TSM 2017-03-11 Varberg

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Doggiesense (Malin Larsson)

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Kajsa Björk Domare 2: Sara Lahti

  • Placering: 1
    Mia Tegbrant & Oprah
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:43,86
    Startnr: 20
    Förare: Mia Tegbrant
    Hund: Showteam´s Betty Boop
    Ras: Bostonterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,65
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,59
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,55
    SSE
  • Placering: 2
    Therese Strand & Alva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,83
    Startnr: 10
    Förare: Therese Strand
    Hund: Larwass Flower Power
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,65
    SSE
  • Placering: 3
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,73
    Startnr: 12
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,47
  • Placering: 4
    Anna Johansson & Alva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,80
    Startnr: 7
    Förare: Anna Johansson
    Hund: Alva
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,19
  • Placering: 5
    Pernilla Lundqvist & Rufus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,69
    Startnr: 30
    Förare: Pernilla Lundqvist
    Hund: Navarras Jackpot
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,41
  • Placering: 6
    Malin Hedeberg & Folke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:27,67
    Startnr: 34
    Förare: Malin Hedeberg
    Hund: Mandylike´s Fancier
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,15
  • Placering: 7
    Martina Storck & Biffen
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:04,50
    Startnr: 24
    Förare: Martina Storck
    Hund: Up Swing Bright Sky
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,28
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,13
    SSE
  • Placering: 8
    Carolin Koppel & Sheldon
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:20,47
    Startnr: 28
    Förare: Carolin Koppel
    Hund: King of Crystal´s Kingly Nalle
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,41
  • Placering: 9
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:25,10
    Startnr: 23
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,25
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,19
  • Placering: 10
    Jenny Freiberg & Zoya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:01,47
    Startnr: 18
    Förare: Jenny Freiberg
    Hund: Zoya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:36,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,38
  • Placering: 11
    Maria Ihrén & Coach
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:30,44
    Startnr: 2
    Förare: Maria Ihrén
    Hund: Chess Player Royal Coachman
    Ras: Australian Sheperd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:57,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,95
  • Placering: 12
    Ylva Dahlgren Bengtsson & Eddie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:47,58
    Startnr: 11
    Förare: Ylva Dahlgren Bengtsson
    Hund: Eddie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:07,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,18
    SSE
  • Placering: 13
    Mari Johansson & Whilizias Queen of Snow
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:11,62
    Startnr: 27
    Förare: Mari Johansson
    Hund: Whilizias Queen of Snow
    Ras: Soft Coated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:57,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,71
  • Placering: 14
    Titti Nordlöf & Ynnizin´s Tickis Czarnina
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 5 Totaltid: 03:32,09
    Startnr: 29
    Förare: Titti Nordlöf
    Hund: Ynnizin´s Tickis Czarnina
    Ras: Polski Owczarek Nizinny
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:16,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:50,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,65
  • Placering: 15
    Helen Andersson & Skepparkrokens Beyessie of Ascot
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:12,11
    Startnr: 3
    Förare: Helen Andersson
    Hund: Skepparkrokens Beyessie of Ascot
    Ras: Rhodesian ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,77
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,65
  • Placering: 16
    Katarina Karlberg & Turid
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:40,32
    Startnr: 31
    Förare: Katarina Karlberg
    Hund: Email Ynnizins du clos de L´igloo
    Ras: Polski Owczarek Nizinny
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Anna Johansson & Twinbox X´s Micromax
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:10,87
    Startnr: 19
    Förare: Anna Johansson
    Hund: Twinbox X´s Micromax
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Ewa Nohlström & Dixie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:12,99
    Startnr: 13
    Förare: Ewa Nohlström
    Hund: Dixie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,56
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,22
    SSE
  • Placering: 19
    Lars Brink & Indy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:21,02
    Startnr: 26
    Förare: Lars Brink
    Hund: Czylwiks Indy
    Ras: Hollandse Hedershond
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:09,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,17
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Marie Hedin & Skeppartorps Party all Night
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:31,22
    Startnr: 8
    Förare: Marie Hedin
    Hund: Skeppartorps Party all Night
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,16
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,18
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,88
  • Placering: 21
    Susanne Kihl & Hedeforsens Milla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:25,70
    Startnr: 15
    Förare: Susanne Kihl
    Hund: Hedeforsens Milla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,89
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,56
  • Placering: 22
    Rikako Fujita & Lacko
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:42,05
    Startnr: 1
    Förare: Rikako Fujita
    Hund: Curly Cottage Othello
    Ras: Curly Coated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,11
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Kerstin Lydeen & Sjösvängens Stans Värsta Plåster
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:36,81
    Startnr: 5
    Förare: Kerstin Lydeen
    Hund: Sjösvängens Stans Värsta Plåster
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Annika Hernqvist & Viltvattnets Humle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:47,26
    Startnr: 35
    Förare: Annika Hernqvist
    Hund: Viltvattnets Humle
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:34,67
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,50
  • Placering: 25
    Per-Olof Olsson & Hjohoos Come Find Hjourself
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:53,89
    Startnr: 32
    Förare: Per-Olof Olsson
    Hund: Hjohoos Come Find Hjourself
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,15
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:05,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,65
  • Placering: 26
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 04:03,36
    Startnr: 25
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life is Good
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:39,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,61
  • Placering: 27
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:49,10
    Startnr: 4
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:35,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,72
  • Placering: 28
    Karin Olsson & Rosie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:55,53
    Startnr: 17
    Förare: Karin Olsson
    Hund: Wästborders Starfire
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,02
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,35
  • Placering: 29
    Katarina Järv & Burviks Casta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:26,19
    Startnr: 22
    Förare: Katarina Järv
    Hund: Burviks Casta
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Maria Bertram & Zelvie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,35
    Startnr: 16
    Förare: Maria Bertram
    Hund: House Corner Ålympia
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,16
  • Placering: 31
    Eva-Lena Danvik & Mio
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:40,69
    Startnr: 14
    Förare: Eva-Lena Danvik
    Hund: Sandvretens Tesoro Mio
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,13
  • Placering: 32
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:07,71
    Startnr: 36
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja´s Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 33
    Liselotte Lundblad kristofersson & Zingo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:13,01
    Startnr: 9
    Förare: Liselotte Lundblad Kristofersson
    Hund: Airotkivs Dexter
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,35
  • Placering: 34
    Paulina Lindberg & Hivlingen´s Valther
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Paulina Lindberg
    Hund: Hivlingen´s Valther
    Ras: Tysk Jaktterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 34
    Karin Svensson & Valkohapaan Guess I am Ghost
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 21
    Förare: Karin Svensson
    Hund: Valkohapaan Guess I am Ghost
    Ras: Groenendael
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 36
    Annelie Svensson & Kitune´s Mystical Black Beauty
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 33
    Förare: Annelie Svensson
    Hund: Kitune´s Mystical Black Beauty
    Ras: Kleinspitz
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00