TSM 2018-03-29 Ösmo

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Superima

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Karin Blom

  • Placering: 1
    Catherine Andersson & Xanto
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:55,72
    Startnr: 5
    Förare: Catherine Andersson
    Hund: Easy Lover Of Mine
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,25
  • Placering: 2
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,97
    Startnr: 4
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,78
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,56
  • Placering: 3
    Gunilla Falck & Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:16,37
    Startnr: 8
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,88
    SSE
  • Placering: 4
    Helene Wallskär & Hero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:13,96
    Startnr: 11
    Förare: Helene Wallskär
    Hund: For The Win Hero
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:24,33
  • Placering: 5
    Anna Höök & Harra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,43
    Startnr: 3
    Förare: Anna Höök
    Hund: Försvarsmaktens Harra
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,94
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,28
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,21
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 6
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:21,63
    Startnr: 18
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Annica Berg Roos & Äventyrs Manikin Kitt
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:54,10
    Startnr: 13
    Förare: Annica Berg Roos
    Hund: Äventyrs Manikin Kitt
    Ras: Tysk spets/ kleinspitz
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,26
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 8
    Nina Andersson & Hollie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:07,38
    Startnr: 1
    Förare: Nina Andersson
    Hund: La Familia's Quispel Hollie Hio
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,44
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Elin Christiansson & Ivan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:11,16
    Startnr: 2
    Förare: Elin Christiansson
    Hund: Sagalyckans Final Cut
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Christel Kurén & Fred
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:13,12
    Startnr: 24
    Förare: Christel Kurén
    Hund: Windann's Fred
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,38
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Maria Olivemark & Etna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:29,00
    Startnr: 17
    Förare: Maria Olivemark
    Hund: Capa Tosta Queen Of The Night
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,75
  • Placering: 12
    Helene Apelqvust & Sheepeye's Milky Black Isola
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:56,67
    Startnr: 10
    Förare: Helene Apelqvust
    Hund: Sheepeye's Milky Black Isola
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,30
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Eva-Lotta Ringius & Karat
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:03,82
    Startnr: 25
    Förare: Eva-Lotta Ringius
    Hund: Eldsjälens Makes People Talk
    Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,57
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Anette Hagman & Flinga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 05:19,79
    Startnr: 22
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Emenems Flinga
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:51,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,54
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Lena Svenblad & Mixa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:23,07
    Startnr: 9
    Förare: Lena Svenblad
    Hund: Östra Greda Belle Starr
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,19
  • Placering: 16
    Anna Westerberg & Nelli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:14,88
    Startnr: 6
    Förare: Anna Westerberg
    Hund: Jejmic's Ulleternell
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,25
  • Placering: 17
    Carola Lindh & Lilo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:49,09
    Startnr: 23
    Förare: Carola Lindh
    Hund: Capa Tosta Lupetta
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,05
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Jenny Mild & Diego
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:31,65
    Startnr: 15
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Dropkick Diego
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Sirpa Lindberg & Julia
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:36,18
    Startnr: 21
    Förare: Sirpa Lindberg
    Hund: Sunny-Hill's Just A Star
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,28
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Charlotte Erngren & Lisa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:24,62
    Startnr: 12
    Förare: Charlotte Erngren
    Hund: Sibbofjärdens Lisa
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:22,47
    Startnr: 14
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,96
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,51
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Gunilla Reuterhagen & Flatterhaft Fröken Ur
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:23,98
    Startnr: 0
    Förare: Gunilla Reuterhagen
    Hund: Flatterhaft Fröken Ur
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:17,58
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:08,63
    Startnr: 19
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo Of Deye
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,63
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00