TSM 2017-09-24 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: P-A Bergström

  • Placering: 1
    Catrin Rönnlund & Compis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:21,43
    Startnr: 15
    Förare: Catrin Rönnlund
    Hund: Honeyfarms Compis
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,18
  • Placering: 2
    Malin Landström & Leia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,19
    Startnr: 24
    Förare: Malin Landström
    Hund: Toshiko's Bö-Oz Leia
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,57
  • Placering: 3
    Carmen Kroll & Rakkas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:55,86
    Startnr: 10
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Chaboo's Kansas Kicker
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,55
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,81
  • Placering: 4
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:11,38
    Startnr: 16
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,96
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,96
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,61
  • Placering: 5
    Lizette Stålnacke Anveblad & Lexie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:48,64
    Startnr: 13
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Que Sera Sera Rush
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,69
  • Placering: 6
    Jennika Sturk & Imma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:54,60
    Startnr: 8
    Förare: Jennika Sturk
    Hund: Unity Blue Your Wildest Dream
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,86
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,78
  • Placering: 7
    Anja Holmgren & Morf
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:05,79
    Startnr: 11
    Förare: Anja Holmgren
    Hund: Norrviddens I Am Turbo
    Ras: Tysk Spets/Kleinspitz
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,66
  • Placering: 8
    Linnéa Thyni & Skymningsskallets L-Gibbson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:19,85
    Startnr: 3
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Skymningsskallets L-Gibbson
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,33
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,78
  • Placering: 9
    Linda Larsson & Ludde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:28,43
    Startnr: 20
    Förare: Linda Larsson
    Hund: Ludde
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,08
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,00
  • Placering: 10
    Eva Nilsson Berg & Akjas Otsi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:19,58
    Startnr: 17
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Akjas Otsi
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:26,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,99
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,72
  • Placering: 11
    Anette Olofsson & Nikki
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:33,94
    Startnr: 9
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Gemmabo Nike
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,35
  • Placering: 12
    Charlotta Oskarsson & Jebas Undra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:40,14
    Startnr: 4
    Förare: Charlotta Oskarsson
    Hund: Jebas Undra
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,79
  • Placering: 13
    Marielle Malmström & Karga Landets Kaxa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:44,22
    Startnr: 14
    Förare: Marielle Malmström
    Hund: Karga Landets Kaxa
    Ras: Belgisk Vallhund/Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,28
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,10
  • Placering: 14
    Inger-Anna Ekepil & Jebas Änzo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 04:28,34
    Startnr: 18
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Änzo
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,78
  • Placering: 15
    Christina Nyberg & Meja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:50,24
    Startnr: 19
    Förare: Christina Nyberg
    Hund: Meja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,52
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Michaela Sandgren & Pax
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:21,59
    Startnr: 21
    Förare: Michaela Sandgren
    Hund: Herding Instrinct's Pax Pakkanen
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,88
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,27
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,44
  • Placering: 17
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:30,08
    Startnr: 25
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,77
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:43,08
    Startnr: 22
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umaniora's Promise
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,61
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,63
  • Placering: 19
    Ylva Bengtsson & Bempa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:56,29
    Startnr: 1
    Förare: Ylva Bengtsson
    Hund: Bempa-Bothnia
    Ras: Perro De Agua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,67
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Britt Lundh & Donna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:15,21
    Startnr: 2
    Förare: Britt Lundh
    Hund: Donna
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:58,21
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Linnéa Alainentalo & Prim
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:30,18
    Startnr: 7
    Förare: Linnea Alainentalo
    Hund: Sugarwind's Cherokee
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,84
  • Placering: 22
    Anna Lakso & Minda
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:31,58
    Startnr: 12
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Zennovy Minda
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,58
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Lena Ryngmark & Arrak
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:56,72
    Startnr: 6
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: MAALARIGåRDENS PARADIS AF PHOENIX
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Åsa Höglund & JEBAS ÅKE
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:57,84
    Startnr: 5
    Förare: Åsa Höglund
    Hund: JEBAS ÅKE
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00