TSM 2019-09-12 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Beatrice Bergqvist & Simbaa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:10,72
    Startnr: 10
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Cezeta All included
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,10
  • Placering: 2
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:25,85
    Startnr: 5
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:04,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,22
  • Placering: 3
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 93 Totalfel: 2 Totaltid: 08:36,09
    Startnr: 13
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,81
    Utomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 93 Totalfel: 2 Totaltid: 09:15,87
    Startnr: 3
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:14,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,37
    Utomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 1 Totaltid: 06:41,47
    Startnr: 11
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O'Sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:32,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,50
  • Placering: 6
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 09:39,66
    Startnr: 19
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,31
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,44
  • Placering: 7
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 1 Totaltid: 08:41,22
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,53
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Yvonne Skoglund & Ricco
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 0 Totaltid: 10:12,81
    Startnr: 8
    Förare: Yvonne Skoglund
    Hund: Lois Kelsey's First Arrival
    Ras: Iris softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,87
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:25,76
    Startnr: 14
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,79
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Agneta Hillring & Cookie
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 2 Totaltid: 09:54,32
    Startnr: 16
    Förare: Agneta Hillring
    Hund: Riverhoff's Quattro Cookie
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,47
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,85
  • Placering: 11
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 2 Totaltid: 08:51,91
    Startnr: 2
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,94
  • Placering: 12
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 3 Totaltid: 09:40,75
    Startnr: 4
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:48,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,97
  • Placering: 13
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 0 Totaltid: 10:28,91
    Startnr: 18
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,07
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:28,84
  • Placering: 14
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 11:45,78
    Startnr: 17
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:28,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,22
    Utomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 11:24,79
    Startnr: 20
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:39,41
  • Placering: 16
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 08:27,40
    Startnr: 15
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,46
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 1 Totaltid: 13:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Lotta Torstensson & Rocky
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 4 Totaltid: 10:22,72
    Startnr: 9
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Håtvåos Rocky
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,72
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00