ValhallaNosen 1 TSM 2020-03-12 Bengtsfors

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Dalsland

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Ihrén

  • Placering: 1
    Maria Alzen-Kristiansson & Annie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:07,19
    Startnr: 16
    Förare: Maria Alzen-Kristiansson
    Hund: XHOUSE XTRA
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,53
  • Placering: 2
    Caroline Elfström & Mona
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:05,93
    Startnr: 1
    Förare: Caroline Elfström
    Hund: Maximum staff garmonia
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:59,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,93
  • Placering: 3
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 08:58,78
    Startnr: 19
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,75
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 09:28,62
    Startnr: 14
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:17,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,35
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 5
    Agneta Hillring & Cookie
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 1 Totaltid: 08:04,27
    Startnr: 5
    Förare: Agneta Hillring
    Hund: Riverhoff's Quattro Cookie
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:41,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:12,30
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,91
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Karin Haugland & Britta
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:27,94
    Startnr: 6
    Förare: Karin Haugland
    Hund: Eaglebess Freddy
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,78
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,06
  • Placering: 7
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 10:13,41
    Startnr: 20
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,53
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 3 Totaltid: 10:27,50
    Startnr: 11
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,34
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:00,16
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Emma Hammar & Rue
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:17,51
    Startnr: 18
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Nikkitorpets Miss Brown
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,01
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:22,50
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 11:06,57
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,38
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:14,19
  • Placering: 11
    Monica Torsteinsen & Maja
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 11:43,50
    Startnr: 7
    Förare: Monica Torsteinsen
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,50
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Emma Larsson & Sky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:37,21
    Startnr: 2
    Förare: Emma Larsson
    Hund: Sky
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,21
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Annsofi Söderqvist & Molly
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 09:36,79
    Startnr: 9
    Förare: Annsofi Söderqvist
    Hund: Birthe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,57
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:54,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Annika Kjellberg & Siri
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:20,66
    Startnr: 12
    Förare: Annika Kjellberg
    Hund: Chottans Xtreme Victoria
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,66
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Gunilla Sandberg & Bea
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 11:24,55
    Startnr: 8
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Knock on Heavens Door
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,55
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Annelie Behring & Ture
    Totalpoäng: 32.5 Totalfel: 5 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Annelie Behring
    Hund: Hjärter Dams Trubaduren
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retreiver
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 7 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 15
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Easy Unforgettable
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00