Tillbergabynosen 3 TSM 2021-06-06 Västerås

Arrangör: Västerås Brukshundklubb
Anordnare: Västerås Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 3 Totaltid: 14:46,81
    Startnr: 11
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,22
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:59,50
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:54,09
    Utomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 2
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 6 Totaltid: 14:26,80
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:26,80
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 13:49,75
    Startnr: 3
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:47,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:39,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,94
  • Placering: 4
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 2 Totaltid: 14:24,35
    Startnr: 6
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:48,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:59,63
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:36,50
  • Placering: 5
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 14:56,05
    Startnr: 5
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:58,15
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:58,62
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:59,28
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 14:26,75
    Startnr: 2
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 01:42,81
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:48,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:55,41
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 21 Totalfel: 4 Totaltid: 14:39,65
    Startnr: 10
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 04:40,06
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:59,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Martina Carlson & Fernet Branca
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 2 Totaltid: 13:54,12
    Startnr: 12
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Fernet Branca
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:40,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:28,65
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
  • Placering: 9
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 2 Totaltid: 14:33,68
    Startnr: 1
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:49,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:48,68
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:55,47
  • Placering: 10
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 8 Totalfel: 2 Totaltid: 14:38,66
    Startnr: 9
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:47,94
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:59,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:51,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 8 Totalfel: 5 Totaltid: 14:56,78
    Startnr: 8
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:56,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 14:46,38
    Startnr: 7
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:56,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:50,00