Fjällsniffen TSM 2018-07-29 Tänndalen

Arrangör: Västra Härjedalens Brukshundkl
Anordnare: Västra Härjedalens brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Michael Hedman Domare 2: Karin Blom Domare 3: Maria Gabrielsson Domare 4: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Anna Götesson & Seemework Hot
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:24,47
    Startnr: 28
    Förare: Anna Götesson
    Hund: Seemework Hot
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,48
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,37
  • Placering: 2
    Lena Wallin & Singla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:43,01
    Startnr: 3
    Förare: Lena Wallin
    Hund: Thorsvi Glendronach
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,50
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,34
  • Placering: 3
    Monica Tydén & Scott
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:56,88
    Startnr: 2
    Förare: Monica Tydén
    Hund: Pilens Rolig
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,67
  • Placering: 4
    Carina Ekström & Japp
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:58,15
    Startnr: 9
    Förare: Carina Ekström
    Hund: Hinnared's Japp
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,76
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,14
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 5
    Sara Knutar & Vittra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:01,92
    Startnr: 30
    Förare: Sara Knutar
    Hund: Höstglädjens Quick-Witted
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,43
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,96
  • Placering: 6
    Lili Östergren Jadeby & Caxtons Graceful Gemma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:45,07
    Startnr: 19
    Förare: Lili Östergren Jadeby
    Hund: Caxtons Graceful Gemma
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,74
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,46
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Siv Wahlund & Sesto
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:09,98
    Startnr: 4
    Förare: Siv Wahlund
    Hund: Graceline's Sesto San Giovanni
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,96
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,02
  • Placering: 8
    Agneta Kojan Wedin & Ixo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:42,37
    Startnr: 15
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Enando's Jolly Jazz
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,40
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Åsa Hägglund & Ciro
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:24,59
    Startnr: 11
    Förare: Åsa Hägglund
    Hund: Little-Tnt of Feeling Rainbow
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,29
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Birgit Lundin & Enya
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:59,35
    Startnr: 5
    Förare: Biggan Lundin
    Hund: Calmigos Enya
    Ras: Perro De Aqua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,45
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,90
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Kenneth Persson & Cissie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:46,41
    Startnr: 16
    Förare: Kenneth Persson
    Hund: Koxpomonas Cocos
    Ras: Riesenschauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,79
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Pernilla Lerkeus & Handsome
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:52,45
    Startnr: 24
    Förare: Pernilla Lerkeus
    Hund: Ewoke's Handsome MR Hazel
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,20
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Daniela Balan & Nala
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:56,53
    Startnr: 22
    Förare: Daniela Balan
    Hund: Kogaråsen's Ztila
    Ras: BV/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,09
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,44
  • Placering: 14
    Yvonne Höglund & Tezzla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:05,61
    Startnr: 12
    Förare: Yvonne Höglund
    Hund: Chess Player Blackbird
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,68
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Eva Rodén Fors & Ella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:53,73
    Startnr: 1
    Förare: Eva Rodén Fors
    Hund: Mac Nally's Isolde
    Ras: Irish glen of imaal terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,09
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,64
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Katarina Järverup Frisk & Domestic Dark Flash Dance
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:36,95
    Startnr: 25
    Förare: Katarina Järverup Frisk
    Hund: Domestic Dark Flash Dance
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,42
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Ylva Mattsson & Disa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:25,00
    Startnr: 6
    Förare: Ylva Mattsson
    Hund: Your Choice Why Me
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:40,15
    Startnr: 21
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,15
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Andres Wimark & Chip
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:01,67
    Startnr: 8
    Förare: Andres Wimark
    Hund: Tollarängens Snorken
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,67
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Anne-Maj Graf & Leia
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:21,46
    Startnr: 13
    Förare: Anne-Maj Graf
    Hund: Black Lassie Starleia
    Ras: Långhårig collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,46
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Ullis & Eyes
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:25,34
    Startnr: 17
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Colored Melody's Bright Eyes
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,34
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:37,74
    Startnr: 29
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G-Grey
    Ras: Irländsk röd setter
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,74
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Anki Pettersson & Biarbo's Dark Devil of Good Vibrati
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:38,37
    Startnr: 23
    Förare: Anki Pettersson
    Hund: Biarbo's Dark Devil of Good Vibrati
    Ras: Chinese crested dog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Mona Röst & Cara
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:16,30
    Startnr: 34
    Förare: Mona Röst
    Hund: Doubleuse MV Agusta
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,30
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Caroline Näsvall & Steira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 9 Totaltid: 06:43,34
    Startnr: 10
    Förare: Caroline Näsvall
    Hund: La Dolce Luna's legacysweetforme
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 7
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 31
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 7
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Easy Unforgettable
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Yvonne Fång & Hexxa
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 33
    Förare: Yvonne Fång
    Hund: Jomgarden's Hexxa
    Ras: Berger Des Pyrénées À Poil Long
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 7
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 29
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 32
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 7
    Tid: 02:00,00