Slottsnosen TSM 2018-09-04 Motala

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Crazy Dog Lady

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pirre Andersson Domare 2: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Inger Sjöstrand & Milou
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 08:13,27
    Startnr: 21
    Förare: Inger Sjöstrand
    Hund: Milou
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,65
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,62
  • Placering: 2
    Mia Avourin Danielson & Myrra
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 4 Totaltid: 11:22,13
    Startnr: 29
    Förare: Mia Avourin Danielson
    Hund: Blackneck's A'Myrra
    Ras: Belgisk vallhund/Mallinois
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:55,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,29
  • Placering: 3
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 07:57,50
    Startnr: 26
    Förare: Helene Olofsson
    Hund: Quite easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,13
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 10:38,33
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,58
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,75
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Ingela Larsson Kindeland & Essie
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 10:53,09
    Startnr: 16
    Förare: Ingela larsson Kindeland
    Hund: Cockernest Essie of Hero
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,72
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,37
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 08:37,52
    Startnr: 11
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris av Glonka
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,99
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,53
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Sandra Hjalmarsson & Ida
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 09:05,01
    Startnr: 19
    Förare: Sandra Hjalmarsson
    Hund: Temikas Idun af Gazton
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,19
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 10:35,43
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,43
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Karin Olsson & Rosie
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 11:25,14
    Startnr: 22
    Förare: Karin Olsson
    Hund: Wästborders Starfire
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,14
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:53,05
    Startnr: 5
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,17
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,88
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 09:13,25
    Startnr: 7
    Förare: Katarina larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,80
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,45
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:52,79
    Startnr: 24
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Branastigs Atena
    Ras: Collie, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,44
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,35
  • Placering: 13
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 10:42,48
    Startnr: 13
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Novas Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:48,66
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 2 Totaltid: 11:16,80
    Startnr: 27
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,44
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:46,36
  • Placering: 15
    Cecilia Karlsson & Boss
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 4 Totaltid: 10:28,19
    Startnr: 6
    Förare: Cecilia Karlsson
    Hund: Kronsäter's Brad
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,19
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Gunnel Lundström & Örjan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 11:41,01
    Startnr: 2
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Dogtrix Drambuie
    Ras: Chihuahua, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,01
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Beatrice Bergqvist & Simbaa
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 6 Totaltid: 09:35,14
    Startnr: 4
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Cezeta all included
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,14
  • Placering: 18
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 28
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 0 Totaltid: 11:28,71
    Startnr: 3
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,71
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 2 Totaltid: 09:50,81
    Startnr: 23
    Förare: Helene Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,72
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:49,09
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 2 Totaltid: 10:32,74
    Startnr: 8
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,74
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Carina Larsson & Buttran
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 2 Totaltid: 11:58,62
    Startnr: 25
    Förare: Carina Larsson
    Hund: Bobinsky Buttercup
    Ras: Parson Russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:58,62
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Susanne Danielsson & Kajsa
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 4 Totaltid: 09:24,72
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Danielsson
    Hund: Jack Russel
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,72
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 3 Totaltid: 11:38,93
    Startnr: 14
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 01:51,15
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:47,78
  • Placering: 25
    Eva Linderoth & Wille
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 3 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 12
    Förare: Eva Linderoth
    Hund: Seasymphony Great Balls of Fire
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcather's Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Susanne Caldemar & Ella
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 30
    Förare: Susanne Caldemar
    Hund: Ducktollers Stracciatella McSpike
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 5 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 15
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romangolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 20 Totalfel: 4 Totaltid: 11:49,45
    Startnr: 1
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:49,45
  • Placering: 30
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy DJ
    Ras: Dvärgschnauzer s/s
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00