Junisniffet TSM 2018-06-03 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Garielsson

  • Placering: 1
    Robert Werner & Minni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:33,26
    Startnr: 17
    Förare: Robert Werner
    Hund: Gundais Minni
    Ras: Working kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,63
  • Placering: 2
    Malin Jönsson & Melvin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:46,43
    Startnr: 5
    Förare: Malin Jönsson
    Hund: Järabackens Lipton
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,01
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,35
  • Placering: 3
    Sofie Boyström & Blossa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:26,31
    Startnr: 14
    Förare: Sofie Boyström
    Hund: Fagayas Blossa von Noël
    Ras: Nederlanse kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:26,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,00
  • Placering: 4
    Lisbeth Dahlgren & Daisy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:06,87
    Startnr: 13
    Förare: Lisbeth Dahlgren
    Hund: Krille’s Daisy
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,28
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,47
  • Placering: 5
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:12,84
    Startnr: 2
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affecionate Aimee
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 6
    Henriette Hertz-Pedersen & Alma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:23,28
    Startnr: 20
    Förare: Henriette Hertz-Pedersen
    Hund: Toymaker's Alberte
    Ras: Pappilon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,00
  • Placering: 7
    Anette Larsson & Spike
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 01:58,43
    Startnr: 9
    Förare: Anette Larsson
    Hund: Spike
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,81
  • Placering: 8
    Bodil Larsson & Asta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:26,86
    Startnr: 15
    Förare: Bodil Larsson
    Hund: Asta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Pernilla Svensson & Aslan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:00,13
    Startnr: 1
    Förare: Pernilla Svensson
    Hund: Aslan
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,88
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,00
  • Placering: 10
    Michaela Andreasson & Ymer
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:32,88
    Startnr: 6
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Island Hunters Svante
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Rebecka Petersson & Milton
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:00,89
    Startnr: 12
    Förare: Rebecka Petersson
    Hund: Tollca's sirius
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,32
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Sara Wiberg & Helge
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:28,96
    Startnr: 24
    Förare: Sara Wiberg
    Hund: Magnarpstrands Kasper
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,59
  • Placering: 13
    Erika Dahl & Ghost
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 04:54,77
    Startnr: 3
    Förare: Erika Dahl
    Hund: Kozagans Ghost
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Jenny Nilsson & Ever on Jeff
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 03:59,65
    Startnr: 10
    Förare: Jenny Nilsson
    Hund: Ever on Jeff
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Sofie Brodén & Nelly
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:37,59
    Startnr: 22
    Förare: Sofie Brodén
    Hund: Glamour valley destiny soulmate
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:10,25
    Startnr: 8
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja's Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Marianne Andersson & Rasken
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 03:37,99
    Startnr: 16
    Förare: Marianne Andersson
    Hund: Sniffer's X-Rask
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,68
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Carolina Svensson & Maja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 04:56,28
    Startnr: 11
    Förare: Carolina svensson
    Hund: Maja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Birgitta Nilsson & Västerängs Billy (Tello)
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:32,85
    Startnr: 25
    Förare: Birgitta Nilsson
    Hund: Västerängs Billy (Tello)
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,66
  • Placering: 20
    Linnéa Hallbeck & Melker
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:10,16
    Startnr: 23
    Förare: Linnéa hallbeck
    Hund: Chininas Yesterdays Yankee
    Ras: Italiensk vinthund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:99,99
  • Placering: 21
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 05:14,16
    Startnr: 19
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Helen Ljunggren & Liz
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:33,22
    Startnr: 21
    Förare: Helen Ljunggren
    Hund: Kråkeberga Gårds Blacklist
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Carina Ljungberg & Yenna
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:54,91
    Startnr: 4
    Förare: Carina Ljungberg
    Hund: Sheepeye´s Pleasant Heat Cayenne
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Susanne Hedenquist Nord & Jack
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 06:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Hedenquist Nord
    Hund: Red Hope Black Jack
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Christina Jerenäs Boethius & Emmy
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 06:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Christina Jerenäs Boethius
    Hund: Lundahövdingens Sunshine
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00