Kiruna BHK TSM 2018-09-01 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Karin Blom Domare 2: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:24,78
    Startnr: 8
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans forget me never
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,03
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,28
  • Placering: 2
    Camilla Fagervall & Lexie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:49,17
    Startnr: 17
    Förare: Camilla Fagervall
    Hund: Windcatcher Cassia
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,32
  • Placering: 3
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:56,55
    Startnr: 2
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,01
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,91
  • Placering: 4
    Anette Olofsson & Daisy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,18
    Startnr: 16
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Hightop's Maxima Constantia
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,78
  • Placering: 5
    Mait Bergström & Ayla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,31
    Startnr: 21
    Förare: Mait Bergström
    Hund: Ayla
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,94
  • Placering: 6
    Lisa Karkiainen & Mille
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:10,13
    Startnr: 12
    Förare: Lisa Karkiainen
    Hund: Somollis Milton
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,22
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,03
    SSE
  • Placering: 7
    Maria Esberg & Texas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:26,70
    Startnr: 3
    Förare: Maria Esberg
    Hund: Texas
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,28
  • Placering: 8
    Wenche Huber & Juventus Regenia Bohemia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:31,39
    Startnr: 1
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Juventus Regenia Bohemia
    Ras: Chodský Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,09
  • Placering: 9
    Nora Franke & Wanja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:33,95
    Startnr: 20
    Förare: Nora Franke
    Hund: Wanja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,29
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,28
  • Placering: 10
    Per-Arne Bergström & Morris
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:36,63
    Startnr: 18
    Förare: Per-Arne Bergström
    Hund: Windcatcher Cumin
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,65
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,54
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,50
  • Placering: 11
    Karin Johansson & Jugah
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:38,74
    Startnr: 5
    Förare: Karin Johansson
    Hund: Hexen House Jugah
    Ras: Belgisk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,69
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,31
  • Placering: 12
    Lizette Stålnacke Anveblad & Molly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,66
    Startnr: 11
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Molly
    Ras: Norfolk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,63
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,28
  • Placering: 13
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:01,07
    Startnr: 6
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,31
  • Placering: 14
    Michaela Sandgren & Pax
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:07,97
    Startnr: 15
    Förare: Michaela Sandgren
    Hund:  Herding Instinct's Pax Pakkanen
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,72
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,56
    SSE
  • Placering: 15
    Annica Lövgren & Silva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:27,35
    Startnr: 13
    Förare: Annica Lövgren
    Hund: Härligans Mirakel
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,37
  • Placering: 16
    Jenny Kalla & Saija
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:57,92
    Startnr: 4
    Förare: Jenny Kalla
    Hund: Joydog's Sunshine in Ashgrey
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,04
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,90
  • Placering: 17
    Barbro Andersson & Hedeforsens Tilda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:38,65
    Startnr: 10
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Hedeforsens Tilda
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:29,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,06
  • Placering: 18
    Ellinor Enbuske & Woho's Quack
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:44,82
    Startnr: 19
    Förare: Ellinor Enbuske
    Hund: Woho's Quack
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:52,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,25
  • Placering: 19
    Anna Lakso & Minda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:50,12
    Startnr: 22
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Zennovy Minda
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:19,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,09
  • Placering: 20
    Lars-åke utsi & Arrak
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 01:21,72
    Startnr: 7
    Förare: Lars-Åke Utsi
    Hund: Maalarigårdens Paradis af Phoenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:14,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:21,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,47
  • Placering: 21
    Erika Lundström & Jessie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:33,09
    Startnr: 9
    Förare: Erika Lundström
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,75
  • Placering: 22
    Amanda Sunna & Nellie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:31,91
    Startnr: 14
    Förare: Amanda Sunna
    Hund: Ruffwood Flames Of Paradise
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,10
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,50