TSM 2018-12-08 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Mari Bankhed

  • Placering: 1
    Therese Strand & Alva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:07,32
    Startnr: 5
    Förare: Therese Strand
    Hund: Larwass Flower Power
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,95
  • Placering: 2
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:16,18
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,60
  • Placering: 3
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 07:50,62
    Startnr: 20
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,94
  • Placering: 4
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:04,03
    Startnr: 1
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life is good
    Ras: Cocker
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,72
  • Placering: 5
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 10:16,44
    Startnr: 9
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojedhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,54
  • Placering: 6
    Kerstin Lydeen & Luna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:38,91
    Startnr: 3
    Förare: Kerstin Lydeen
    Hund: Sjösvängens Lyckorus
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,22
  • Placering: 7
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 10:04,79
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy DJ
    Ras: Dvärgschnauzer s/s
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,69
  • Placering: 8
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 2 Totaltid: 10:21,50
    Startnr: 12
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,37
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 3 Totaltid: 11:08,75
    Startnr: 18
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Robert Werner & Minni
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 4 Totaltid: 08:59,21
    Startnr: 13
    Förare: Robert Werner
    Hund: Gundais Minni
    Ras: Working kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,03
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,18
  • Placering: 11
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 07:23,19
    Startnr: 2
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,97
  • Placering: 12
    Mia Sandström & Vera
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 08:08,18
    Startnr: 7
    Förare: Marie Sandström
    Hund: Tibouchinas Elisa Embrace
    Ras: Manchesterterrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,65
  • Placering: 13
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:37,50
    Startnr: 4
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,28
  • Placering: 14
    Annika Sahlin & Bamse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 09:05,69
    Startnr: 14
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Bamse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,69
  • Placering: 15
    Helen Axelsson & Signe
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 0 Totaltid: 11:24,32
    Startnr: 15
    Förare: Helen Axelsson
    Hund: Lapinlunas Karamelli
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,32
  • Placering: 16
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 10:58,72
    Startnr: 10
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja's Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,72
  • Placering: 17
    Camilla Sjöberg & Glanzer
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Camilla Sjöberg
    Hund: Gillespie Glanzer
    Ras: Cavalier King Charles Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 10:04,00
    Startnr: 11
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Vanessa
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,00
  • Placering: 19
    Bodil Lundell & Allan
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Bodil Lundell
    Hund: Al Capone
    Ras: Petit Brabancon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 24 Totalfel: 7 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 16
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00