GrytgölsNosen TSM 2018-09-30 Sorröd 5034

Arrangör: Specialklubben för cavalier ki
Anordnare: Cavaliersällskapet

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pirkko Andersson Domare 2: Jeanette Arnesson

  • Placering: 1
    Jenny Lager & Turbo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:55,35
    Startnr: 30
    Förare: Jenny Lager
    Hund: Cosmic Covers Rallys Punch
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,57
  • Placering: 2
    Susanne Danielsson & Tilde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:16,90
    Startnr: 16
    Förare: Susanne Danielsson
    Hund: Orionsmathilde
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,43
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,47
  • Placering: 3
    Elin Knutsson & Doubleuse Glacier
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:34,37
    Startnr: 31
    Förare: Elin Knutsson
    Hund: Doubleuse Glacier
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,03
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,40
    SSE
  • Placering: 4
    Linda Nymark & Chaplin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,77
    Startnr: 28
    Förare: Linda Nymark
    Hund: Bageriets Kanel
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,09
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,22
  • Placering: 5
    Anna Jarander & Roija
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:09,00
    Startnr: 21
    Förare: Anna Jarander
    Hund: Roekull Lowes oija
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,00
    SSE
  • Placering: 6
    Eva Linderoth & Merlin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:24,44
    Startnr: 18
    Förare: Eva Linderoth
    Hund: Waterfreaks White Wizard
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,72
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,03
  • Placering: 7
    Veronica Blixt & Freja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,69
    Startnr: 35
    Förare: Veronica Blixt
    Hund: Alistairs You Only Live Once
    Ras: Bearded Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,81
  • Placering: 8
    Barbro Fransson & Yara
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:27,94
    Startnr: 23
    Förare: Barbro Fransson
    Hund: Born To Win Warrior Yara
    Ras: Vit Herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,62
    SSE
  • Placering: 9
    Ida Wessberg & Tia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:09,81
    Startnr: 24
    Förare: Ida Wessberg
    Hund: Rus N Riv Tråpid Happy Loving You
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,44
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,38
    SSE
  • Placering: 10
    Klas Liljestrand & Reco
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:47,76
    Startnr: 26
    Förare: Klas Liljestrand
    Hund: Mirax Off The Record
    Ras: Flatcoated Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,10
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,38
  • Placering: 11
    Maria Thiman & Aska
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:32,10
    Startnr: 15
    Förare: Maria Thiman
    Hund: Källstugans Aska
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,16
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,91
    SSE
  • Placering: 12
    Christina Rolf & Trulle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:47,35
    Startnr: 1
    Förare: Christina Rolf
    Hund: Andrummets Stormage
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,22
  • Placering: 13
    Susann Medalen & Stisse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:07,03
    Startnr: 7
    Förare: Susann Medalen
    Hund: Nice of you to come bye I want to b
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,34
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,41
    SSE
  • Placering: 14
    Mia Danielson & Sockrets Atom
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:12,53
    Startnr: 4
    Förare: Mia Danielson
    Hund: Sockrets Atom
    Ras: Belgisk Vallhund /Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,34
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,50
    SSE
  • Placering: 15
    Lena Thunholm & Royce
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:15,19
    Startnr: 17
    Förare: Lena Thunholm
    Hund: Mizacks Royce purple Prince
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,29
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,84
  • Placering: 16
    Anneli Frejås & Elsamåves Finfina Figge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:56,81
    Startnr: 29
    Förare: Anneli Frejås
    Hund: Elsamåves Finfina Figge
    Ras: Dansksvensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Jeanette Landstedt & Zakke
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:12,44
    Startnr: 20
    Förare: Jeanette Landstedt
    Hund: Sandcrofts Izak Golda Of Jari
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,94
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,78
  • Placering: 18
    Ingrid Andersson & Totte
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:16,27
    Startnr: 33
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Pealcrafts Black Dream
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,12
  • Placering: 19
    Anna Hjälmdahl Trygg & Scilla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:41,43
    Startnr: 11
    Förare: Anna Hjälmdahl Trygg
    Hund: Cajiros Perfect Design Of Cq
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,93
  • Placering: 20
    Beatrice Bergqvist & Caramia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:55,90
    Startnr: 12
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Ärtvickans Ärtiga Caramia
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,16
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,46
    SSE
  • Placering: 21
    Helena Zimdahl & Essi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:01,69
    Startnr: 36
    Förare: Helena Zimdahl
    Hund: Tornados By My Side Essi
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,71
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,54
  • Placering: 22
    Carola Lindh & Lilo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:22,28
    Startnr: 8
    Förare: Carola Lindh
    Hund: Capa Tosta Lupetta
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:00,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,91
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,53
    SSE
  • Placering: 23
    Reidun Johansen & Douglas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 04:42,51
    Startnr: 27
    Förare: Reidun Johansen
    Hund: Annfälts Dandy Douglas
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:23,96
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,08
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Margareta Lantz & Sanna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:49,21
    Startnr: 10
    Förare: Margareta Lantz
    Hund: Argentas Rhianna
    Ras: Schnauzer, Pepper & Salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,28
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,93
  • Placering: 25
    Kai Sjögren & Frode
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:33,59
    Startnr: 34
    Förare: Kai Sjögren
    Hund: Waterpassions Freespirit Frode
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,53
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Gunnel Lundström & Arne
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:39,38
    Startnr: 3
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Arne
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 07:36,19
    Startnr: 13
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwrons Gibzon
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,19
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:59,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Johanna Melin & Wilma
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:45,71
    Startnr: 25
    Förare: Johanna Melin
    Hund: Wilma
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,84
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,87
  • Placering: 29
    Anne-Marie Eklund & Mocca
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:57,19
    Startnr: 14
    Förare: Anne-Marie Eklund
    Hund: Mayamore Himalaya
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,16
    SSE
  • Placering: 30
    Anna Björling & Kiwi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:05,94
    Startnr: 2
    Förare: Anna Björling
    Hund: Mo-Jos Kiwi
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,13
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,81
    SSE
  • Placering: 31
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:18,81
    Startnr: 5
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,03
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,78
  • Placering: 32
    Åsa Lindstam & Debbie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:55,88
    Startnr: 22
    Förare: Åsa Lindstam
    Hund: Fabulous,lab. Be Your Dream
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    anita mortensson & Heidiburghs Hilda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:58,94
    Startnr: 9
    Förare: Anita Mortensson
    Hund: Heidiburghs Hilda
    Ras: Siberian Husky
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Ulrika Axinder & Java
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:39,06
    Startnr: 32
    Förare: Ulrika Axinder
    Hund: Björknä Messi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,75
  • Placering: 35
    Karin Sjöblom & Salsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:32,03
    Startnr: 19
    Förare: Karin Sjöblom
    Hund: Salsa
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:46,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,65