    Startnr: 14
    Förare: Monica Johansson
    Hund: Hidden Farms Cotton-Candy in Red
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,50
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:35,19
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Eva Nordh & Stormo Backans Cenny
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 5
    Förare: Eva Nordh
    Hund: Stormo Backans Cenny
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Marie-Louise Andersson & OZZY
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:24,87
    Startnr: 25
    Förare: Marie-Louise Andersson
    Hund: Kölripans aussie book of souls
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 09:28,07
    Startnr: 3
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,57
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:09,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Maria Hedin & Franz
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:18,35
    Startnr: 18
    Förare: Maria Hedin
    Hund: Franz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,35
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Lena Olsson & Märta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:47,15
    Startnr: 40
    Förare: Lena Olsson
    Hund: Cefeus Märta of Gimli
    Ras: Mittelspitz
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,15
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Eivor Skoger & Saffi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:57,13
    Startnr: 30
    Förare: Eivor Skoger
    Hund: Biley’s Shogun Fujiko Sama
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Eva-Lena Flink & Quattro
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 08:00,85
    Startnr: 24
    Förare: Eva-Lena Flink
    Hund: Lapinlumon Vitale
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:37,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Britt-Mari Törnquist & Emil
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 2 Totaltid: 09:17,91
    Startnr: 26
    Förare: Britt-Mari Törnquist
    Hund: Anjins Ramon
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,91
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Anna Pettersson & Jacky
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 4 Totaltid: 09:10,19
    Startnr: 10
    Förare: Anna Pettersson
    Hund: Vitahotellets Patrik Puka
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Maria Eriksson & Ted
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 2 Totaltid: 10:14,88
    Startnr: 11
    Förare: Maria Eriksson
    Hund: Redqliff's It's Me Icon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 09:20,82
    Startnr: 28
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,82
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Victoria Mattsson & Amber
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 2 Totaltid: 10:54,12
    Startnr: 1
    Förare: Victoria Mattsson
    Hund: Amber
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:24,13
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:59,99
  • Placering: 30
    Pernilla Näs & Messi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:55,69
    Startnr: 27
    Förare: Pernilla Näs
    Hund: Ruskus Black Army
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 31
    Rose-Marie Lovemark & Estelle
    Totalpoäng: 23 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 16
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Estelle
    Ras: Labbe
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 6 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Långhårig collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Marie Nilsson & Ell
    Totalpoäng: 19 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 36
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Vindarnas Ellies
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Anita Kennerfalk & Leia
    Totalpoäng: 19 Totalfel: 5 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Anita Kennerfalk
    Hund: Semenzinas Very Playing
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 35
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 19 Totalfel: 6 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 38
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Inger Olsson & Ossi
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 6 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 39
    Förare: Inger Olsson
    Hund: Black Blossom Lady Julia
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 37
    Domare bryter tävlan
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00