TSM 2018-12-09 Floda

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Tasspalatset

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: AnnLouise Ryrvik Domare 2: Pirkko Andersson

  • Placering: 1
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,15
    Startnr: 6
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris av glonka
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,25
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,12
  • Placering: 2
    Katarina Leijon & Tikka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:08,43
    Startnr: 29
    Förare: Katarina Leijon
    Hund: Minnows Any Day
    Ras: labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,93
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 3
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:16,90
    Startnr: 7
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,59
  • Placering: 4
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:22,65
    Startnr: 22
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,62
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,25
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,50
  • Placering: 5
    Carina Odén & Jäger
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:27,32
    Startnr: 39
    Förare: Carina Odén
    Hund: NoFears Jägermeister
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,66
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,66
  • Placering: 6
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:45,62
    Startnr: 9
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:29,93
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,19
  • Placering: 7
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 04:57,47
    Startnr: 50
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,69
  • Placering: 8
    Therese Strand & Alva
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 06:32,38
    Startnr: 36
    Förare: Therese Strand
    Hund: Larwass Flower Power
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,35
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 07:27,66
    Startnr: 11
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings & Queens´s laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,32
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:10,03
  • Placering: 10
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 07:51,63
    Startnr: 27
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,82
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,94
  • Placering: 11
    Marianne Nilsson & Didde
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 1 Totaltid: 05:42,60
    Startnr: 26
    Förare: Marianne Nilsson
    Hund: Twinflowers Deed I Do Az Tobi
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,50
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 05:46,04
    Startnr: 38
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,66
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 05:48,25
    Startnr: 8
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,28
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 3 Totaltid: 05:04,30
    Startnr: 18
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:51,15
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 4 Totaltid: 07:46,06
    Startnr: 10
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,25
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:00,56
    Startnr: 15
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,72
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Lena Lövgren & Sunny
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:14,82
    Startnr: 30
    Förare: Lena Lövgren
    Hund: Hässlehoffs Sunny-Tongadotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,95
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,84
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Hélena Almrot & Nova
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:36,80
    Startnr: 33
    Förare: Hélena Almrot
    Hund: El Merino's New Age
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,34
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,34
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Mia Schyberg & Olli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 08:32,79
    Startnr: 17
    Förare: Mia Schyberg
    Hund: Black blossom Lady Olympia
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,48
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Gull-Britt Samuelsson & Gerd
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 1 Totaltid: 07:17,73
    Startnr: 16
    Förare: Gull-Britt Samuelsson
    Hund: Candelinz Generösa Gemytliga Gerd
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,10
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:24,63
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 05:35,95
    Startnr: 40
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,04
    SSE
  • Placering: 22
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 08:45,78
    Startnr: 24
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,78
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 23
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 07:35,93
    Startnr: 1
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:22,03
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:29,93
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 24
    Johanna Juntti & Zally
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 09:03,50
    Startnr: 37
    Förare: Johanna Juntti
    Hund: Sjöbolyckans Blue Angel Af Calle
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 25
    Petra Bringsjö & Tessla
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 5 Totaltid: 08:33,28
    Startnr: 4
    Förare: Petra Bringsjö
    Hund: Trampas Åsa-Lisa
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:45,46
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:17,82
  • Placering: 26
    Kerstin Lindh & Smilla
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 07:39,81
    Startnr: 25
    Förare: Kerstin Lindh
    Hund: Temper Akacia
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,47
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,34
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 27
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:01,65
    Startnr: 5
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo/Liz ziri
    Ras: Chihuahua
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,53
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:45,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Rikako Fujita & Ashika
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:37,90
    Startnr: 21
    Förare: Rikako Fujita
    Hund: Svansviftarnas Amazing Ashika
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,81
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 29
    Karin Olsson & Rosie
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 09:20,25
    Startnr: 13
    Förare: Karin Olsson
    Hund: Wästborders Starfire
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,25
  • Placering: 30
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 09:28,16
    Startnr: 20
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Camilla Sjöberg & Glanzer
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:05,10
    Startnr: 35
    Förare: Camilla Sjöberg
    Hund: Gillespie Glanzer
    Ras: Cavalier King Charles Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,19
  • Placering: 32
    Mia Tegbrant & Lava
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:54,34
    Startnr: 3
    Förare: Mia Tegbrant
    Hund: Flushpoint What A Navigator
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,34
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 33
    Lina Krokström & Charlie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:17,16
    Startnr: 19
    Förare: Lina Krokström
    Hund: Galottens Rotatorkuff
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 34
    Anne-Marie Tellander & Nelli
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:27,53
    Startnr: 28
    Förare: Anne-Marie Tellander
    Hund: Get Busy for your eyes only
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,53
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 35
    Christina Battison & Jessie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 07:34,71
    Startnr: 23
    Förare: Christina Battison
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 36
    Josephine Löfdahl & Ninja
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 0 Totaltid: 09:02,16
    Startnr: 34
    Förare: Josephine Löfdahl
    Hund: Sparring's I'Ninja
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 37
    Carina Ehn & Woodlooks Kiss of Fire
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 09:04,09
    Startnr: 31
    Förare: Carina Ehn
    Hund: Woodlooks Kiss of Fire
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,09
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 38
    Marie Nilsson & Ella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:32,41
    Startnr: 12
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Stately Star Sunny Rays
    Ras: cavalier king charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,41