Pink Flamingo TSM 2019-10-20 Luleå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Sök Kompaniet

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Camilla Fagervall Domare 2: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 06:45,54
    Startnr: 11
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,78
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,60
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,16
  • Placering: 2
    Yvonne Fång & Lycka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:07,03
    Startnr: 12
    Förare: Yvonne Fång
    Hund: Jomgarden’s Lycka
    Ras: Berger des pyrénées á poil long
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,82
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,03
  • Placering: 3
    Mait Bergström & Ayla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:25,13
    Startnr: 6
    Förare: Mait Bergström
    Hund: Ayla
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,54
  • Placering: 4
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 3 Totaltid: 08:26,63
    Startnr: 26
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:53,63
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 5
    Jenny-Ann Hofverberg & Kiwi
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 07:34,28
    Startnr: 32
    Förare: Jenny-Ann Hofverberg
    Hund: Big Lady's Chili Flake
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,09
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,19
  • Placering: 6
    Eleanor Dahlberg & R´Igo
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 08:08,45
    Startnr: 30
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: El-Jo-Mi's R'Igor Warrior Of Peace
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,72
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:27,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,13
  • Placering: 7
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 07:27,35
    Startnr: 25
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans Forget Me Never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,13
  • Placering: 8
    Helen Engström & Holly
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 09:23,81
    Startnr: 21
    Förare: Helen Engström
    Hund: Högtorpets Sweet as a Polly Caramel
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,81
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Ulrica Ahlsén & Caos
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 09:02,09
    Startnr: 1
    Förare: Ulrica Ahlsén
    Hund: Tjotte´s Cold Case
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,09
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Carina Jakobsson & Ziva
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 09:56,26
    Startnr: 38
    Förare: Carina Jakobsson
    Hund: Yoda Pupz Dagobah Morning Breeze
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,26
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Margareta Löfgren & Mocca
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:16,85
    Startnr: 15
    Förare: Margareta Löfgren
    Hund: Northline's Fantastic Power Play
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,41
  • Placering: 12
    Maria Sjödin Fahlesson & Jonna
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:47,28
    Startnr: 34
    Förare: Maria Sjödin Fahlesson
    Hund: High Coast Xklusive Xenia
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,28
  • Placering: 13
    Karin Johansson & Jugah
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 3 Totaltid: 07:34,68
    Startnr: 22
    Förare: Karin Johansson
    Hund: Hexen House Jugah
    Ras: Belgisk vallhund/tervueren
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:18,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,97
  • Placering: 14
    Maria Törnlund & Rusa
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 07:48,27
    Startnr: 24
    Förare: Maria Törnlund
    Hund: Matheriz Upcoming Utility
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,02
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,25
  • Placering: 15
    Lena Ryngmark & Arrak
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 07:56,62
    Startnr: 16
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens paradis AF phoenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:47,06
  • Placering: 16
    Carmen Kroll & Rakkas
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 08:41,88
    Startnr: 31
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Chaboo's Kansas Kicker
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:07,50
    SSE
  • Placering: 17
    Malin Vallén & Pavel
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 09:40,75
    Startnr: 20
    Förare: Malin Vallén
    Hund: WildN’Beauty’s Soul Singer
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,75
  • Placering: 18
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 4 Totaltid: 08:46,94
    Startnr: 18
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,94
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 4 Totaltid: 09:51,56
    Startnr: 2
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,56
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Malin Dahlqvist & Lincon
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 6 Totaltid: 09:05,29
    Startnr: 3
    Förare: Malin Dahlqvist
    Hund: Lincon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,29
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 6 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 23
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita´s Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 22
    Boel Sundberg & Signe
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:46,87
    Startnr: 13
    Förare: Boel Sundberg
    Hund: Mc Keos Decent Superdiva Lana
    Ras: Pudel stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,87
  • Placering: 23
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:22,42
    Startnr: 29
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,23
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,19
  • Placering: 24
    Catrin Rönnlund & Compis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:28,16
    Startnr: 37
    Förare: Catrin Rönnlund
    Hund: Honeyfarms Compis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,47
  • Placering: 25
    Roxana Paun & Gnistra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:30,51
    Startnr: 35
    Förare: Roxana Paun
    Hund: Gnistra
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,73
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 26
    Barbro Andersson & Delta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:29,27
    Startnr: 19
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Jebas Delta
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,59
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,68
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 27
    Lovisa Pålsson & Ila
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 2 Totaltid: 09:50,72
    Startnr: 17
    Förare: Lovisa Pålsson
    Hund: Quai’s Tiddelipom
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,72
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Britt-Marie Sundqvist & Frej
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 3 Totaltid: 10:13,60
    Startnr: 7
    Förare: Britt-Marie Sundqvist
    Hund: Bushbugs Flashtail Whistler
    Ras: Australian cattledog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,60
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 29
    Marlene Hörnlund & Stubbur
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 7 Totaltid: 10:18,35
    Startnr: 4
    Förare: Marlene Hörnlund
    Hund: usemade quick and handsome
    Ras: cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:18,35
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 30
    Carin Lindberg & Ebba
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 8 Totaltid: 10:30,06
    Startnr: 8
    Förare: Carin Lindberg
    Hund: Flatham’s Hääjmdjåord Haalkako
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,06
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Anna-Lena Wennberg & Athena
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 4 Totaltid: 10:13,69
    Startnr: 9
    Förare: Anna-Lena Wennberg
    Hund: Doremis Athena Maxxa
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:13,69
  • Placering: 32
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 6 Totaltid: 08:55,56
    Startnr: 33
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:55,56
  • Placering: 33
    Berit Markstedt & Frost
    Totalpoäng: 31 Totalfel: 4 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 14
    Förare: Berit Markstedt
    Hund: Frost
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 34
    Gabriella Jönsson & Dima
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 27
    Förare: Gabriella Jönsson
    Hund: Breda Blickens Dima
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 35
    Christina Ruth & Niki
    Totalpoäng: 21 Totalfel: 8 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 36
    Förare: Christina Ruth
    Hund: Niki
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 36
    Anna Karin Fahlen & Asta
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 4 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 5
    Förare: Anna Karin Fahlen
    Hund: Dartline Fashing Girl
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00