TSM 2018-10-06 Deje

Arrangör: Karlstad Brukshundklubb
Anordnare: Karlstad Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:31,89
    Startnr: 5
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,63
  • Placering: 2
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:16,19
    Startnr: 11
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:56,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,09
  • Placering: 3
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:03,06
    Startnr: 19
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:40,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,72
  • Placering: 4
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:04,19
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings & Queens´s laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:14,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,97
  • Placering: 5
    Ulla Stranz & Civa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 04:22,49
    Startnr: 17
    Förare: Ulla Stranz
    Hund: Evallens black and tan Civa
    Ras: australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:29,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,09
  • Placering: 6
    Susanne Caldemar & Ella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,36
    Startnr: 15
    Förare: Susanne Caldemar
    Hund: Ducktollers Stracciatella McSpike
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:31,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,47
  • Placering: 7
    Rikako Fujita & Ashika
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 3 Totaltid: 04:15,62
    Startnr: 16
    Förare: Rikako Fujita
    Hund: Svansviftarnas Amazing Ashika
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 02:15,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,09
  • Placering: 8
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 05:57,41
    Startnr: 10
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,44
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,06
  • Placering: 9
    Mia Avourin Danielson & Myrra
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 1 Totaltid: 05:03,53
    Startnr: 14
    Förare: Mia Avourin Danielson
    Hund: Blackneck's A'Myrra
    Ras: Belgisk Vallhund/Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:29,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,34
  • Placering: 10
    Beatrice Bergqvist & Simbaa
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 04:17,21
    Startnr: 2
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Cezeta All included
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,12
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,03
  • Placering: 11
    Åsa Liderfors Verlage & Gin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:58,32
    Startnr: 20
    Förare: Åsa Liderfors Verlage
    Hund: Havrevingens Gin
    Ras: Hollandse herdershond, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,66
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,13
  • Placering: 12
    Maud Alm & Theo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:59,37
    Startnr: 13
    Förare: Maud Alm
    Hund: Kyang´s Cag-Tse
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:28,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,56
  • Placering: 13
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 3 Totaltid: 06:27,98
    Startnr: 1
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,57
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,41
  • Placering: 14
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 5 Totaltid: 06:40,15
    Startnr: 7
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,47
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,68
  • Placering: 15
    Lena Sundsrud & Zorro
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 5 Totaltid: 07:04,78
    Startnr: 12
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Bo Jalapeno Av Nangijala
    Ras: Belgisk Vallhund/ Groenendael
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,50
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Elin Rosén & Nova
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 05:57,94
    Startnr: 4
    Förare: Elin Rosén
    Hund: Nova
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,22
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,72
  • Placering: 17
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 07:05,69
    Startnr: 8
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,66
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Gunilla Sandberg & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 08:24,04
    Startnr: 6
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Russian Gardenia
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,04
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Caisa Johansson & Aston
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 08:58,30
    Startnr: 9
    Förare: Caisa Johansson
    Hund: Gästgifvaregården Igor
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,30
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00