FixALot TSM 2019-06-18 Åkersberga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Loftet FixALot

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Siv Monika Rüdén Domare 2: Mats Nordin Domare 3: Michael Hedman Domare 4: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:34,61
    Startnr: 4
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,13
  • Placering: 2
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,18
    Startnr: 18
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,37
  • Placering: 3
    Veronica Bonell & Texas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:10,93
    Startnr: 19
    Förare: Veronica Bonell
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,34
  • Placering: 4
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 08:13,59
    Startnr: 25
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,18
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:01,71
    Startnr: 23
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,62
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,09
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:18,31
    Startnr: 14
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,03
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,28
  • Placering: 7
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 1 Totaltid: 09:46,12
    Startnr: 24
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,15
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,97
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:15,72
    Startnr: 2
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,03
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,69
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:56,72
    Startnr: 16
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 08:57,45
    Startnr: 26
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:26,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 08:50,43
    Startnr: 12
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,87
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,56
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 09:08,72
    Startnr: 8
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,72
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Karin Köbin & Moltas
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 09:39,00
    Startnr: 20
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Beatles-Sgt Pepper´s
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Marie Larsson & Amber
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 10:08,37
    Startnr: 1
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Chappleline Sweet Amber
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,59
  • Placering: 15
    Maria Olivemark & Etna
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 3 Totaltid: 08:30,39
    Startnr: 21
    Förare: Maria Olivemark
    Hund: Capa Tosta Queen of The Night
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:47,32
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:56,52
    Startnr: 7
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,81
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,71
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:12,46
    Startnr: 3
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:59,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,90
  • Placering: 18
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 07:42,29
    Startnr: 22
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Långhårig collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,63
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:31,06
    Startnr: 10
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,53
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,53
  • Placering: 20
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 10:40,81
    Startnr: 6
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,81
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 4 Totaltid: 10:56,81
    Startnr: 27
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Simone Grande & Alma
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:21,37
    Startnr: 17
    Förare: Simone Grande
    Hund: Brindle Alma
    Ras: hollandse herdershond korthårig
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,37
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Elin Rosén & Nova
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Elin Rosén
    Hund: Nova
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 5
    Förare: Eileen ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Anna Ekholm & Elis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Anna Ekholm
    Hund: WildN'Beauty's Pick Me Up
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 09:09,44
    Startnr: 15
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården's Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,44
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 13
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00