TSM 2020-03-14 Bankeryd

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hunddagiset i Jönköping

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lotta Castell

  • Placering: 1
    Karin Nygren Kind & Palle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:47,53
    Startnr: 11
    Förare: Karin Nygren Kind
    Hund: Leagården´s Fire Opal
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,78
  • Placering: 2
    Wiveka Blomqvist & Dante
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,37
    Startnr: 5
    Förare: Wiveka Blomqvist
    Hund: Sångfågelns Arbace
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,09
  • Placering: 3
    Inger Malmström & Ruth
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:20,49
    Startnr: 2
    Förare: Inger Malmström
    Hund: Ruth
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,81
  • Placering: 4
    Linda Karlsson & Ipsi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,71
    Startnr: 4
    Förare: Linda Karlsson
    Hund: Dalorogården Ipsi
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,37
  • Placering: 5
    Linda Carlsson & Gordon
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,16
    Startnr: 10
    Förare: Linda Carlsson
    Hund: Chewbaccas Gambler Gordon
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,06
  • Placering: 6
    Lena Fag & Bosse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:14,10
    Startnr: 9
    Förare: Lena Fag
    Hund: Vavooms Sylvester
    Ras: West highland white terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:15,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,97
  • Placering: 7
    Leena Johnsson & Cezar
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:15,90
    Startnr: 1
    Förare: Leena Johnsson
    Hund: Cezar
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:30,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,41
  • Placering: 8
    Anna-Lena Lindström & Ville
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:03,82
    Startnr: 3
    Förare: Anna-Lena Lindström
    Hund: Skallabackens Caspians Ville
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:16,75
  • Placering: 9
    Margareta Lantz & Sanna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:16,79
    Startnr: 17
    Förare: Margareta Lantz
    Hund: Argenta´s Rhianna
    Ras: Schnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:55,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,38
  • Placering: 10
    Ann Strömberg & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 01:39,65
    Startnr: 6
    Förare: Ann Strömberg
    Hund: Cosmic Cover's Mill's Jackpot
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:55,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,15
  • Placering: 11
    Marie Palmgren & Mynta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 03:06,79
    Startnr: 18
    Förare: Marie Palmgren
    Hund: Seamist spiced ice
    Ras: Collie, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:53,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,00
  • Placering: 12
    Annika Johansson & Barry
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:58,75
    Startnr: 13
    Förare: Annika Johansson
    Hund: Barry
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,38
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,34
  • Placering: 13
    Marianne Fransson & Stina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:43,16
    Startnr: 12
    Förare: Marianne Fransson
    Hund: Good Girl’s Tomhawk Stina
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,97
  • Placering: 14
    Jill Ceder & Tess
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:09,48
    Startnr: 7
    Förare: Jill Ceder
    Hund: Tess
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,38
  • Placering: 15
    Gustav Espeling & Oliwer
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:27,97
    Startnr: 15
    Förare: Gustav Espeling
    Hund: Henry-Fonda
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,40
  • Placering: 16
    Pia Nordin & Arvid
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:31,68
    Startnr: 14
    Förare: Pia Nordin
    Hund: Ringtorps Habanero
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Arne Andersson & LITA
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:13,43
    Startnr: 16
    Förare: Arne Andersson
    Hund: Vargbiten´s lita
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:28,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00