ÄlvNosen TSM 2020-07-25 Nyland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Karin Hällkvist

  • Placering: 1
    Helen Thalen & Nova
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:03,09
    Startnr: 14
    Förare: Helen Thalen
    Hund: Stella-Nova
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,03
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,78
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,28
    SSE
  • Placering: 2
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:19,24
    Startnr: 33
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,18
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,12
  • Placering: 3
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 09:06,03
    Startnr: 38
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,62
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,06
  • Placering: 4
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 09:10,93
    Startnr: 1
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella von Axima
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,75
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,40
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,78
    SSE
  • Placering: 5
    Barbro Axelsson & Ice
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 4 Totaltid: 06:41,63
    Startnr: 25
    Förare: Barbro Axelsson
    Hund: Ice
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,63
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 4
    Tid: 01:17,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,06
  • Placering: 6
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 5 Totaltid: 10:16,72
    Startnr: 17
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:17,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,75
    SSE
  • Placering: 7
    Malin Dahlqvist & Lincon
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 10:55,25
    Startnr: 35
    Förare: Malin Dahlqvist
    Hund: Lincon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,28
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 8
    Berra & Iger
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 11:06,62
    Startnr: 11
    Förare: Bernt Viklund
    Hund: FM Iger
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,06
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 9
    Johanna Larefalk & Tiger
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 1 Totaltid: 12:11,41
    Startnr: 34
    Förare: Johanna Larefalk
    Hund: Engine Don Vito Corleone
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:20,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:51,41
  • Placering: 10
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:07,63
    Startnr: 28
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,03
  • Placering: 11
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:28,81
    Startnr: 31
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,75
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 12
    Anna Snäll & Böna
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 3 Totaltid: 10:44,58
    Startnr: 7
    Förare: Anna Snäll
    Hund: Busligans Böna
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:15,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:29,18
  • Placering: 13
    Ulrika Hedberg & Joker
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 3 Totaltid: 10:47,04
    Startnr: 16
    Förare: Ulrika Hedberg
    Hund: Conover’s Believe The Joker
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,04
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 14
    Mirja Janeheim & Gibson
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 11:27,71
    Startnr: 15
    Förare: Mirja Janeheim
    Hund: X'elanc Fabulous Aramis
    Ras: Cavalier King Charles Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:52,90
    SSE
  • Placering: 15
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 11:25,50
    Startnr: 26
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita´s Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 16
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 5 Totaltid: 11:22,88
    Startnr: 21
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 17
    Eva Lindh Waterworth & Milla
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 5 Totaltid: 12:12,59
    Startnr: 5
    Förare: Eva Lindh Waterworth
    Hund: Domestic Dark Diving In Delaware
    Ras: Pudel stor
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 18
    Kristina Westberg & Hjalmar
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 2 Totaltid: 10:59,50
    Startnr: 27
    Förare: Kristina Westberg
    Hund: Millieville Perfect Choice
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 19
    Helena Forsström-Larsson & Brizzie
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 2 Totaltid: 12:26,03
    Startnr: 2
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: Meabbies Brizzie
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 20
    Anneli Hultén Åkerlund & Luna
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 3 Totaltid: 11:04,89
    Startnr: 3
    Förare: Anneli Hultén Åkerlund
    Hund: Keramet's O' So Pretty
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,46
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:14,06
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:14,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 21
    Ulf Peterzon & Greta
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 3 Totaltid: 11:27,13
    Startnr: 13
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Greta Garbo
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:57,13
  • Placering: 22
    Andres Wimark & Chip
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 3 Totaltid: 11:31,69
    Startnr: 19
    Förare: Andres Wimark
    Hund: Tollarängens Snorken
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,69
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 23
    Maria Laurén & Fixxa
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 3 Totaltid: 12:02,87
    Startnr: 32
    Förare: Maria Laurén
    Hund: Iaxedex Fixxa
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:02,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 24
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 5 Totaltid: 11:27,22
    Startnr: 30
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,22
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 25
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 10:46,41
    Startnr: 20
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 26
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 10:57,41
    Startnr: 10
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 27
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 11:06,97
    Startnr: 23
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 28
    Åsa Larefalk & Kita
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 11:30,53
    Startnr: 24
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Sine Cera Killer Queen
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 29
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 11:40,97
    Startnr: 29
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 30
    Birgitta Sewerin & Bizzy
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 12:10,56
    Startnr: 9
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Blue wingfire`s hypnotiq breeze
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:27,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 31
    Veronica Hamqvist & Zingo
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 12:19,75
    Startnr: 8
    Förare: Veronica Hamqvist
    Hund: Mandylike's Yours Truly
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:28,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 32
    Ulrik Nordström Löfgren & Sture
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 5 Totaltid: 11:38,56
    Startnr: 37
    Förare: Ulrik Nordström Löfgren
    Hund: Cocofudge
    Ras: Stor pudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 33
    Britt-Mari Törnquist & Emil
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 5 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Britt-Mari Törnquist
    Hund: Anjins Ramon
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 34
    Kristina Sjödin & Iivo
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 5 Totaltid: 12:30,30
    Startnr: 36
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Apbeat Morris
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,30
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 35
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 9 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 6
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 36
    Marie Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 2 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 4
    Förare: Marie Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 37
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 7 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 22
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 38
    Ewa Hedman Mikkelsen & Mizzy
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 7 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 18
    Förare: Ewa Hedman Mikkelsen
    Hund: Spinnrockens Titania
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00