TSM 2018-04-07 Forshaga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Värmlands Nose Work klubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Marie Bankhed

  • Placering: 1
    Gunilla Sandberg & Alice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:00,21
    Startnr: 1
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis russian Gardenia
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,94
  • Placering: 2
    Margareta Persson & Zixten
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:12,20
    Startnr: 6
    Förare: Margareta Persson
    Hund: Zonsierraz Flörtiga Zixten
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,59
  • Placering: 3
    Åsa Tiderman & Nellie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,81
    Startnr: 10
    Förare: Åsa Tiderman
    Hund: Anella Rosa White
    Ras: Chodský Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,25
  • Placering: 4
    Mona Axelsson & Casper
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:23,38
    Startnr: 4
    Förare: Mona Axelsson
    Hund: Lindatorps Vaganzo
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,25
  • Placering: 5
    Carolina Persson & Tyra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:02,39
    Startnr: 11
    Förare: Carolina Persson
    Hund: Belutraces Fabella
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,25
  • Placering: 6
    Ulrica Maalsnes & Olga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:14,56
    Startnr: 9
    Förare: Ulrica Maalsnes
    Hund: Olga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:49,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,69
  • Placering: 7
    Amanda Rickardsson & Fabbe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:06,34
    Startnr: 2
    Förare: Amanda Rickardsson
    Hund: Fabien z Letinské Kovárny
    Ras: Chodský Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 8
    Julia Bodén & Lyzza
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:28,28
    Startnr: 8
    Förare: Julia Bodén
    Hund: Wermlandias Ofelia
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,77
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,82
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Maria Jansson & Ymer
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:39,93
    Startnr: 5
    Förare: Maria Jansson
    Hund: Norrälvens Ymer
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:57,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Ingela Karlsson & Millie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:48,90
    Startnr: 12
    Förare: Ingela Karlsson
    Hund: Lessieanne's Hope
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,08
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,37
  • Placering: 11
    Agneta Wändell & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:31,57
    Startnr: 3
    Förare: Agneta Wändell
    Hund: Gullvivebackens Cornelius
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:14,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,85
  • Placering: 12
    Gun-Britt Nilsson & Marissa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:17,90
    Startnr: 7
    Förare: Gun-Britt Nilsson
    Hund: Aviatrix's Girl Crush
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00