TSM 2019-05-12 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Annika Danielsson Höri & Lycka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:50,05
    Startnr: 2
    Förare: Annika Höri
    Hund: Coworker's You Learn
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,61
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,97
  • Placering: 2
    Karin Johansson & Jugah
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:44,77
    Startnr: 1
    Förare: Karin Johansson
    Hund: Hexen House Jugah
    Ras: Belgisk vallhund/tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,66
  • Placering: 3
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:21,30
    Startnr: 7
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa Af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,93
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,22
  • Placering: 4
    Frida Hedström & Matheriz amazing art
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 5 Totaltid: 08:13,28
    Startnr: 4
    Förare: Frida Hedström
    Hund: Matheriz amazing art
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,19
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:45,63
    Startnr: 13
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans Forget Me Never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,53
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:52,10
  • Placering: 6
    Lars-åke utsi & Arrak
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 1 Totaltid: 09:07,59
    Startnr: 15
    Förare: Lars-åke utsi
    Hund: Maalarigårdens paradis af phonenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Elin forsberg & Chilla
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 08:18,81
    Startnr: 22
    Förare: Elin forsberg
    Hund: Molars Zticka
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,44
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Malin Vallén & Pavel
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:39,50
    Startnr: 6
    Förare: Malin Vallén
    Hund: WildN’Beauty’s Soul Singer
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,03
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Eva Nilsson Berg & Akjas Otsi
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:39,90
    Startnr: 5
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Akjas Otsi
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,09
  • Placering: 10
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 57.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:39,75
    Startnr: 3
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,75
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Ulrica Ahlsén & Valle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:36,91
    Startnr: 16
    Förare: Ulrica Ahlsén
    Hund: Insanes Valborg
    Ras: Malinois
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,91
  • Placering: 12
    Carmen Kroll & Rakkas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:11,72
    Startnr: 14
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Chaboo's Kansas Kicker
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,72
  • Placering: 13
    Lizette Stålnacke Anveblad & Lexie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:27,57
    Startnr: 20
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Que sera sera Rush
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,57
  • Placering: 14
    Barbro Andersson & Hedeforsens Tilda
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 5 Totaltid: 09:53,91
    Startnr: 12
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Hedeforsens Tilda
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 5
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Anette Olofsson & Daisy
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Hightop's Maxima Constantia
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Maria Törnlund & Rusa
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 21
    Förare: Maria Törnlund
    Hund: Matheriz Upcoming Utility
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umanioras Promise
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Christin Nilsson & Crama
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:54,97
    Startnr: 8
    Förare: Christin Nilsson
    Hund: Ersmarkens Crama
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,97
  • Placering: 19
    Åsa Persson & Freja
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:02,37
    Startnr: 23
    Förare: Åsa Persson
    Hund: Nikkitorpets Chevrolet Chevelle
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Maria Esberg & Texas
    Totalpoäng: 27.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Maria Esberg
    Hund: Texas
    Ras: Australien shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Anna Lakso & Minda
    Totalpoäng: 17.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Zennovy Minda
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Inger-Anna Ekepil & Jebas Änzo
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Änzo
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00