TSM 2018-01-04 GÖTEBORG

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Svenska Nose Work Klubben

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Karin Blom Domare 2: Pirko Andersson Domare 3: Ann-louise Ryrvik Domare 4: Sofia Angleby

  • Placering: 1
    Åsa Nilsonne & Nemi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:51,40
    Startnr: 20
    Förare: Åsa Nilsonne
    Hund: Lohamras Rose of Cimmaron
    Ras: Chinese crested dog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,61
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,32
  • Placering: 2
    Simo Hellsten & Saarni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:21,46
    Startnr: 47
    Förare: Simo Hellsten
    Hund: Magical Joy I'm Your Dream
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,88
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,21
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,87
  • Placering: 3
    Karin Linsten & Freja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:51,97
    Startnr: 8
    Förare: Karin Linsten
    Hund: Kamrats Freja
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,55
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,64
  • Placering: 4
    Jessica Gudmundson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:33,32
    Startnr: 1
    Förare: Jessica Gudmundson
    Hund: Charlie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,96
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,99
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,37
    SSE
  • Placering: 5
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:43,72
    Startnr: 9
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,77
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,10
  • Placering: 6
    Miira Hellsten & Kookos
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:41,00
    Startnr: 63
    Förare: Miira Hellsten
    Hund: Tupla-Täplän Lugh
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,50
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,88
  • Placering: 7
    Ulf Peterzon & Greta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:48,57
    Startnr: 54
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout´s Greta Garbo
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,86
  • Placering: 8
    Ulrica Olsson & Fiddeli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:59,15
    Startnr: 72
    Förare: Ulrica Olsson
    Hund: Aspsjöns Fiddeli
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,87
  • Placering: 9
    Annika Magnusson & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:59,87
    Startnr: 43
    Förare: Annika Magnusson
    Hund: Hamostis Busla Av Mex
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,30
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,45
  • Placering: 10
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,77
    Startnr: 75
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,46
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,65
  • Placering: 11
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:20,74
    Startnr: 78
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
  • Placering: 12
    Anna Landqvist & Mongrel´s Yardley York
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:23,33
    Startnr: 19
    Förare: Anna Landqvist
    Hund: Mongrel´s Yardley York
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,24
  • Placering: 13
    Erika Andersson & Nacho
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:29,44
    Startnr: 69
    Förare: Erika Andersson
    Hund: Working Mates Catch Me If You Can
    Ras: Australian cattledog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,94
  • Placering: 14
    Maria Andersson & Thunderwolf's Braveheart
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:58,70
    Startnr: 28
    Förare: Maria Andersson
    Hund: Thunderwolf's Braveheart
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,27
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:59,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 15
    Erika Wang & AGROSOFENS SOCKERTOPPA
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:23,75
    Startnr: 0
    Förare: Erika Wang
    Hund: AGROSOFENS SOCKERTOPPA
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,31
  • Placering: 16
    Ted Bermell & Blixtrande Staffar Chili
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:21,53
    Startnr: 26
    Förare: Ted Bermell
    Hund: Blixtrande Staffar Chili
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,61
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,92
  • Placering: 17
    Annica Johansson Blixt & Kromiwonder Attractive Bliss
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:53,18
    Startnr: 27
    Förare: Annica Johansson Blixt
    Hund: Kromiwonder Attractive Bliss
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 18
    Berit Svendsen & Ylving
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 04:01,11
    Startnr: 6
    Förare: Berit Svendsen
    Hund: Vassruggens Elder Ylving
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:21,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,86
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 19
    Alma Ohlin & Happy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 03:58,66
    Startnr: 34
    Förare: Alma Ohlin
    Hund: Herdingpaws Trixa
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 20
    Frida Holst-Pettersson & Rejsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,03
    Startnr: 42
    Förare: Frida Holst-Pettersson
    Hund: Red Yakka's Mango
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,95
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,08
  • Placering: 21
    Linda Dahlqvist & Cheer's Tea Party Garden
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:56,73
    Startnr: 62
    Förare: Linda Dahlqvist
    Hund: Cheer's Tea Party Garden
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,20
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,53
  • Placering: 22
    Marianne Fransson & Stina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:59,16
    Startnr: 39
    Förare: Marianne Fransson
    Hund: Good Girl's Tomahawk Stina
    Ras: Parson russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,38
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,78
  • Placering: 23
    Anna Nilsson & Lebaz Jetty Jewel
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:58,28
    Startnr: 15
    Förare: Anna Nilsson
    Hund: Lebaz Jetty Jewel
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,49
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,79
  • Placering: 24
    Liselotte Tärning & Alba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:13,09
    Startnr: 65
    Förare: Liselotte Tärning
    Hund: La Gottis Calina
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,87
  • Placering: 25
    Linda Thoresson & Nilla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:33,72
    Startnr: 51
    Förare: Linda Thoresson
    Hund: Westdreams First Lady
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:48,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 26
    Ros-Marie Dellgran & Lowa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:44,96
    Startnr: 21
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Bigsize Flora Danica
    Ras: Nova Scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:52,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,83
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 27
    Karina Maria Nielsen & RayRay
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:56,12
    Startnr: 68
    Förare: Karina Maria Nielsen
    Hund: Ray
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:28,80
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,32
  • Placering: 28
    Marie Callert & Loppan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:18,82
    Startnr: 60
    Förare: Marie Callert
    Hund: Tiddy's Single Lady
    Ras: Chihuahua, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:48,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 29
    Nina Andersson & Debbie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:19,28
    Startnr: 32
    Förare: Nina Andersson
    Hund: La Familia’s Elbacio Debbie Devils
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 30
    Sonja Wallin & Lura
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:40,62
    Startnr: 31
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Lura
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,09
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,53
  • Placering: 31
    Lina Krokström & Charlie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:47,05
    Startnr: 4
    Förare: Lina Krokström
    Hund: Galottens Rotatorkuff
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,36
    SSE
  • Placering: 32
    Lisa Bergström & Lotta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:51,86
    Startnr: 13
    Förare: Lisa Bergström
    Hund: Funny Spot's Athena
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,86
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 33
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:18,09
    Startnr: 37
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 34
    Heléne Olsson & Goliat
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:00,99
    Startnr: 73
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Wozzek
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,04
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,95
  • Placering: 35
    Emmy Landqvist & Lindjax Lystra
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 05:36,38
    Startnr: 41
    Förare: Emmy Landqvist
    Hund: Lindjax Lystra
    Ras: Belgisk vallhund/ Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,38
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 36
    AnnaKajsa Gullberg-Dahl & Buster
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:50,99
    Startnr: 46
    Förare: AnnaKajsa Gullberg-Dahl
    Hund: Celunas Max Manus
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,99
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 37
    Inger Dahlberg & Valle
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:51,97
    Startnr: 70
    Förare: Inger Dahlberg
    Hund: Mongrel's Hawker
    Ras: Australisk terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 38
    Cristin Jansson & Certain's Heartbeat
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:55,00
    Startnr: 40
    Förare: Cristin Jansson
    Hund: Certain's Heartbeat
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 39
    Eva-Lotta Ringius & Karat
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:59,31
    Startnr: 66
    Förare: Eva-Lotta Ringius
    Hund: Eldsjälens Makes People Talk
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,31
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 40
    Ida Johansson & Musse
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:11,09
    Startnr: 35
    Förare: Ida Johansson
    Hund: Arelidsaussie Calm Black Hawk
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 41
    Inga-Lena Lundström & Ice
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:44,36
    Startnr: 44
    Förare: Inga-Lena Lundström
    Hund: Tonedo's Black And White Ice
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,36
  • Placering: 42
    Sophi Nersäter Nilsson & Soda
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:53,73
    Startnr: 71
    Förare: Sophi Nersäter Nilsson
    Hund: Whiteboard's Mousetrap
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,73
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 43
    Emma Larsson & Sky
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:01,60
    Startnr: 23
    Förare: Emma Larsson
    Hund: Sky
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 44
    Sofia Werner & Megadroms Cider
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:16,05
    Startnr: 49
    Förare: Sofia Werner
    Hund: Megadroms Cider
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,05
  • Placering: 45
    Anna Imstedt & Smilla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:16,32
    Startnr: 10
    Förare: Anna Imstedt
    Hund: Dollywood's Whole Lotta Love
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,32
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 46
    Mari Martinsson & BESTIS
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:25,32
    Startnr: 67
    Förare: Mari Martinsson
    Hund: Garegårdens Bestis
    Ras: Chodský Pes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,32
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 47
    Maria Olsson & Lucas
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 06:47,01
    Startnr: 61
    Förare: Maria Olsson
    Hund: Fägrings Salta Vidar
    Ras: Nova Scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,01
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 48
    Ulrika Brobeck & Ester
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 05:43,05
    Startnr: 50
    Förare: Ulrika Brobeck
    Hund: West Coast Tollers Artemis
    Ras: Nova Scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,05
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 49
    Mona Norgren & Hoffetrollet's Boris
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 05:58,41
    Startnr: 48
    Förare: Mona Norgren
    Hund: Hoffetrollet's Boris
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 50
    Berit Kjelldahl & Bella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:23,87
    Startnr: 45
    Förare: Berit Kjelldahl
    Hund: Fjällvallarens Aska
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 51
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:24,21
    Startnr: 58
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke Av Ella
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,21
  • Placering: 52
    Patricia Salazar & Zebbe
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:35,61
    Startnr: 2
    Förare: Patricia Salazar
    Hund: Zeb
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,61
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 53
    Christine Tinder & Agnes
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:42,60
    Startnr: 77
    Förare: Christine Tinder
    Hund: Guldkulans Blue Lavender
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,60
  • Placering: 54
    Jimmy Byström & Mira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:02,45
    Startnr: 5
    Förare: Jimmy Byström
    Hund: Mira
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,45
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 55
    Angelica Abrahamsson & Viggo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:05,28
    Startnr: 74
    Förare: Angelica Abrahamsson
    Hund: Doglefox Utonium
    Ras: Nova Scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 56
    Maria Segerholm & Renarder's Gyllene Kejsargås
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 05:54,28
    Startnr: 52
    Förare: Maria Segerholm
    Hund: Renarder's Gyllene Kejsargås
    Ras: Nova Scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,28
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 57
    Fredrik Torstensson & Ekespångs Öken Thar
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:19,19
    Startnr: 3
    Förare: Fredrik Torstensson
    Hund: Ekespångs Öken Thar
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 58
    Malene Markusson & Rödtottarnas Pirat
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:22,87
    Startnr: 29
    Förare: Malene Markusson
    Hund: Rödtottarnas Pirat
    Ras: Nova Scotia duck tolling retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 59
    Carina Ekström & Japp
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:26,74
    Startnr: 24
    Förare: Carina Ekström
    Hund: Hinnared's Japp
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,74
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 60
    Ewa Wahlström & Maxima
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:31,59
    Startnr: 17
    Förare: Ewa Wahlström
    Hund: Maxima
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 61
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:54,43
    Startnr: 53
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life Is Good
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 62
    Heidi Christtreu & Svensson
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:22,66
    Startnr: 59
    Förare: Heidi Christtreu
    Hund: Dynamic Flyer’s Posh Thomas
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,66
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 63
    Veronica Vlajkinovski & Weiefors Future Flash
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 16
    Förare: Veronica Vlajkinovski
    Hund: Weiefors Future Flash
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 64
    Katarina Stockheden & Timmy
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 18
    Förare: Katarina Stockheden
    Hund: Riding's Egli
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 64
    Karin Netterblad & Hunting Habit's Honour And Glory
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 22
    Förare: Karin Netterblad
    Hund: Hunting Habit's Honour And Glory
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 66
    Christina Jerenäs Boethius & Emmy
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 64
    Förare: Christina Jerenäs Boethius
    Hund: Lundahövdingens Sunshine
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 66
    Jessica Mann & Gip
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 30
    Förare: Jessica Mann
    Hund: Windann's Florence
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 68
    Marcus Gustavsson & Bökardalens Good Luck Charm
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 36
    Förare: Marcus Gustavsson
    Hund: Bökardalens Good Luck Charm
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 69
    Sandra Svensson & Bordweiler's Blue Boldo
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 55
    Förare: Sandra Svensson
    Hund: Bordweiler's Blue Boldo
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 69
    Mari Lindström & Dezzi
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 57
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Dezzi
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 69
    Linn karrin & Lycka
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Linn Karrin
    Hund: Basic Line Staffords Singha
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00