MästarNosen TSM 2019-10-05 Dals Rostock

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Dalsland

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Lotta Bauer Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,92
    Startnr: 17
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:42,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:35,34
  • Placering: 2
    Annica Johansson & Zita
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 10:31,13
    Startnr: 15
    Förare: Annica Johansson
    Hund: Mandylike's Zeal
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:21,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:43,15
  • Placering: 3
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 10:51,78
    Startnr: 10
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:15,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:20,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,97
  • Placering: 4
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 13:24,44
    Startnr: 6
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:53,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:57,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:55,15
  • Placering: 5
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 11:58,83
    Startnr: 8
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris av glonka
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:47,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,87
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:54,37
  • Placering: 6
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 1 Totaltid: 12:46,22
    Startnr: 5
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:39,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:31,53
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 02:47,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:48,22
  • Placering: 7
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 10:52,41
    Startnr: 9
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:41,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:51,31
  • Placering: 8
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 10:55,84
    Startnr: 13
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:29,88
  • Placering: 9
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 10:24,03
    Startnr: 19
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:54,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:36,68
  • Placering: 10
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 12:16,44
    Startnr: 11
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:34,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:45,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:22,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:34,09
  • Placering: 11
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 4 Totaltid: 13:00,60
    Startnr: 1
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister milou's after dark
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:08,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 03:55,75
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:55,88
  • Placering: 12
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 3 Totaltid: 14:31,25
    Startnr: 2
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:48,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:58,28
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:59,41
  • Placering: 13
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 4 Totaltid: 12:23,25
    Startnr: 7
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,53
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,72
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 5 Totaltid: 10:36,38
    Startnr: 12
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:42,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,72
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:23,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Malin Hedeberg & Folke
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 2 Totaltid: 12:43,75
    Startnr: 18
    Förare: Malin Hedeberg
    Hund: Mandylike's Fancier
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:24,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:52,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Caroline Edsgren & Samson
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 2 Totaltid: 12:12,28
    Startnr: 14
    Förare: Caroline Edsgren
    Hund: Samson
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:42,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:11,40
  • Placering: 17
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 6 Totaltid: 14:17,22
    Startnr: 4
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 02:32,22
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00