Torhamnsnosen TSM 2019-03-31 Torhamn, Blekinge

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hundbiten

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Sara Lahti

  • Placering: 1
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:36,34
    Startnr: 12
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,93
  • Placering: 2
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 09:52,03
    Startnr: 18
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister milou's after dark
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,75
  • Placering: 3
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 1 Totaltid: 07:33,88
    Startnr: 17
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojedhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 00:20,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:46,23
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,94
  • Placering: 4
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 07:45,09
    Startnr: 16
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,78
  • Placering: 5
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 2 Totaltid: 13:28,87
    Startnr: 7
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,15
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:35,72
  • Placering: 6
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:53,58
    Startnr: 2
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 7
    Helen Axelsson & Signe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 11:41,04
    Startnr: 19
    Förare: Helen Axelsson
    Hund: Lapinlunas Karamelli
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:54,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,79
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 8
    Mari Lindström & Dezzi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 11:18,78
    Startnr: 3
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Dezzi
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,22
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,56
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 9
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 11:04,66
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,47
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 10
    Marta Roslaniec & Sherry
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 12:16,65
    Startnr: 20
    Förare: Marta Roslaniec
    Hund: Sherry
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,97
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,68
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 11
    Anne-Marie Linderö & Kero
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 4 Totaltid: 10:47,29
    Startnr: 14
    Förare: Anne-Marie Linderö
    Hund: Lapprott´s Algott
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:29,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,07
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 12
    Anne Larsen & Risse
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 11:46,72
    Startnr: 13
    Förare: Anne Larsen
    Hund: Curie
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,72
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 13
    Elisabeth Frank & Dixon
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 6 Totaltid: 09:37,81
    Startnr: 11
    Förare: Elisabeth Frank
    Hund: Mariesens Dixon
    Ras: Riesenschnautzer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,47
  • Placering: 14
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 5 Totaltid: 12:43,93
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy DJ
    Ras: Dvärgschnauzer s/s
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,93
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 15
    Clas Gardsby & Elton
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 14:27,00
    Startnr: 5
    Förare: Clas Gardsby
    Hund: Gödalens Elton
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:42,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 16
    Amelie Celander & Wille
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 4 Totaltid: 13:38,78
    Startnr: 6
    Förare: Amelie Celander
    Hund: Burningstep's Dragonfly
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 17
    Domare bryter tävlan
    Gull-Maj Sundquist & Devin
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 14:30,00
    Startnr: 4
    Förare: Gull-Maj Sundquist
    Hund: Kråkslottets Devine The Magic
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:45,00