DM NW1 TSM Ronneby TSM 2018-08-23 Ronneby

Arrangör: SBK Blekinges distrikt
Anordnare: SBK Blekinges distrikt

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lotta Castell Domare 2: Mats Nordin Domare 3: Pernilla Rask Domare 4: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Annelie Huleen & Chippo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:21,75
    Startnr: 3
    Förare: Annelie Huleen
    Hund: Ayarips Mooi Chippo Van Ymmi
    Ras: Nederlandse Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,13
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,84
  • Placering: 2
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:36,80
    Startnr: 28
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: Valpgläntans Vanessa
    Ras: Bichon Havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,19
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,31
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,62
  • Placering: 3
    Josephine Nilsson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:33,10
    Startnr: 25
    Förare: Josephine Nilsson
    Hund: Dainty's Fire Storm
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,85
  • Placering: 4
    Eva Björk & Raska
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:57,47
    Startnr: 29
    Förare: Eva Björk
    Hund: Örnnästets Raska
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Henriette Hertz-Pedersen & Alma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:13,16
    Startnr: 31
    Förare: Henriette Hertz-Pedersen
    Hund: Toymaker's Alberte
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,63
  • Placering: 6
    Mimmi Winskog & Qaramell
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:54,97
    Startnr: 26
    Förare: Maria Winskog
    Hund: Kullhagas E Qaramell From Ricci
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,47
  • Placering: 7
    Marcus Gustavsson & Bökardalens Good Luck Charm
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:35,38
    Startnr: 10
    Förare: Marcus Gustavsson
    Hund: Bökardalens Good Luck Charm
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,69
  • Placering: 8
    Lisa Lundberg & Wilma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:46,47
    Startnr: 14
    Förare: Lisa Lundberg
    Hund: Bergsandens Eldas Vivette
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,47
  • Placering: 9
    Charlotte Berglund & Flottatjärn's Johanna Of Joy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:59,28
    Startnr: 23
    Förare: Charlotte Berglund
    Hund: Flottatjärn's Johanna Of Joy
    Ras: Norwichterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Elisabeth Pettersson & Gaston
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:02,16
    Startnr: 1
    Förare: Elisabeth Pettersson
    Hund: Klofkulla's Making Your Mind Up
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,82
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Bodil Lundell & Allan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:49,35
    Startnr: 4
    Förare: Bodil Lundell
    Hund: Al Capone
    Ras: Petit Brabancon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,44
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Ritva Lindström & Jösta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 05:20,53
    Startnr: 22
    Förare: Ritva Lindström
    Hund: Honningrosas Jösta Hjerteknuser
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Barbro Ryden & Tiger
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:17,91
    Startnr: 9
    Förare: Barbro Rydén
    Hund: Stenbury Black Friend
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,47
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,44
  • Placering: 14
    Ulrika Hall & Kachina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:59,19
    Startnr: 13
    Förare: Ulrika Hall
    Hund: Solvingas Kachina Af Dezzley
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Linnéa Hallbeck & Melker
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:07,76
    Startnr: 7
    Förare: Linnéa Hallbeck
    Hund: Chininas Yesterdays Yankee
    Ras: Italiensk Vinthund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,72
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,04
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Mia Sandström & Coccan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:23,31
    Startnr: 8
    Förare: Marie Sandström
    Hund: Camalis Come On Coccan
    Ras: Dvärgpinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Maria Nilsson & Fixa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:29,56
    Startnr: 2
    Förare: Maria Nilsson
    Hund: Teamwork Xplosion
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Caroline Svärd & Viper
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 04:56,10
    Startnr: 5
    Förare: Caroline Svärd
    Hund: Lizzroys Viper
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,41
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Annelie Lindqvist & Zaba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:00,75
    Startnr: 16
    Förare: Annelie Lindqvist
    Hund: Straight Flush Zaba
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,82
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Pernilla Svensson & Aslan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:11,04
    Startnr: 12
    Förare: Pernilla Svensson
    Hund: Ambush Hungry Heart
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,07
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Robert Werner & Minni
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:11,81
    Startnr: 20
    Förare: Robert Werner
    Hund: Gundais Minni
    Ras: Working Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:17,87
    Startnr: 21
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Magnus Lundberg & Yakira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:16,94
    Startnr: 11
    Förare: Magnus Lundberg
    Hund: Ridgebow's Yakira Of Arif
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Anneli Nilsson & Sooki
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:09,50
    Startnr: 15
    Förare: Anneli Nilsson
    Hund: Cavillas Amazin' Black
    Ras: Cavalier King Charles Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Mari Lindström & Bizkit
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:08,44
    Startnr: 24
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Bizkit
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 26
    Anna Sverkén & Milton
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:53,84
    Startnr: 19
    Förare: Anna Sverkén
    Hund: Lovestorm's Summer Breeze
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,84
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 27
    Cecilia Rooth & Dixie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:20,25
    Startnr: 18
    Förare: Cecilia Rooth
    Hund: Kråkslottets Lovely The Magic
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00