ÄnggårdeNosen 2 TSM 2019-04-28 Gotland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Enköping Nose Work Klubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 4 Totaltid: 08:20,18
    Startnr: 1
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,34
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:15,14
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:32,70
  • Placering: 2
    Camilla Norberg & Gypsy
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 3 Totaltid: 10:48,85
    Startnr: 5
    Förare: Camilla Norberg
    Hund: Chess Player Gypsy Swing
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Andreas Johansson & Izor
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:49,22
    Startnr: 17
    Förare: Andreas Johansson
    Hund: Brigadens Izor
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,37
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Yvonne Höglund & Bubbel
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 10:42,29
    Startnr: 4
    Förare: Yvonne Höglund
    Hund: Sheepeye’s Sparkling Red Flare
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,32
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Gull-Britt Samuelsson & Gerd
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 3 Totaltid: 12:39,57
    Startnr: 3
    Förare: Gull-Britt Samuelsson
    Hund: Candelinz Generösa Gemytliga Gerd
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,57
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Carina Ekström & Japp
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 6 Totaltid: 12:23,69
    Startnr: 6
    Förare: Carina Ekström
    Hund: Hinnared's Japp
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,69
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Marie Larsson & Amber
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 6 Totaltid: 12:12,47
    Startnr: 16
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Chappleline Sweet Amber
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,47
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:36,63
    Startnr: 9
    Förare: Kristina Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Ann Loorents & Mille
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 11:37,60
    Startnr: 8
    Förare: Ann Loorents
    Hund: Milsean
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:37,60
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Carina Gustavsson & Mio
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 8 Totaltid: 10:55,94
    Startnr: 13
    Förare: Carina Gustavsson
    Hund: Skallabackens Mio
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,94
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Katarina Thor & Alvin
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 0 Totaltid: 11:53,29
    Startnr: 14
    Förare: Katarina Thor
    Hund: Joinmi fit as a fiddle
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,69
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:49,84
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:59,76
  • Placering: 12
    Boel Sundberg & Signe
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 2 Totaltid: 11:20,62
    Startnr: 15
    Förare: Boel Sundberg
    Hund: Mc Keos Decent Superdiva Lana
    Ras: Pudel stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,62
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Gunilla Karlsson & Esther
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 2 Totaltid: 13:08,19
    Startnr: 11
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Lillvedes Crocetta
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,19
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Katarina Timander & Chili
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 4 Totaltid: 13:31,06
    Startnr: 20
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Chili
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,06
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Lennart Jacobsson & Hassan
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 6 Totaltid: 11:44,60
    Startnr: 19
    Förare: Lennart Jacobsson
    Hund: Zebulons Boomerang Bay
    Ras: Flatcoated retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,60
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Eva Eriksson & Kajsa
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 9 Totaltid: 12:29,63
    Startnr: 7
    Förare: Eva Eriksson
    Hund: bor-i-näst´s she is so divine
    Ras: Phalène
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,63
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 5
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Mia Schyberg & Olli
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 3 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 2
    Förare: Mia Schyberg
    Hund: Black blossom Lady Olympia
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Maria Alzen-Kristiansson & Annie
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 8 Totaltid: 11:37,90
    Startnr: 12
    Förare: Maria Alzen-Kristiansson
    Hund: XHOUSE XTRA
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,90
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 12:17,65
    Startnr: 10
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,65
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 11 Totalfel: 11 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 21
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 5 Totalfel: 2 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00