Tävling NW1 TSM 2018-09-22 Strömsund

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: just nose it

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Jenny Holmgren & Kola
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:17,03
    Startnr: 3
    Förare: Jenny Holmgren
    Hund: Ida
    Ras: Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,19
  • Placering: 2
    Madeleine Selin-Hellgren & Morris
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:42,38
    Startnr: 13
    Förare: Madeleine Selin-Hellgren
    Hund: Kilimanjaro
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,63
  • Placering: 3
    Kerstin Elfberg & Aya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:00,23
    Startnr: 11
    Förare: Kerstin Elfberg
    Hund: For The Win Stolichnaya
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,63
  • Placering: 4
    Linn Nord & Caki
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:01,39
    Startnr: 5
    Förare: Linn Nord
    Hund: Lei-Anns Caki
    Ras: Belgisk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,39
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,87
  • Placering: 5
    Therese Juel & Tirza
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:30,00
    Startnr: 6
    Förare: Thérése Juel
    Hund: Gold´N Copper Queen Of The Night
    Ras: Afghanhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,34
  • Placering: 6
    Isabelle Olsson & Ellie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:40,49
    Startnr: 1
    Förare: Isabelle Olsson
    Hund: Lintrollets Fideli
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,00
  • Placering: 7
    Kicki Thorpemo & FM Flippi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,75
    Startnr: 12
    Förare: Kicki Thorpemo
    Hund: FM Flippi
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,90
  • Placering: 8
    Ulf Peterzon & Staffesyrrornas Kickapoo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:40,40
    Startnr: 17
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Staffesyrrornas Kickapoo
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,25
  • Placering: 9
    Marie Nilsson & Ell
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:33,34
    Startnr: 4
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Vindarnas Ellies
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:44,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,91
  • Placering: 10
    Karin Hellquist & Dingo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:53,42
    Startnr: 8
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Magma Chamber´s Dingo
    Ras: Malanois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 11
    Irene Eriksson & Betty
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:40,93
    Startnr: 19
    Förare: Irene Eriksson
    Hund: More Dream´s Betty Rizzo
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,12
  • Placering: 12
    Annika Kjellberg & Siri
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:20,24
    Startnr: 18
    Förare: Annika Kjellberg
    Hund: Chottas Xtreme Victoria
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 13
    Cristina Lindberg & Ivy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:49,45
    Startnr: 7
    Förare: Cristina Lindberg
    Hund: Lawtons Holly And The Ivy
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,13
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:56,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,16
  • Placering: 14
    Lena Karlsson & Pinglan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:21,76
    Startnr: 9
    Förare: Lena Karlsson
    Hund: American Pie WhiteChoco
    Ras: Amerikansk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,85
  • Placering: 15
    Tindra Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:03,62
    Startnr: 16
    Förare: Tindra Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 16
    Johanna Basth & Yatzy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:12,72
    Startnr: 2
    Förare: Johanna Basth
    Hund: Östra Greda Neptune Great Dark Spot
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 17
    Ewa Grut & Kalle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:27,54
    Startnr: 14
    Förare: Ewa Grut
    Hund: Kalle Karolin
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:05,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,13
  • Placering: 18
    Linda Bruneryd & Laura
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:51,24
    Startnr: 15
    Förare: Linda Bruneryd
    Hund: Original Ain´t She A Dottie
    Ras: Engelsk Setter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:05,96
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 19
    Lotta Westergren & Nipornas Extra Non Stop
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 06:33,35
    Startnr: 10
    Förare: Lotta Westergren
    Hund: Nipornas Extra Non Stop
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:48,35
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00