TSM 2019-05-26 Hällingsjö

Arrangör: SBK Göteborgsavdelning
Anordnare: SBK Göteborgsavdelningen

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Sara Lahti Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Erica Johansson & Noora
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,79
    Startnr: 3
    Förare: Erica Johansson
    Hund: Cockett's Pärla
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,20
  • Placering: 2
    Terés Stenholm & Rockdove's black Train
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:30,04
    Startnr: 17
    Förare: Terés Stenholm
    Hund: Rockdove's black Train
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,22
    SSE
  • Placering: 3
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:34,99
    Startnr: 1
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:08,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,75
  • Placering: 4
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 07:03,91
    Startnr: 36
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns Mr Redburn
    Ras: labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,19
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,16
  • Placering: 5
    Klara Dahlstedt & Sirius
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 07:01,24
    Startnr: 6
    Förare: Klara Dahlstedt
    Hund: Mandylike's Iver
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,94
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,43
    SSE
  • Placering: 6
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 05:23,27
    Startnr: 21
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,25
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,18
  • Placering: 7
    Marie Bankhed & Söpnarby Varri
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:08,31
    Startnr: 19
    Förare: Marie Bankhed
    Hund: Söpnarby Varri
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,71
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:53,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,75
    SSE
  • Placering: 8
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:10,77
    Startnr: 2
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,15
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,65
  • Placering: 9
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:16,19
    Startnr: 16
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,71
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,16
  • Placering: 10
    Ylva Mattsson & Disa
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:56,16
    Startnr: 25
    Förare: Ylva Mattsson
    Hund: Your choice why me
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:16,91
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 1 Totaltid: 05:19,00
    Startnr: 23
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,94
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,59
  • Placering: 12
    Carina Karlsson & Krymla
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 08:10,55
    Startnr: 28
    Förare: Carina Karlsson
    Hund: FonRoja's Krymla
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,93
  • Placering: 13
    Bodil Litmark & Kajsa
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 08:22,34
    Startnr: 20
    Förare: Bodil Litmark
    Hund: POBE-S JUST FOR JOY
    Ras: Bichon Frise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,03
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:39,75
  • Placering: 14
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:38,66
    Startnr: 22
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,94
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,72
  • Placering: 15
    Åsa Stavered & Vissla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:55,41
    Startnr: 26
    Förare: Åsa Stavered
    Hund: San-Amour
    Ras: Ungersk Vizsla korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,66
  • Placering: 16
    Carola Carlsson & Lina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:11,97
    Startnr: 38
    Förare: Carola Carlsson
    Hund: Tallhyddans Lina
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,69
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,28
  • Placering: 17
    Heidi M Nord & Foxy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:44,39
    Startnr: 14
    Förare: Heidi M Nord
    Hund: Lapprikets Unikka
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,21
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,18
  • Placering: 18
    Camilla Krook & Izzy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:50,87
    Startnr: 34
    Förare: Camilla Krook
    Hund: AH Sjöbygårdens Guns N´Roses
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,34
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,13
    SSE
  • Placering: 19
    Jeanette Hellberg & Felix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:05,88
    Startnr: 4
    Förare: Jeanette Hellberg
    Hund: Ullbodens Felix
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,09
  • Placering: 20
    Therese Strand & Alva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:47,63
    Startnr: 35
    Förare: Therese Strand
    Hund: Larwass Flower Power
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,22
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,41
  • Placering: 21
    David Karlsson & Sally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:47,84
    Startnr: 32
    Förare: David karlsson
    Hund: Doris
    Ras: Jack Russell
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:38,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,37
  • Placering: 22
    Karin Olsson & Rosie
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 07:01,78
    Startnr: 29
    Förare: Karin Olsson
    Hund: Wästborders Starfire
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,88
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,90
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Lotta Bäckberg & Saga
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 07:47,84
    Startnr: 15
    Förare: Lotta Bäckberg
    Hund: Accounts Xtra Vaganza
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,21
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,63
  • Placering: 24
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 09:06,38
    Startnr: 31
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,10
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,28
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Annika Sahlin & Bamse
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 4 Totaltid: 10:11,41
    Startnr: 9
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Bamse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,13
  • Placering: 26
    Lina Krokström & Charlie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 07:35,75
    Startnr: 12
    Förare: Lina Krokström
    Hund: Galottens Rotatorkuff
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,84
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:43,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:20,13
    Startnr: 18
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:05,19
    Startnr: 37
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,50
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 29
    Eva-Lena Danvik & Mio
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:45,60
    Startnr: 7
    Förare: Eva-Lena Danvik
    Hund: Sandvretens Tesoro Mio
    Ras: Pudel mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,32
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,28
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Marianne Nilsson & Didde
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 08:17,47
    Startnr: 24
    Förare: Marianne Nilsson
    Hund: Twinflowers Deed I Do Az Tobi
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,75
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,72
  • Placering: 31
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 09:35,91
    Startnr: 13
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,91
  • Placering: 32
    Helen Persson & Vilda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:12,59
    Startnr: 10
    Förare: Helen Persson
    Hund: Vilda
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,59
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 33
    Christina Battison & Jessie
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 0 Totaltid: 08:41,31
    Startnr: 11
    Förare: Christina Battison
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:11,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 34
    Kerstin Lindh & Smilla
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 2 Totaltid: 08:52,09
    Startnr: 5
    Förare: Kerstin Lindh
    Hund: Temper Akacia
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,09
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 35
    Jennifer Lindqvist & Milo
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 4 Totaltid: 09:04,78
    Startnr: 33
    Förare: Jennifer Lindqvist
    Hund: Mandylikes Cupido
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,78
  • Placering: 36
    Susanne Eriksson & Enzo
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 08:51,47
    Startnr: 30
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Flushpoint what an original
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:35,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:16,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 37
    Alla moment ej genomförda
    Michaela Andreasson & Ymer
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 27
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Island Hunters Svante
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00