TSM 2019-05-11 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Andersson Domare 2: Camilla Fagervall

  • Placering: 1
    Sofia Lindbäck & Miro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:54,78
    Startnr: 14
    Förare: Sofia Lindbäck
    Hund: Fullibus Domiro
    Ras: Xoloitzcuintle, mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,60
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
  • Placering: 2
    Evelina Hermansen & Axa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:55,19
    Startnr: 6
    Förare: Evelina Hermansen
    Hund: Sitnu
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,16
  • Placering: 3
    Annika Danielsson Höri & Max
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:57,29
    Startnr: 5
    Förare: Annika Höri
    Hund: Lappfjällens Mix Max
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,50
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,13
    SSE
  • Placering: 4
    Maria Törnlund & Fixa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 06:17,32
    Startnr: 19
    Förare: Maria Törnlund
    Hund: Matheriz Fantastic Feeling
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:00,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,22
    SSE
  • Placering: 5
    Anna-Lena Wennberg & Athena
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:05,22
    Startnr: 12
    Förare: Anna-Lena Wennberg
    Hund: Doremis Athena Maxxa
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,72
  • Placering: 6
    Elisabeth Dahlberg & Rozzi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:04,23
    Startnr: 2
    Förare: Elisabeth Dahlberg
    Hund: Sea-Birds Pandoras Box
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,40
  • Placering: 7
    Erika Lundström & Jessie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:40,13
    Startnr: 16
    Förare: Erika Lundström
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Ida Grunditz & Ellie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,19
    Startnr: 29
    Förare: Ida Grunditz
    Hund: Dainty's Woman of worth
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,38
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Carita Nordmark & Vilda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:02,69
    Startnr: 22
    Förare: Carita Nordmark
    Hund: Odder RuéChantaloutte BE
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Frida Hedström & Biggan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:06,41
    Startnr: 31
    Förare: Frida Hedström
    Hund: Matheriz Collecting Coin
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Roxana Paun & Gnistra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:25,56
    Startnr: 21
    Förare: Roxana Paun
    Hund: Gnistra
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,75
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Anna Nordmark Björnström & Meija
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:40,94
    Startnr: 30
    Förare: Anna Nordmark Björnström
    Hund: Tranbärets Tjorven på Saltkråkan
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,19
  • Placering: 13
    Maria broberg & Wira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:04,62
    Startnr: 4
    Förare: Maria broberg
    Hund: Helylles Fuga
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,87
    SSE
  • Placering: 14
    Nina Eriksson & Sally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:05,56
    Startnr: 25
    Förare: Nina Eriksson
    Hund: Kohagslyckans Xally
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,81
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Nora Franke & Wanja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:39,31
    Startnr: 17
    Förare: Nora Franke
    Hund: Wanja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Malin Lindberg & Aqua
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:23,34
    Startnr: 24
    Förare: Malin Lindberg
    Hund: Nordkalottens Aqua
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:23,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,12
  • Placering: 17
    Sara Bergdahl & Polly
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:29,08
    Startnr: 15
    Förare: Sara Bergdahl
    Hund: Myltans Quebec
    Ras: Dvärgschnauzer peppar/salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,39
  • Placering: 18
    Ulrica Ahlsén & Caos
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:00,67
    Startnr: 26
    Förare: Ulrica Ahlsén
    Hund: Tjotte´s Cold Case
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,82
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Barbro Andersson & Delta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 06:08,97
    Startnr: 8
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Jebas Delta
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Susanne Lindberg & Skott
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:16,56
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Blåfjellmyra's Ekko Ekko
    Ras: Grosser münsterländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Lena Hermansen & Nimbus
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:38,40
    Startnr: 3
    Förare: Lena Hermansen
    Hund: Náste
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,68
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Katarina Ylitalo & Nixon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:57,63
    Startnr: 18
    Förare: Katarina Ylitalo
    Hund: Mel Arctic Husker Red
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Evelina Isaksson & Leiah
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 07:11,85
    Startnr: 27
    Förare: Evelina Isaksson
    Hund: Leiah
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Gun-Mari Frisk & Zuko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:15,62
    Startnr: 1
    Förare: Gun-Mari Frisk
    Hund: Lappizaros Zuko
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Anna Lakso & Vanja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:41,85
    Startnr: 10
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Snövallen´s Vanja
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,41
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,44
  • Placering: 26
    Katarina Mosesson & Sir Lloyd
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 06:19,28
    Startnr: 13
    Förare: katarina Mosesson
    Hund: Big Lady's Mainio Sir Lloyd
    Ras: Airedale terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:42,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Angelica Lindvall & Lexi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:43,88
    Startnr: 23
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Traxa's LaLa
    Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Lotta Romakkaniemi & Cera
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:25,44
    Startnr: 7
    Förare: Lotta Romakkaniemi
    Hund: Jebas Cera
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Wenche Huber & Arrow
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:19,25
    Startnr: 28
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Norrglimtens Accurate Arrow
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Jenny Kalla & Yksa
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Jenny Kalla
    Hund: Vinskin Yksa
    Ras: Norrbottenspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00